Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Kraken będzie przestrzegał bardziej rygorystycznych przepisów

Kraken będzie przestrzegał bardziej rygorystycznych przepisów

Wiadomości
31 marca, 2023
54
kraken-social

Amerykańska giełda kryptowalut Kraken będzie nadal działać w Kanadzie i będzie przestrzegać zasad określonych przez lokalnych regulatorów. Firma złożyła już swoje dokumenty wstępnej rejestracji w Ontario Securities Commission. W ten sposób pokazała, że pracuje nad tym, aby stać się zarejestrowanym ograniczonym dealerem w całej Kanadzie.

W lutym 2023 roku regulator finansowy zaostrzył przepisy dotyczące kryptowalut i dał firmo z branży 30 dni na specjalną rejestrację. Z tego powodu niektóre giełdy kryptowalut, takie jak OKX, Deribit i Blockchain.com, zostały zmuszone do zaprzestania działalności w kraju.

Giełda działa w Kanadzie od około dekady i ma ponad 250 pracowników. Od 2019 roku firma jest zarejestrowana jako firma świadcząca usługi pieniężne w Centrum Analiz Transakcji Finansowych i Raportów w Kanadzie (FINTRAC).

Dyrektor operacyjny Kraken i przyszły dyrektor generalny David Ripley powiedział w oświadczeniu:

“Kanada jako region geograficzny ma kluczowe znaczenie dla naszej misji”.

Wczoraj rząd krajowy Kanady wydał nowy obowiązek dla federalnych funduszy emerytalnych. Muszą one zgłaszać swoje kryptowaluty do regulatora OSFI. Ta nowinka pojawia się, gdy Ottawa zacieśnia swój nadzór nad niestabilną branżą.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.