Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Prezes EBC wzywa do kontroli kryptowalutowych pożyczek

Prezes EBC wzywa do kontroli kryptowalutowych pożyczek

Wiadomości
22 czerwca, 2022
309
pożyczki krypto

Prezes Europejskiego Banku Centralnego (EBC) Christine Lagarde stwierdziła, że sektor pożyczek kryptowalutowych wymaga regulacji.

Podczas wystąpienia w Parlamencie Europejskim Lagarde zwróciła uwagę na rosnącą aktywność platform kryptolendingowych. Jej zdaniem trend ten wymaga dodatkowych działań regulacyjnych ze strony władz.

Szef EBC odniosła się do projektu regulacji kryptowalut MiCA, który został przyjęty przez ECON w marcu 2022 r. Jej zdaniem, w związku z obecnymi zmianami w branży, istnieje potrzeba wprowadzenia MiCa II w celu nadzoru nad udzielaniem pożyczek w aktywach cyfrowych.

Innowacje na tych niezbadanych i niezbadanych terytoriach narażają konsumentów na ryzyko, ponieważ brak regulacji często prowadzi do oszustw, całkowicie nielegalnych roszczeń dotyczących wyceny i bardzo często do spekulacji.

Dodała, że zdecentralizowane finanse stanowią “realne ryzyko dla stabilności finansowej”. W związku z tym sektor ten musi być objęty zakresem regulacji – stwierdziła szef EBC.

Wypowiedź Lagarde pojawiła się w kontekście negatywnych wydarzeń w branży. W dniu 13 czerwca platforma kryptowalutowa Celsius zawiesiła wypłaty, wymianę i przelewy między kontami “z powodu ekstremalnych warunków rynkowych”.

Według ekspertów, decyzja firmy mogła być spowodowana stratami na instrumentach DeFi o wysokim ryzyku, w szczególności na aktywach syntetycznych, takich jak stETH z Lido i Wrapped Bitcoin.

Później pojawiły się pogłoski o niewypłacalności funduszu hedgingowego Three Arrows Capital (3AC), który aktywnie wykorzystywał protokoły takie jak Aave.

Czytaj również:  Binance Lending - lokaty w kryptowalutach do 15%

Jeden z największych kredytodawców kryptowalutowych i zarządzających aktywami w regionie Azji, Babel Finance, poinformował, że z powodu niestabilności rynku brakuje mu płynności i zawiesił wpłaty i wypłaty z własnych produktów.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.