Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Turystyczny region w Hondurasie zaczyna przyjmować płatności w bitcoinach

Turystyczny region w Hondurasie zaczyna przyjmować płatności w bitcoinach

Wiadomości
1 sierpnia, 2022
272
honduras bitcoin

Gmina Santa Lucia w Hondurasie zintegrowała płatności w pierwszej kryptowalucie, aby przyciągnąć turystów z całego świata. Informację na ten temat podała agencja Reuters.

Kierownik placówki handlowej Los Robles Cesar Andino powiedział:

To otworzy więcej możliwości i przyciągnie więcej osób chętnych do korzystania z waluty.

Według Macrotrends, przychody kraju z turystyki wyniosły 556 milionów dolarów w 2019 roku i spadły do 189 milionów dolarów w roku 2020. Odwiedzający Santa Lucia będą mogli teraz płacić za towary w bitcoinach, dolarach amerykańskich lub lempirach honduraskich.

Początkowo inicjatywa Bitcoin Valley została rozszerzona o 60 przedsiębiorstw w celu przetestowania projektu. W przyszłości planowane jest zaangażowanie kolejnych firm i dzielnic.

Projekt został opracowany wspólnie przez Politechnikę Honduraską, gminę Santa Lucia, konsorcjum kryptowalutowe Coincaex i Blockchain Honduras. Założyciel Blockchain Honduras Leonardo Paguada wyjaśnił:

Aby zwalczyć zmienność, Bitcoin Valley pozwoli kupcom otrzymywać natychmiastowe płatności w lokalnej walucie.

Wcześniej włoski dom mody Gucci i marka premium Balenciaga ogłosiły akceptację płatności bitcoinami w swoich butikach w USA. Z podobną inicjatywą wyszła jedna z największych linii lotniczych na świecie – Emirates Airlines.

Przypomnijmy, że rząd Salwadoru zalegalizował bitcoina we wrześniu 2021 roku. Kraj ten posiada w swoim bilansie 2381 BTC (~55 milionów dolarów). Dziennikarze szacują, że kryptowaluta jest warta około 50% mniej niż jej cena zakupu.

Według badania, 84,8% sprzedawców widzi płatności bitcoinowe jako sposób na przyciągnięcie klientów.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.