Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Fizyczny Bitcoin: czy istnieje coś takiego?

Fizyczny Bitcoin: czy istnieje coś takiego?

Komunikaty firm
25 listopada, 2022
132
carlos-muza-hpjSkU2UYSU-unsplash

Teraz podjąłeś już decyzję o handlu Bitcoinem. Broker jest już gotowy, a fundusze są przygotowane do zainwestowania, ale poczekaj chwilę! Jaką masz gwarancję bezpieczeństwa Twojej inwestycji? Co jeśli ktoś uzyskał dostęp do Twojego klucza prywatnego poprzez włamanie się do portfela i zmianę danych? W związku z tym warto zapoznać się z Fizycznym Bitcoinem.

Pochodzenie Fizycznego Bitcoina

Wszystkim nam powiedziano, że kryptowaluty takie jak Ethereum, Bitcoin i inne to wirtualne aktywa w rzeczywistości nie istnieją. Klucze prywatne są używane przez wszystkie bitcoiny do łączenia się z ich właścicielem.

Z kolei tradycyjny portfel z tkaniny i skóry nie umożliwi Ci dostępu do Twoich cyfrowych środków. W tym celu będziesz potrzebował cyfrowego portfela na komputerze lub w telefonie.

Istnieje ryzyko, że ktoś włamie się do Twojego portfela i zdobędzie kontakt do Twojego klucza prywatnego. Pomimo tego, że są to rzadkie przypadki, istnieją pewne obawy. W związku z tym powstała idea namacalnych bitcoinów. Większość była najpierw wrogo nastawiona do tego pomysłu, ale z czasem coraz więcej osób się nim zainteresowało.

Pierwsze prawdziwe monety zostały zaprojektowane przez Mike Caldwell. Zaczął on emitować monetę Casascius w 2011 roku, ale musiał z tego zrezygnować w 2013 roku. Później wymyślił rewolucyjną metodę zapisywania w pieniądzu danych do logowania. Ta sugestia całkowicie zrewolucjonizowała koncepcję namacalnych bitcoinów.

Cent wydaje się być konwencjonalny. Wymaga jednak użycia gadżetu. Fizyczny bitcoin ma wartość wewnętrzną, ponieważ nie przechowuje rzeczywistych pieniędzy. Dane są ukryte wewnątrz monety dzięki hologramowej oprawie zabezpieczającej przed manipulacją.

Jeśli rozważasz usunięcie naklejki z hologramem, wzór plastra miodu pozostaje. Możesz trzymać swoje bitcoiny w sejfach lub szafkach, aby zabezpieczyć je przed kradzieżą. Cóż, możesz powiedzieć “dlaczego nie trzymać go na Bitcoin Up lub u jego partnerów?”, ale jak można trzymać fizyczne aktywa na platformie cyfrowej, nawet jeśli jest ona wysoce bezpieczna? Powiedziawszy to, spójrzmy na niektóre z najlepszych fizycznych Bitcoinów.

Najlepsze Fizyczne Bitcoiny

Alitin Mint

Monety Alitin Mint mają łączną wagę 2 uncji. W tej chwili pionierzy ekonomii French Patron i Adam Smith mają do wyboru dwa wzory. Trzeci projekt monety jest tuż za rogiem. Obecnie Alitinmint.com uważany jest już za niedostępny. Nie wiadomo, czy zostali zhakowani, czy fundusze zostały skradzione. W każdym razie, są teraz odpowiedzialni za utratę pieniędzy.

Obie monety mają różne wartości rynkowe. Pierwsza z nich to 2,92 Bitcoina, natomiast druga 1,54 Bitcoina. Każdy wzór dostępny jest w ograniczonej ilości 600 monet.

Antana

Monety Antana są tanią opcją. Projekt monety jest atrakcyjny. Logo Bitcoin jest nadrukowane na przedniej stronie. Na odwrotnej stronie monety wydrukowany jest kod QR.

Monety są dostępne do kupienia za 0,02-0,04 BTC. 20 monet kosztuje łącznie 0,41 BTC. Każda partia monet Antana ma wyraźny motyw, który entuzjaści uwielbiają.

Casascius

Mike Caldwell generował monety Casascius przez wiele lat, ale zostały one zakazane po tym, jak rząd wprowadził pewne zmiany.

Jego działania zostały uznane za wątpliwe przez sieć regulacji przestępczości finansowej.

CoinedBits

Monety CoinedBits to rodzaj wirtualnej waluty, którą można przechowywać w portfelach Bitcoin. Monety te są przeznaczone do celów rozrywkowych. Wartość monety zmienia się w zależności od miejsca zamieszkania. Amerykanie są obciążani kwotą 14,99 USD za przedmiot, podczas gdy nabywcy zza oceanu są obciążani kwotą 19,99 USD.

Cryptmint

Cryptmint został zaprojektowany, aby spełnić wszystkie potrzeby firmy. Cryptmint jest nowym produktem na rynku, ale zdobywa uznanie. Każdy miedziany kawałek Cryptmint kosztuje 42 dolary. Istnieje sześć różnych wzorów QR, z których można wybierać.

Lealana

Monety Lealana okazały się być jedną z najbardziej niezawodnych opcji. Lealana po raz pierwszy pojawiła się na rynku w 2013 roku. Wartość monety waha się między 0,042 a 0,325 BTC. Platerowanie złotym i srebrnym metalem jest stosowane w celu zwiększenia jego żywotności.

Raven bit Satoshi

Waluta Raven bit Satoshi została początkowo ustanowiona w 2014 roku. Do tej pory monety te cieszyły się dużym popytem. Zestaw o wartości 25 dolarów zawiera szereg produktów, w tym hologramy, sakiewkę na monety oraz wyświetlacz.

Titan Bitcoin

Te monety mogą Cię łatwo zwieść, jeśli nie jesteś zaznajomiony z rzeczywistymi bitcoinami. Titan Bitcoin to złote monety zawierające  cyfrowe dane.

Titan ma dodatek w postaci hologramu bezpieczeństwa, jest to jedyny w swoim rodzaju identyfikator i jest dostępny tylko w ograniczonej ilości. Titan Bitcoin jest obecnie uplasowany na 1431 miejscu na rynku, a wartość jego monety wynosi 0,001885 USD.

Czy można samemu stworzyć fizyczną monetę?

Jeśli masz napięty budżet, ale nadal chcesz posiadać namacalne bitcoiny, dlaczego nie stworzyć własnego? Aby zacząć, wszystko czego potrzebujesz, to drukarka 3D. Stwórz swój własny projekt lub zapytaj o opinię innych.

Czy posiadanie fizycznego Bitcoina jest dopuszczalne?

Fizyczne bitcoiny radykalnie zmieniły postrzeganie przez ludzi cyfrowej gotówki. Przeszliśmy od trzymania monety w cyfrowym portfelu do noszenia jej w kieszeni. Monety przypominają z wyglądu karty podarunkowe. Mówiąc najprościej, pozwalają na przenoszenie cyfrowej waluty.

Zanim jednak nabędziesz monety namacalne, upewnij się, że jest to legalne. Departament Skarbu USA uniemożliwił firmom produkcję prawdziwych bitcoinów i nałożył na nie licencje stanowe.

Rząd USA ograniczył stosowanie fizycznych bitcoinów ze względu na ich przestępcze wykorzystanie. Obywatele w Stanach Zjednoczonych często sprzedają monety w celu zakupu narkotyków i innych nielegalnych towarów. Jednak inne państwa mogą zdecydować nie nakładać żadnych ograniczeń na produkcję rzeczywistych bitcoinów.

Czy jest różnica pomiędzy cyfrową gotówką a rzeczywistymi bitcoinami?

Jedyną różnicą między walutą cyfrową a namacalnymi bitcoinami jest technologia. Fizyczne bitcoiny mogą być przechowywane w kieszeni, w skrytce lub w sejfie bankowym.

W rzeczywistości jednak waluty cyfrowe nie istnieją. Dostęp do nich można uzyskać jedynie z poziomu urządzenia.

Podsumowując

Mamy nadzieję, że dzięki tej prezentacji jesteś bardziej świadomy w zakresie fizycznych bitcoinów. W rzeczywistości, jest o wiele więcej do odkrycia na temat monet. Przed zakupem rzeczywistych bitcoinów, upewnij się, że jesteś ekspertem.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.