Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Chroń swoje auto przed kradzieżą. Ubezpieczenie AC i inne cenne sposoby!

Chroń swoje auto przed kradzieżą. Ubezpieczenie AC i inne cenne sposoby!

Komunikaty firm
24 września, 2020
903
bmw-768688_1280

Własny samochód to synonim wolności i swobody. Pozwala bez ograniczeń przemieszczać się w dowolne miejsca, jest wygodny i zapewnia niezależność, na której w dzisiejszych czasach bardzo nam zależy. Ale posiadanie auta to nie tylko przyjemności – to także obowiązki. Jednym z nich jest kompleksowa ochrona przed kradzieżą. Jak zabezpieczyć pojazd przed włamaniem, co zrobić, by nie pokusił się na niego złodziej i jak odzyskać pieniądze?

Alarmy, blokady, immobilisery

Jak czytamy w raporcie policji, liczba skradzionych aut maleje z roku na rok. Nie zmienia to jednak faktu, że w ubiegłym roku w Polsce łupem złodziei padło ponad 9 tysięcy pojazdów[1]. Zagrożenie wciąż jest więc realne, a kradzież może dotknąć każdego. Niezależnie od tego, jakim samochodem się przemieszczamy, powinniśmy zadbać o to, by był solidnie chroniony przed zakusami przestępców.

Na szczęście są metody na to, by skutecznie uniemożliwić osobom trzecim dostanie się do pojazdu i ewentualną kradzież. Dużym powodzeniem wciąż cieszą się różnego rodzaju zabezpieczenia mechaniczne, np. takie, które unieruchamiają kierownicę i uniemożliwiają wykonanie jakichkolwiek manewrów. Montowane pod kolumną kierowniczą urządzenia są bardzo skuteczne i w większości przypadków sprawiają, że skruszony złodziej wycofuje się ze swojego pomysłu.

Zablokować można nie tylko kierownicę, ale również skrzynię biegów. Specjalna ramka z walcem umieszczana jest w stosownym miejscu i wykorzystywana do unieruchomienia drążka zmiany biegów – najczęściej na wstecznym biegu.

Skutecznie działają także autoalarmy, immobilisery i inne elektroniczne systemy służące do ochrony auta. Najlepiej montować je w autoryzowanej stacji obsługi, gdzie za cały proces odpowiadać będą doświadczeni eksperci. To pewność, że system będzie działać niezawodnie.

Solidna polisa

Wszyscy ci, którym zależy na bezpieczeństwie samochodu wiedzą, jak wygodnym rozwiązaniem jest ubezpieczenie AC mające chronić go przez wypadkami, stłuczkami oraz właśnie przed kradzieżą. Dobra polisa, taka jak w MTU24 zadziała w przypadku takiego przywłaszczenia mienia, ale również szkody całkowitej lub częściowej. Przyda się w momencie kolizji z innym pojazdem, zderzenia z przedmiotem (np. słupkiem na parkingu), ale także przy aktach wandalizmu czy na wypadek działania sił natury (np. gradu). Ubezpieczenie AC to gwarancja pomocy i pewność, że nie zostaniemy sami z naszymi problemami. Wypłacone nam odszkodowanie pozwoli naprawić pojazd, lub w momencie kradzieży zakupić nowe auto. To najlepsza metoda na to, by solidnie i kompleksowo ochronić się przed problemami finansowymi w sytuacji wypadku, kraksy czy właśnie kradzieży naszego samochodu.

[1]https://www.motofakty.pl/artykul/kradzieze-samochodow-w-2018-r-gdzie-w-polsce-ginie-najwiecej-aut.htmlDodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.