Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Binance US rozważa wejście na giełdę poprzez IPO

Binance US rozważa wejście na giełdę poprzez IPO

Bitcoin
23 lipca, 2021
832
binance-crypto-exchange.jpg resizeboxcropjpg

Pomimo ostatnio burzliwych relacji z globalnymi regulatorami, wiodąca giełda kryptowalutowa Binance ujawniła, że jej amerykański oddział, Binance US, rozważa wejście na giełdę.

Binance US rozważa IPO

Changpeng Zhao (CZ), założyciel i dyrektor generalny Binance, poinformował o tym podczas wirtualnej konferencji blockchain ReDeFiNE Tomorrow 2021. Mówiąc o przyszłych planach i problemach regulacyjnych, z którymi boryka się jego giełda, CZ zasugerował, że Binance US rozważa wejście na giełdę poprzez pierwszą ofertę publiczną (IPO).

Według CEO, amerykański oddział, który działa oddzielnie od Binance, tworzy struktury, które pozwolą mu spełnić wymagania regulacyjne dotyczące IPO.

Binance US przygląda się ścieżce IPO. Większość regulatorów jest zaznajomiona z pewnym wzorcem lub posiadaniem siedziby, posiadaniem struktury korporacyjnej. Ale tworzymy te struktury, aby ułatwić przeprowadzenie IPO

– powiedział CZ.

CZ: Binance nie ma siedziby

Binance stoi w obliczu poważnej presji regulacyjnej ze strony organów nadzoru finansowego na całym świecie. Do rosnącej kontroli ze strony regulatorów mógł przyczynić się brak zarejestrowanej siedziby, który wywołał wiele pytań wśród członków branży kryptowalutowej.

Przypomnijmy, że CZ powiedział w maju na ConsenSys’ Ethereal Summit 2020, że jego firma nie ma siedziby. Według CEO, nieposiadanie konkretnej lokalizacji jako głównego biura jest pięknem blockchaina, a co więcej, “Bitcoin nie ma biura.”

Dwa miesiące temu CZ powtórzył swoje stanowisko na Ethereal 2021. Znowu stwierdził, że Binance nie ma siedziby, a zespół “liderów firmy nie siedzi w jednym biurze”.

Czytaj również:  BitPanda.com - opinie, promocja, weryfikacja, prowizje

W ciągu ostatnich kilku tygodni, organy regulacyjne z całego świata najwyraźniej zebrały się przeciwko Binance. W czerwcu brytyjski Financial Conduct Authority (FCA) ostrzegł wiodącą giełdę kryptowalutową, że nie jest ona upoważniona do świadczenia swoich usług w tym kraju.

Po tym kilka innych krajów, w tym Japonia, Singapur i Stany Zjednoczone, również wydały ostrzeżenia dla giełdy. Biorąc to pod uwagę, tajska SEC złożyła skargę karną przeciwko firmie za oferowanie usług kryptowalutowych bez licencji.

Rosnąca presja regulacyjna na giełdę doprowadziła do dyskusji na temat tego, czy ruch ten był zagrożeniem dla rynku kryptowalut, biorąc pod uwagę pozycję Binance w branży, czy po prostu zwykły FUD.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.