Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Szanghaj włącza metaverse do swojego pięcioletniego planu rozwoju informacji elektronicznej

Szanghaj włącza metaverse do swojego pięcioletniego planu rozwoju informacji elektronicznej

Wiadomości
31 grudnia, 2021
508
metaverse-g91a4a82d6_1280

Szanghaj, najbardziej zaludnione miasto w Chinach, zawarł plany dotyczące metaverse w swoim pięcioletnim planie rozwoju.

Plany takie są wydawane przez chińskie departamenty rządowe i władze lokalne w celu uszczegółowienia sposobu, w jaki zamierzają one wdrożyć pięcioletni plan rządu centralnego. Do tej pory Chiny miały 14 takich planów, z czego ostatni został wydany w marcu tego roku. Ostatni plan jest jedynym, w którym wymieniono słowo “blockchain”.

Wśród opublikowanych planów, najnowszy szanghajski jest jedynym, który wspomina o metaverse, zgodnie z doniesieniami chińskich mediów. Miejska Komisja Gospodarki i Technologii Informacyjnych w Szanghaju wymienia je jako jeden z czterech frontów do eksploracji w planach rozwoju elektronicznego przemysłu informacyjnego.

Plany rozwoju metaverse w Szanghaju

W przetłumaczonej części komunikatu Komisji czytamy, że zamierza ona zachęcać do “zastosowania metaverse w takich dziedzinach jak usługi publiczne, biura biznesowe, rozrywka społeczna, produkcja przemysłowa, bezpieczeństwo produkcji i gry elektroniczne.”

Dodatkowo, Komisja planuje zachęcać do dalszych badań i rozwoju technologii bazowych, w tym czujników, interakcji w czasie rzeczywistym i technologii blockchain. Nie podano jednak konkretnych ram czasowych dla tych przedsięwzięć.

Branża metaverse stała się jednym z najnowszych trendów, ze względu na jej potencjał, aby stać się następną generacją Internetu. Technologia ta wzbudziła tak ogromne zainteresowanie, że nawet gigant mediów społecznościowych Facebook przeszedł rebranding na Meta. Na początku tego miesiąca, współzałożyciel Microsoftu Bill Gates przewidział, że większość wirtualnych spotkań odbędzie się w metaverse już w ciągu najbliższych 2-3 lat.

Czytaj również:  NFT od Beeple sprzedane za rekordowe 6,6 mln USD

Chiny są dość mocno zaangażowane w nowe technologie, nawet jeśli sprzeciwiają się niektórym z nich, takim jak kryptowaluty. Na przykład, rozwój cyfrowego juana jest jak dotąd najbardziej zaawansowany na świecie. Kraj ten wyprodukował również cyfrowy biometryczny portfel sprzętowy dla wirtualnego juana.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.