Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

9 wschodzących kryptowalut, które eksplodują w 2023 roku

9 wschodzących kryptowalut, które eksplodują w 2023 roku

Komunikaty firm
2 stycznia, 2023
161
wsch

Na początku roku wielu inwestorów szuka wschodzących kryptowalut. Jednak duża liczba projektów sprawia, że wybór tego z potencjałem nie jest łatwy. Odpowiedzialny zakup tokenów wymaga wiedzy i szczegółowej analizy.

Tym bardziej, że na rynku kryptowalut nie brakuje monet, które emitują oszuści. Początkujący traderzy zachęceni wizją łatwego zysku często ponoszą bardzo wysokie straty. Dlatego przygotowaliśmy ranking, w którym znajdziesz wyłącznie sprawdzone projekty. Eksperci przewidują, że w 2023 roku ich wartość wzrośnie.

Bierzemy pod lupę najbardziej obiecujące kryptowaluty. Sprawdzamy ich potencjał oraz przypadki użycia. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję inwestycyjną i unikniesz oszustwa.

Top 9 kryptowalut, które eksplodują w 2023 r.

  1. Dash 2 Trade platforma analityczna dla traderów;
  2. FightOut — projekt, który łączy aktywność fizyczną ze światem metaverse;
  3. RobotEra — najlepsze kryptowaluty P2E w przedsprzedaży;
  4. C+ Charge — zielony token związany z branżą samochodów elektrycznych;
  5. Calvaria — kryptowalutowa gra karciana;
  6. IMPT — zeroemisyjny projekt, który walczy z ociepleniem klimatu;
  7. Tamadoge — gra P2E, która polega na hodowli wirtualnych zwierząt;
  8. Battle Infinity — wielozadaniowy ekosystem gier Play to Earn;
  9. Polkadot — platforma, która umożliwia transfery w sieci blockchain.

Bliższe spojrzenie na wschodzące kryptowaluty

Poniżej znajdziesz listę wschodzących kryptowalut, które zdobyły dużą popularność. Ranking sformułowaliśmy na podstawie szczegółowych analiz oraz opinii doświadczonych traderów.

1. Dash 2 Trade — platforma analityczna dla traderów

Dash 2 Trade jest platformą, która oferuje wiele narzędzi analitycznych dla traderów. Token projektu jest zbudowany na standardzie ERC-20.

D2T znajduje się w fazie przedsprzedaży. W momencie pisania przewodnika deweloperzy sprzedali już 79,6% dostępnych coinów. Natomiast w ciągu pierwszych 24 godzin od publikacji oferty presale zebrali 400 000 dolarów. Zadecydował o tym duży potencjał, a także użyteczność monet D2T.

Ta wschodząca kryptowaluta charakteryzuje się 0% podatkiem. Wykorzystasz ją np. do zakupu dodatkowych opcji na platformie Dash 2 Trade.

Twórcy podkreślają, że projekt zapewnia zaawansowane i przydatne narzędzia inwestycyjne. Wśród nich znajdziesz zautomatyzowany handel, trackery metryczne on-chain czy system oceny przedsprzedaży kryptowalut. Dzięki temu dowiesz się, w co warto inwestować.

KUP DASH 2 TRADE

2. FightOut — projekt, który łączy aktywność fizyczną ze światem metaverse

FightOut jest projektem Move to Earn, który cieszy się sporym zainteresowaniem. Twórcy pracują nad aplikacją mobilną przeznaczoną dla osób aktywnych fizycznie. Jej użytkownicy zdobędą tokeny za wykonane treningi.

Ponadto deweloperzy planują budowę sieci siłowni zintegrowanych z Web3.

FightOut obejmuje zróżnicowane ćwiczenia, więc każdy znajdzie propozycję dopasowaną do własnych potrzeb. Natywnym tokenem projektu jest FGHT. Kryptowaluta aktualnie znajduje się w przedsprzedaży. Za 1 USDT otrzymasz 60.06 FGHT.

FightOut stanowi odpowiedź na dwa ważne problemy. Przede wszystkim obniża koszt wielu usług fitness. Ponadto zapewnia użytkownikom szansę na zarobek (np. w formie coinów REPS).

Dzięki zdobytym tokenom REPS uzyskasz dostęp do przydatnych usług (np. zniżki na członkostwo, sesji z trenerami osobistymi, odzieży, sprzętu fitness czy suplementów).

Każdy z użytkowników stworzy swój spersonalizowany awatar NFT. Wykorzystasz go w cotygodniowych oraz comiesięcznych zawodach z nagrodami.

FightOut to jedna z niewielu zdecentralizowanych aplikacji Move to Earn, która oferuje tak zróżnicowane opcje.

KUP FIGHTOUT

3. RobotEra — najlepsze kryptowaluty P2E w przedsprzedaży

RobotEra to gra w świecie metaverse. Wirtualna przestrzeń pozwala na personalizację robotów, zakup działek czy budowę nieruchomości. Wszystkie dobra mają formę unikalnych NFT, więc staną się twoją własnością.

Ponadto świat RobotEra oferuje wiele rozrywek. Gracze wezmą udział w wirtualnych wydarzeniach kulturalnych, odwiedzą muzea, kluby, kasyna oraz wiele innych miejsc. Użytkownicy stale budują własną przestrzeń, co wpływa na immersję i zapewnia wiele godzin rozrywki.

Własny świat metaverse wykreujesz bez umiejętności programowania. Deweloperzy platformy udostępnili wiele prostych narzędzi przeznaczonych dla kreatywnych graczy. Dzięki temu z łatwością stworzysz nowe projekty, które wzbogacą przestrzeń.

Tokenem, który napędza projekt, jest TARO. Wschodząca kryptowaluta znajduje się w fazie przedsprzedaży. Aktualnie kosztuje 0,020 USDT. Jeśli planujesz udział w projekcie, na pewno warto zainwestować podczas fazy presale. Tokeny mają standard ERC-20 i są głównym środkiem w metaverse.

KUP ROBOTERA

4. C+ Charge — zielony token związany z branżą samochodów elektrycznych

Projekt C+ Charge nagrodzi kierowców samochodów elektrycznych kredytami węglowymi. Obecnie platforma jest dostępna zarówno dla korporacji, jak i instytucji. Niebawem pojawią się opcje również dla inwestorów indywidualnych.

Natywnymi tokenami projektu są CCHG. Kryptowaluta powstała na blockchainie binance coin. Dzięki temu będzie użyteczna w życiu codziennym. Tokeny wykorzystasz np. do zapłaty za ładowanie baterii samochodu.

W dłuższej perspektywie powstanie sieć stacji, które akceptują płatności w CCHG. Dzięki technologii blockchain cały proces będzie zdecentralizowany.

Natomiast do zarządzania kryptowalutą posłuży aplikacja mobilna. Oprogramowanie umożliwi nie tylko płatności, ale również poszukiwanie stacji czy sprawdzenie dostępności ładowarek.

Coiny są w przedsprzedaży od 15 grudnia. Podczas pierwszego etapu oferty za jednego tokena zapłacisz 0,013 dolara. Zazwyczaj ceny kryptowalut rosną wraz z postępem ICO i w tym przypadku nie będzie inaczej. Dlatego eksperci polecają inwestowanie jak najwcześniej.

KUP C+ CHARGE

5. Calvaria — kryptowalutowa gra karciana

Calvaria jest grą karcianą Play to Earn, która umożliwia zarabianie tokenów poprzez uczestnictwo w wirtualnych starciach. Głównymi coinami projektu są eRIA oraz RIA. Eksperci uznali je za wschodzące kryptowaluty z potencjałem m.in. z uwagi na użyteczność.

Użytkownicy wykorzystają je do zakupu nowych kart oraz awansu w grze. Na szczególną uwagę zasługuje możliwość zdobywania kolejnych coinów przez stakowanie. Ponadto tokeny charakteryzują się stabilnością ekonomiczną.

RIA pełni rolę tokena zarządzania. Zapewnia prawo głosu przy ustalaniu dalszego rozwoju projektu. Dzięki temu w krótkim czasie zostaniesz jednym z menadżerów Calvarii. Pamiętaj, że wpływ na platformę zależy od liczby posiadanych coinów.

Natomiast eRIA jest kryptowalutą, którą otrzymasz otrzymasz za wygrane turnieje. Ponadto Calvaria nagradza nią graczy za sam udział w pojedynkach. Co ważne, nie zapłacisz podatku od transakcji.

KUP CALVARIA

6. IMPT — zeroemisyjny projekt, który walczy z ociepleniem klimatu

IMPT to nowy projekt, który cieszy się dużym zainteresowaniem w mediach społecznościowych. Jego twórcy współpracują już z ponad 10 000 firm. Wśród nich nie brakuje najbardziej rozpoznawalnych przedsiębiorstw na świecie.

Ideą projektu jest redukcja śladu węglowego. Zarówno firmy, jak i inwestorzy indywidualni zaangażują się w walkę z ociepleniem klimatu.

Na rynku IMPT są dostępne kredyty węglowe. Twórcy projektu pozwalają na wykorzystanie ich do wsparcia wybranych inicjatyw na rzecz ochrony środowiska. Wszystkie podlegają kontroli niezależnego zespołu, co eliminuje ryzyko nadużyć.

IMPT umożliwia sprzedaż, wycofanie lub zatrzymanie kredytów węglowych. Jeśli je wycofasz, ulegną spaleniu, a ty otrzymasz unikalne tokeny NFT. Dzięki temu samodzielnie zdecydujesz, czy kredyt posłuży ci jako jednostka rozliczeniowa. Projekt jest zbudowany na blockchainie Ethereum (ETH).

Za IMPT stoi zespół doświadczony nie tylko na rynku wirtualnych walut, ale także w branży technologicznej oraz telekomunikacji.

KUP IMPT

7. Tamadoge — gra P2E, która polega na hodowli wirtualnych zwierząt

Tamadoge jest projektem Web3 skoncentrowanym na grze play to earn. Użytkownicy opiekują się wirtualnymi zwierzakami w formie NFT. Każdy pupil ma różne cechy. Jego wartość wzrasta, im rzadsze są to atrybuty. Ponadto zwierzaki biorą udział w rywalizacji. Po zwycięstwie ich posiadacze otrzymają nagrody.

Za funkcjonalność platformy odpowiada blockchain Ethereum (ETH). Natomiast natywną kryptowalutą projektu jest TAMA. Podczas przedsprzedaży twórcy zebrali 19 milionów dolarów przez mniej niż 8 tygodni. Wirtualne zwierzaki kupisz na platformie OpenSea i dokonasz płatności za pomocą ETH.

Twórcy planują notowanie Tamadoge na giełdach CEX. Eksperci przewidują, że po takim ruchu nastąpi znaczny wzrost wartości kryptowaluty.

Token wybił się na popularności największych memecoinów pod względem kapitalizacji rynkowej. Jednak TAMA charakteryzuje się dużo większą użytecznością.

KUP TAMADOGE NA OKX

8. Battle Infinity — ekosystem gier Play to Earn

Battle Infinity jest projektem, który pojawił się w drugim kwartale 2022 roku. Platforma obejmie 6 produktów. Wśród nich są m.in. pule stakingowe, rynek NFT czy zdecentralizowana giełda. Ponadto platforma obsługuje gry kryptowalutowe (np. IBAT Premier League).

Gra P2E obejmuje sporty fantasy. Użytkownicy budują zespoły, które rywalizują w ramach różnych dyscyplin. Zwycięzcy otrzymają punkty na podstawie wyników ich drużyn w czasie rzeczywistym.

Wschodzące kryptowaluty IBAT wykorzystasz w oficjalnym sklepie platformy. Kupisz tam dostęp do wielu innych gier typu Play to Earn.

Przedsprzedaż tokenów zakończyła się w październiku. Obecnie najlepszym miejscem na ich zakup jest scentralizowana giełda.

KUP BATTLE INFINITY

9. Polkadot — platforma, która umożliwia transfery w sieci blockchain

Polkadot jest bezpieczną i zdecentralizowaną siecią, która powstała dzięki Substrate. Jej framework pozwala na tworzenie blockchainów złożonych z gotowych bądź własnych komponentów. Sieć łączy zarówno prywatne łańcuchy, jak i sieci publiczne.

Polkadot pozwala również na wymianę informacji pomiędzy blockchainami. Ponadto umożliwia przesyłanie środków z jednego portfela na inny portfel kryptowalutowy.

Natywną kryptowalutę sieci stanowi DOT. Natomiast jej najmniejszą jednostką jest planck. Token pozwala na płatności, staking oraz zarządzanie siecią. W przeciwieństwie do wielu innych coinów podaż planck jest nieograniczona.

KUP POLKADOT

Podsumowanie

Rynek kryptowalut obejmuje tysiące coinów. W poradniku umieściliśmy wyłącznie tokeny, które charakteryzują się wysokim potencjałem, co często oznacza wzrosty.

Zdaniem ekspertów zakupy w przedsprzedaży pozwalają na efektywny handel kryptowalutami. Najlepsze tokeny (np. FGHT) mają szansę na wielokrotne pomnożenie swojej wartości pod względem kapitalizacji rynkowej.

W ostatnim czasie pojawiło się również wiele projektów związanych z ochroną środowiska (np. IMPT czy C+ Charge). Wysoką popularnością cieszą się także gry kryptowalutowe (np. Calvaria i Tamadoge). Jednak każde z przedsięwzięć, które zamieściliśmy w rankingu, jest warte uwagi.

(Artykuł sponsorowany)Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.