11 groszowych kryptowalut poniżej $1 do inwestycji w 2023 roku

11 groszowych kryptowalut poniżej $1 do inwestycji w 2023 roku

Wiadomości
24 stycznia, 2023
85
charttt

Kryptowaluty groszowe mają ogromny potencjał. W wielu przypadkach zapewniają inwestorom duży zysk przy małej inwestycji początkowej. Za mniej niż dolara kupisz przede wszystkim nowe kryptowaluty, których pojawia się coraz więcej.

Każda inwestycja jest jednak obarczona pewnym ryzykiem. Wynika ono z faktu, że nie wszystkie tanie kryptowaluty zyskają na wartości.

Najlepsze są projekty, które posiadają realne zastosowanie i dużą użyteczność. Mają wówczas największy potencjał, by ich wartość w przyszłości wzrosła. Weź pod uwagę także innowacyjność kryptowalut.

Poniżej przedstawiamy najlepsze groszowe kryptowaluty, w które warto zainwestować w 2023 roku. Czytaj dalej, a dowiesz się, jakie monety i tokeny prawdopodobnie przyniosą w przyszłości wysokie zyski.

Przegląd 11 najlepszych kryptowalut poniżej $1 w 2023 roku

 • Meta Masters Guild: Gry metaverse Web 3.0 na urządzenia mobilne i przeglądarki;
 • Fight Out: Kryptowaluta groszowa z ekscytującą przedsprzedażą i ambitną przyszłością;
 • Dash 2 Trade: Inteligentna platforma analityczna dla inwestorów;
 • C+ Charge: Nowa kryptowaluta demokratyzująca kredyty węglowe;
 • Calvaria: Gra typu play-to-earn z 2 tokenami multi-utility;
 • RobotEra: Premierowy token, który łączy P2E, metaverse i NFT;
 • Ripple: System płatności z wykorzystaniem technologii blockchain;
 • Cardano: Sieć proof-of-stake z pulami stakingowymi;
 • Tron: Zdecentralizowana sieć z integracją DeFi, Web3 i NFT;
 • Cronos: Natywny token ekosystemu wspieranego przez Crypto.com;
 • Polygon: Rozwiązanie dla skalowalności multi-chain w sieci Ethereum.

Ranking 11 groszowych kryptowalut do inwestowania w 2023 r.

W poniższym rankingu kryptowalut znajdziesz najlepsze tanie monety do kupna w 2023 roku. W przeciwieństwie do bitcoina, którego cena wynosi aktualnie ok. 20 000 USD, wartość każdego z niżej wymienionych tokenów nie przekracza jednego dolara.

Warto kupić groszowe kryptowaluty z naszej listy, gdyż wykazują ogromny potencjał.

Meta Masters Guild

Meta Masters Guild to projekt gamingowy P2E, który skupia się na metaverse. Użytkownicy będą mogli grać i zarabiać tokeny MEMAG. Zespół tworzy gry łączące NFT, staking i metaverse.

Gry będą dostępne na urządzeniach mobilnych i w wersji przeglądarkowej. Nagrody dla graczy to gems, które można wymieniać na tokeny MEMAG. Te mogą zostać sprzedane lub użyte podczas dalszego inwestowania.

Twórcy przewidują wiele konkursów handlowych, airdropów, giveaway i innych wydarzeń podczas których użytkownicy będa mogli zdobyć tokeny MEMAG.

Obecnie trwa trzeci etap przedsprzedaży natywnego tokena Meta Masters Guild, MEMAG. Zaplanowano siedem etapów, a w ostatnim cena monety wyniesie 0,023 USD.

KUP MEMAG

Fight Out

Fight Out łączy branżę fitness z koncepcją move-to-earn. Za pomocą aplikacji mobilnej platforma śledzi ruch oraz inne wskaźniki użytkownika, jak np. wysiłek, sen i odżywianie. Na tej podstawie tworzy jego cyfrowy profil. Następnie dostosowuje spersonalizowany program treningowy.

Cyfrowy profil będzie reprezentowany przez awatar NFT. Użytkownicy otrzymają także nagrody za ukończenie treningów oraz wyzwań w postaci tokenów REPS. Kupisz je także za natywne tokeny projektu – FGHT.

Projekt w ciągu zaledwie 72 godzin od rozpoczęcia przedsprzedaży zebrał prawie 2 miliony dolarów. Inwestorów przekonuje rewolucyjne podejście do M2E i plan budowy prawdziwych siłowni oraz ich integracja z Web3.

Obecnie trwa 1. etap przedsprzedaży, która potrwa do 31 marca. Jest to więc świetny moment na zlecenie kupna tej kryptowaluty.

KUP FIGHT OUT

D2T

Dash 2 Trade (D2T) jest nową platformą analityczną dla rynku kryptowalut, która dostarcza użytkownikom wiele przydatnych danych i wskaźników. Powstały one w celu ułatwienia handlu i procesu decyzyjnego podczas inwestycji.

Traderzy skorzystają z profesjonalnych narzędzi analizy rynku, testera strategii, handlu automatycznego oraz społecznościowego, materiałów edukacyjnych i wielu innych. Dostęp do wszystkich funkcji możliwy jest po zakupie subskrypcji za pomocą wirtualnych walut D2T.

Token projektu znajduje się obecnie w końcowej fazie przedsprzedaży. Jest to więc ostatni moment na zakup kryptowaluty po niższej cenie. Twórcy już ogłosili jej debiut na wiodących giełdach, takich jak LBank.

Analitycy przewidują, że cena D2T po wejściu na rynek znacznie wzrośnie.

KUP DASH 2 TRADE

C+ Charge

C+ Charge jest ambitnym projektem, który tworzy system płatności P2P dla stacji ładowania pojazdów elektrycznych, gdzie transakcji dokonuje się za pomocą natywnego tokenu platformy – CCHG. Poprawi to komfort użytkowania EV

Projekt rozwiąże wiele problemów, które obecnie nękają branżę. Mowa tu m.in. o niewystarczającej liczbie stacji ładowania czy niejasności cen.

Co więcej, dzięki partnerstwu z Flowcarbon tokeny CCHG umożliwią właścicielom pojazdów EV zdobywanie kredytów węglowych za ładowanie samochodów.

CCHG jest jedną z najbardziej imponujących i funkcjonalnych wirtualnych walut na rynku. Obecnie trwa pierwsza faza przedsprzedaży, podczas której token kupisz za niespełna 0,013 USDT. W każdym następnym etapie jego cena wzrośnie.

KUP C+ CHARGE

Calvaria

Calvaria jest nową grą karcianą typu P2E. Kładzie bardzo duży nacisk na strategię, która umożliwi pokonanie przeciwników. W tym samym celu gracze ulepszają swoje karty i dokupują przedmioty w grze za tokeny.

Platforma oferuje dwie kryptowaluty groszowe – eRia (do nagradzania graczy) i RIA (token zarządzania platformy, stworzony na blockchainie Ethereum). Ten drugi zapewnia prawo głosu nad przyszłością projektu oraz pozwala na kupno przedmiotów w grze.

W przypadku RIA nie będzie obowiązywać podatek od sprzedaży, co ułatwi handel na giełdach. Kryptowaluta obecnie znajduje się w piątym, ostatnim etapie przedsprzedaży i dostępna jest za jedyne 0,0325 USD.

Jej cena może jednak znacznie wzrosnąć po debiucie na giełdzie. W porównaniu do 1. fazy przedsprzedaży już jest cenniejszy o 225%.

KUP CALVARIA

RobotEra

Metaverse RobotEra jest wirtualnym światem, w którym stajesz się robotem. Podczas gry dostosujesz cyfrową rzeczywistość do własnych potrzeb. Jako robot kupujesz wirtualne nieruchomości, zarządzasz nimi, zdobywasz zasoby z ziemi i uczestniczysz w tworzeniu świata.

Z uwagi na intuicyjny interfejs projektu, stworzysz wszystko, co tylko chcesz, bez posiadania jakiejkolwiek wiedzy na temat kodowania.

Natywnym tokenem RobotEra jest TARO.

Obecnie trwa pierwszy etap przedsprzedaży kryptowaluty, podczas którego nabędziesz TARO za 0,013 USD. Jest to najlepszy moment na inwestycję. W drugiej fazie cena wzrośnie do 0,02 USD, zaś w trzeciej – do 0,032 USD. Zatem łącznie zyska na wartości 60%.

KUP ROBOTERA

Ripple

Ripple stanowi świetny wybór dla tych, którzy chętnie inwestują w kryptowaluty groszowe. XRP znajduje się na szóstym miejscu w rankingu CoinMarketCap pod względem kapitalizacji rynkowej.

Ta tania kryptowaluta powstała z myślą o przeniesieniu transakcji z zamkniętych systemów, które są pod kontrolą instytucji finansowych, do bardziej otwartego (przy jednoczesnym drastycznym obniżeniu kosztów).

Sieć Ripple służy do przetwarzania płatności. Oferuje dostęp do szybkich, niedrogich i transparentnych transakcji transgranicznych. W chwili pisania tekstu kapitalizacja rynkowa Ripple wynosi 18 miliardów dolarów, a token XRP kosztuje 0,36 USD.

Analitycy przewidują, że w 2023 roku minimalna cena tej krypto będzie wynosiła ok. 0,72 USD, co oznacza wzrost o prawie 100%. Dlatego jest to kolejna z wirtualnych walut, w którą warto zainwestować w nadchodzącym roku.

Cardano

Cardano jest zdecentralizowaną siecią proof-of-stake i jednym z konkurentów Ethereum. Jego token użytkowy, ADA, znajduje się w pierwszej dziesiątce pod względem kapitalizacji rynkowej, która wynosi ponad 8,5 mld USD. Mimo to kryptowaluta kosztuje niecałego dolara.

Dzięki aktualizacji Alonzo z 2021 roku sieć Cardano wprowadziła inteligentne kontrakty. Jednak w przeciwieństwie do innych blockchainów wymaga wzajemnego zatwierdzenia wszystkich aplikacji i protokołów przed ich wdrożeniem.

Oprócz tego istnieją inne przypadki użycia ADA. Inwestorzy mogą m.in. brać udział w stakingu i procesie walidacji. Cardano jest również jedną z najbardziej energooszczędnych kryptowalut na rynku.

Mimo że cena ADA ulegała znacznym wahaniom, od dawna uchodzi za token z olbrzymim potencjałem. Wielu analityków przewiduje mu świetlaną przyszłość i wzrost wartości w nadchodzących latach.

Tron

Tron jest zdecentralizowaną platformą blockchain, która ma na celu zrewolucjonizowanie branży rozrywkowej. Jego rodzimy token, Tronix (TRX), uchodzi za jedną z najlepszych groszowych monet do kupna w 2023 roku.

Ta darmowa i globalna platforma rozrywkowa z cyfrowymi treściami oferuje wiele korzyści, które płyną z zastosowania technologii blockchain. Jednocześnie umożliwia użytkownikom łatwe udostępnianie treści cyfrowych i zarabianie na nich prowizji w kryptowalutach.

Społeczność krypto ciepło przyjęła platformę. W sieci Tron na sprzedaż tokenów NFT zdecydowały się nawet gwiazdy, np. Lindsay Lohan. Jeśli w przyszłości kolejne osobistości zdecydują się na publikację treści na tym blockchainie, wartość TRX może wzrosnąć.

Cronos

Cronos jest tokenem użytkowym blockchaina o tej samej nazwie. Oparty na Ethermint łańcuch bloków wykorzystuje algorytm proof of authority i wykazuje kompatybilność z Ethereum Virtual Machine.

Kryptowaluta Cronos pozwala jej właścicielom na zarządzanie blockchainem. Ponadto jest powiązana z jedną z największych na świecie platform stakingowych i giełd kryptowalutowych – Crypto.com.

Crypto.com zapewnia zasoby i wsparcie dla jej ekosystemu. Wszystkie produkty na platformie są obecnie kompatybilne z tokenem. Ponadto Crypto.com umożliwia posiadaczom kryptowaluty zarabianie poprzez staking. Oprocentowanie sięga 12%.

Cronos kilka miesięcy temu wprowadził nawet narzędzie deweloperskie Play, które jest kompatybilne z wieloma nowoczesnymi silnikami gier, w tym Unreal Engine 5.

Token CRO kosztuje obecnie około 0,055 USD. Zaś jego kapitalizacja rynkowa wynosi prawie 1,5 miliarda dolarów.

Polygon

Polygon jest projektem Layer 2, który wspiera Ethereum w jego skalowalności. Innymi słowy, poprawia szybkość transakcji i obniża koszty.

MATIC jest tokenem natywnym sieci Polygon. Cechuje się ograniczoną podażą – w obiegu znajduje się około 7,4 miliarda dolarów, a maksymalna podaż wynosi 10 miliardów monet. Kryptowaluta służy do zarządzania i stakingu oraz płatności za transakcje w sieci.

Eksperci oczekują, że w ciągu najbliższych kilku lat projekt rozszerzy swoją działalność na dodatkowe blockchainy. Dzięki temu istnieje szansa, że stanie się jednym z najlepszych projektów krypto.

Wzrosłaby liczba jego przypadków użycia, a tym samym zainteresowanie tokenami MATIC. Zwiększony popyt zapewne spowoduje wzrost ceny kryptowaluty.

Podsumowanie

Rynek kryptowalut stale wzbogaca się o nowe projekty. Powyżej wymieniliśmy najpopularniejsze cyfrowe waluty, które mają duży potencjał do wzrostu i są na tyle tanie, że każdy kupi je bez dźwigni finansowej.

Istnieją także inne ciekawe projekty w świecie krypto, jak np. binance coin, defi coin, basic attention token czy token LBLOCK.

Pamiętaj jednak, że inwestowanie w kryptowaluty może przynieść straty pieniężne. Ich niska cena nie daje gwarancji przyszłych zysków.

Ceny kryptowalut są zmienne, a ich zdecentralizowany charakter oznacza, że nie jest tu prowadzona ochrona konsumentów.

Podczas inwestycji w tak niepewny sektor rozważ także dywersyfikację portfela w celu zmniejszenia ryzyka. Możesz też wybrać brokera, który oferuje darmowe konto demo. Dzięki niemu sprawdzisz, jak poradzisz sobie na giełdzie bez ryzyka straty prawdziwych pieniędzy.

(Artykuł sponsorowany)Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.