Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Strateg, który przewidział załamanie rynku kryptowalut, twierdzi, że BTC może spaść poniżej 10 tys. dolarów

Strateg, który przewidział załamanie rynku kryptowalut, twierdzi, że BTC może spaść poniżej 10 tys. dolarów

Wiadomości
22 czerwca, 2022
274
spadki

Prezes InTheMoneyStocks – Gareth Soloway – uważa, że rynek kryptowalut nie osiągnął jeszcze dna. Według jego prognozy, bitcoin może spaść do 10 000 USD. Jednak w dłuższej perspektywie jest on byczo nastawiony. Przyznaje, że kupił BTC, gdy jego wartość oscylowała wokół 19 000 USD i obiecuje, że będzie HODLował.

Ewentualny spadek BTC może być zdrowy

W sierpniu ubiegłego roku Gareth Soloway był jednym z niewielu ekspertów, którzy przewidywali niedźwiedzi scenariusz dla bitcoina. Wówczas cena aktywa zmierzała w kierunku 50 000 USD. Amerykanin powiedział wtedy, że na podstawie wykresów BTC powinien przekroczyć próg 50 tys. dolarów, ale ostatecznie spadnie do 18 tys. dolarów.

Wciąż pamiętam, że byłem najbardziej samotnym człowiekiem w pokoju. Nikt nie chciał ze mną za bardzo rozmawiać. Musiałem stać w kącie, bo tylko ja byłem niedźwiedziem. Ale znowu, cena jest zawsze królem. Wykresy to zawsze prawda w porównaniu z emocjami.

Chociaż jego prognoza nie była najbardziej popularna, sprawdziła się w ostatni weekend, gdy BTC spadł poniżej 18 tys. dolarów. W niedawnym wywiadzie dla Kitco News, Soloway przewidział, że byki popchną cenę kryptowaluty do 25 000 – 30 000 USD w ciągu najbliższych trzech do sześciu tygodni.

Mimo to spodziewa się, że po tym czasie bitcoin będzie kierował się na południe, spadając do 12 000 USD, a nawet 10 000 USD. Jeśli jego prognoza się sprawdzi, będzie to najniższa wycena BTC od prawie dwóch lat.

Czytaj również:  BTC w fali krytyki... Winny główny oskarżyciel

Inwestorzy, którzy są w branży na dłuższą metę, nie powinni jednak obawiać się takiego trendu spadkowego. Według Soloway’a, wzmocni to rynek i “wypłucze wszystkie słabe bzdury”. Dalej przyznał, że jest HODLerem, który wszedł do ekosystemu, gdy BTC oscylował wokół 19 tys. dolarów:

Pozostaję długoterminowym bykiem na bitcoinie. W rzeczywistości, kiedy przełamaliśmy 20 000 $, przy 19 000 $ ogłosiłem, że zacząłem moją początkową pozycję HODL, i tak od czasu, kiedy byliśmy przy 65 000 $, i mimo że byłem niedźwiedziem, zawsze mówiłem: Słuchaj, w dłuższej perspektywie jest ogromne miejsce w gospodarce, na świecie, dla bitcoina i myślę, że tam dotrzemy, i dojdziemy do 100 tys. dolarów, 500 tys. dolarów, może 1 mln dolarów.

Przeciwna opinia

W przeciwieństwie do krótkoterminowej prognozy Solowaya, brytyjski kryptograf Adam Back uważa, że bitcoin ma szansę osiągnąć 100 000 dolarów do końca 2022 roku.

Back spodziewa się, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w ciągu najbliższych miesięcy zatwierdzi wniosek Grayscale o utworzenie BTC ETF, co w najbliższym czasie spowoduje wzrost cen tego aktywa.

Back określił siebie mianem “permabull”, twierdząc, że kupuje i trzyma BTC przez długi czas. Ujawnił, że nie używa dźwigni finansowej, a zatem “timing nie ma znaczenia”.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.