Burmistrz Nowego Jorku otrzyma wypłatę w BTC i ETH

Burmistrz Nowego Jorku otrzyma wypłatę w BTC i ETH

Wiadomości
21 stycznia, 2022
317
Governor Kathy Hochul, Mayor Eric Adams, and MTA Chair & CEO Janno Lieber announce a Subway Safety Plan at Fulton Transit Center on Fri., February 18, 2022...(Marc A. Hermann / MTA)

Eric Adams – nowo wybrany burmistrz Nowego Jorku – realizuje swoją obietnicę otrzymania pierwszej wypłaty w Bitcoinach. Część jego pensji zostanie nawet zamieniona na Ether – drugą co do wielkości kryptowalutę.

Obietnica wypłaty

Miasto Nowy Jork potwierdziło decyzję dotyczącą płatności na swojej oficjalnej stronie internetowej. Wypłata burmistrza zostanie automatycznie przekonwertowana na Bitcoin i Ethereum, gdy tylko ją jutro otrzyma.

W listopadzie, burmistrz Miami Francis Suarez powiedział Anthony’emu Pompliano, że przyjmie jedną z jego wypłat w Bitcoinie. Próbując go prześcignąć, burmistrz Adams obiecał, że przyjmie swoje pierwsze trzy wypłaty w Bitcoin po objęciu urzędu. Durmistrz Adams mówił wówczas:

Nowy Jork jest centrum świata i chcemy, aby był centrum kryptowalut i innych innowacji finansowych. Bycie na czele takich innowacji pomoże nam tworzyć miejsca pracy, poprawić naszą gospodarkę i nadal być magnesem dla talentów z całego świata.

Burmistrz podobno skorzysta z Coinbase, aby przekonwertować kryptowaluty. We wrześniu giełda uruchomiła usługę, która pozwala na automatyczne przekształcenie dochodu każdej osoby w dowolną popularną kryptowalutę.

Ich usługa jest niezbędna, ponieważ Nowy Jork nie może płacić swoim pracownikom w kryptowalucie, ze względu na przepisy Departamentu Pracy. W podobny sposób burmistrz Suarez wykorzystał Strike – portfel Bitcoin specjalizujący się w płatnościach przekazów pieniężnych – aby otrzymać swoją wypłatę w BTC.

Wypłacane w Etherze?

Podczas gdy wypłata w Bitcoin była w dużej mierze oczekiwana, Adams do dzisiaj niewiele wspominał o tym, że zostanie wypłacona w Ethereum. Odzwierciedla to jego zainteresowanie szerszą sferą kryptowalutową jako rewolucją technologiczną, a nie tylko Bitcoinem. W listopadzie wezwał, aby dzieci uczyły się o blockchainie i „technologii leżącej u podstaw kryptowalut” w szkole.

Czytaj również:  Turystyczny region w Hondurasie zaczyna przyjmować płatności w bitcoinach

Dla kontrastu, burmistrz Miami jest bardziej skoncentrowany na Bitcoinie – szczególnie na jego nieinflacyjnych właściwościach. Nazwał go „najbardziej weryfikowalną i najbardziej godną zaufania siecią”, a nawet przedstawił go jako narzędzie do wykorzenienia komunizmu na całym świecie.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.