NFT od Beeple sprzedane za rekordowe 6,6 mln USD

NFT od Beeple sprzedane za rekordowe 6,6 mln USD

Wiadomości
25 lutego, 2021
1454
co-to-jest-blockchain-1180x541

Beeple bije kolejne rekordy jeśli chodzi o sprzedaż NFT. Egzemplarz jego sztuki został sprzedany za 6,6 miliona dolarów. Jest to obecnie najdroższy NFT, jaki kiedykolwiek powstał.

Beeple bije swój własny rekord

Unikatowy NFT autorstwa Beeple’a osiągnął wczoraj cenę 6,6 miliona dolarów na rynku wtórnym. „CROSSROAD” został po raz pierwszy sprzedany na platformie Nifty Gateway w listopadzie 2020 roku. Tematyka tokena nawiązuje do wyborów prezydenckich w USA w 2020 roku. Na aukcji znajdowały się dwa różne tokeny o nazwach „Biden win” i „Trump win”. Beeple wyjaśnił, że token zmieni się na „Trump win”, jeśli Donald Trump wygra wybory. W opisie czytamy:

„PLEASE FUCKING NOTE: Jeśli Trump wygra, ten token zmieni się na ten filmik sexy boi king trump stompping through hell FOREVER. Nie chcę, żebyś wracał do mnie z pretensjami, że wydałeś na to 2 miliony dolarów*, a teraz jest to filmik, na którym Orangeman robi HAM i nie daje ci to spać po nocach, bo dostajesz szaleńczego wzwodu. powinieneś był zagłosować, brachu”.

Rekordową sprzedaż odnotował nie tylko Beeple, ale też Nifty Gateway.

 

Najdroższy NFT w istorii

Dzieła przedstawiają ukoronowanego Trumpa biegnącego przez płonącą dystopię oraz spokojniejszą scenę, w której leży on na ziemi bez ruchu, pokryty graffiti. Ponieważ Joe Biden wygrał wybory, na tokenie umieszczono dzieło z Trumpem na podłodze. Zwycięska oferta opiewała na kwotę 66 666,60 dolarów.

Czytaj również:  Hype na NFT spowodował wzrost cen gazu do najwyższego poziomu od 14 tygodni

Cena 6,6 miliona dolarów oznacza, że Beeple pobił swój własny rekord w stworzeniu najcenniejszego na świecie NFT. Wcześniej rekord ten należał do innego egzemplarza o nazwie „THE COMPLETE MF COLLECTION” i wynosił 777 777,77 dolarów. Beeple, naprawdę nazywający się Mike Winkelmann, jest dość nowy w świecie NFT, ale szybko stał się kultowym graczem. Wiele z jego dzieł osiągnęło pokaźne sumy na Nifty Gateway. Kompletny zysk ze sprzedaży jego ostatniej kolekcji wyniósł 3,5 miliona dolarów.

Rekord „CROSSROAD” może jednak wkrótce zostać przyćmiony: od dziś światowej sławy dom aukcyjny Christie’s prowadzi sprzedaż jego dzieła „EVERYDAYS: THE FIRST 5000 DAYS”. Cyfrowe dzieło zawiera wszystkie 5000 obrazów z pierwszych 5000 dni projektu „EVERYDAYS” i jest prawdopodobnie jego najbardziej wyszukanym dziełem do tej pory. Sprzedaż potrwa do 11 marca, a Christie’s będzie również akceptować ETH.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.