Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Sebastian Nadolny, Finmex: Dlaczego niektórzy zarabiają na krypto miliony, a inni tracą majątki

Sebastian Nadolny, Finmex: Dlaczego niektórzy zarabiają na krypto miliony, a inni tracą majątki

Komunikaty firm
24 sierpnia, 2022
373
Sebastian Nadolny Finmex

Na zakup kryptowalut decyduje się coraz więcej osób, co wynika między innymi z faktu, że tego typu inwestycja pozwala uzyskać naprawdę wysokie zyski. Warto jednak mieć świadomość, że wielu inwestorów odnotowuje straty na zakupie krypto. Dlaczego zatem niektórzy zarabiają na kryptowalutach miliony, a inni tracą majątki? Co jest ważne przy tego typu inwestycjach? Odpowiedzi na te i inne pytania udzielił nam Sebastian Nadolny, który jest ekspertem ds. kryptowalut w firmie Finmex.

Naszym rozmówcą jest dziś Sebastian Nadolny, który mimo iż karierę zawodową zaczynał jako księgowy obecnie zajmuje stanowisko eksperta ds. kryptowalut w firmie Finmex. Z kryptowalutami związany jest od wielu lat, a doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. pracując w firmie TeleTrade. O pozycji eksperta w branży świadczy również fakt, że artykuły Pana Sebastiana były publikowane między innymi w polskich wydaniach Forbesa.

Redakcja: Dzień dobry Panie Sebastianie, jak pewnie się Pan domyśla porozmawiamy dzisiaj o kryptowalutach, co zatem dzieje się obecnie na rynku?

Sebastian Nadolny: Dzień dobry. Na rynku kryptowalut występuje obecnie załamanie, które dotyczy nie tylko Bitcoina, ale również innych walut cyfrowych. Oczywiście nie po raz pierwszy wystąpiła taka sytuacja, dlatego też dla osób znających tę branżę, czy doświadczonych inwestorów nie powinna być ona szokiem. Co więcej, historia pokazuje, że w przypadku kryptowalut po każdym załamaniu przychodzi odbicie, a ich wartość rośnie znacznie powyżej poziomów, które odnotowywano przed spadkami.

Czy tak samo będzie i teraz?

Sebastian Nadolny: Oczywiście nikt tego nie potwierdzi, ani nie zagwarantuje, jednak jak już wielokrotnie podkreślałem w różnych wywiadach, mimo różnych załamań na rynku kryptowalut, długoterminowy trend jest co do zasady wzrostowy.

Słuchając Pana wypowiedzi dochodzę do wniosku, że załamanie na rynku kryptowalut to okazja do tego, by kupić je taniej, a następnie wykorzystać odwrócenie trendu. Czy mam rację?

Sebastian Nadolny: Oczywiście, że tak, ponieważ nie tylko w przypadku kryptowalut, ale w ogóle w handlu warto trzymać się zasady: kupuj tanio – sprzedawaj drogo. W efekcie jak Pan już wspomniał przecena na kryptowalutach może być doskonałą okazją do tego, by kupić je po atrakcyjnej cenie. Oczywiście należy w tym przypadku wierzyć w to, że trend spadkowy w pewnym momencie się odwróci, a co za tym idzie inwestycja w kryptowaluty przyniesie zyski. Warto jednak mieć świadomość, że nikt tak naprawdę nie ma pojęcia kiedy nastąpi odbicie, co sprawia, że wartość kryptowalut po zakupie nadal może spadać. Niezbędna w tym przypadku będzie odporność na stres, dzięki której inwestor przeczeka spadki. Wyjście z inwestycji przed czasem będzie bowiem skutkowało stratami, które mogą być naprawdę duże. W efekcie należy trzymać się przyjętej wcześniej strategii i opierać na rzetelnych analizach. Emocje przy inwestowaniu z pewnością nie są dobrym doradcą.

Sebastian Nadolny trader

Co zatem sprawia, że niektórzy zarabiają na kryptowalutach miliony, a inni tracą majątki?

Sebastian Nadolny: Z całą pewnością przyczynia się do tego wiele kwestii. Jedną z najważniejszych może być fakt, że wielu inwestorów wchodzi i wychodzi z inwestycji w niewłaściwym momencie, o czym wspomniałem już przy poprzednim pytaniu. Warto bowiem mieć świadomość, że najlepszym momentem na otwarcie pozycji, czyli zakup kryptowalut jest właśnie załamanie lub początkowe fazy odbicia. Bardzo ważną kwestią jest w tym przypadku wyczucie rynku oraz umiejętność odczytywania płynących z niego sygnałów. Równie istotny jest aspekt psychologiczny inwestowania w kryptowaluty, ponieważ wiele osób przy podejmowaniu decyzji kieruje się emocjami. Umiejętność ich wyłączenia może być kluczem do skutecznego pomnażania kapitału.

Psychologia jest aż tak ważna przy zarabianiu na kryptowalutach?

Sebastian Nadolny: Oczywiście, że tak, ponieważ wyobraźmy sobie sytuację, w której inwestor zakupuje Bitcoina, a w ciągu kilku dni jego wartość spada o powiedzmy 10%. W tym momencie zaczyna się robić nerwowo, a wiele osób w takiej sytuacji decyduje się na minimalizowanie strat, czyli odsprzedaż kryptowaluty po niższym kursie. Nawet Ci, którzy tego nie zrobią w przypadku pogłębiania się trendu spadkowego prędzej, czy później decydują się na sprzedaż posiadanych Bitcoinów. Jak już wcześniej wspomnieliśmy w długoterminowej perspektywie co do zasady rynek kryptowalut rośnie, a co za tym idzie w pewnym momencie powinno nastąpić odbicie. Inwestorzy, którzy na nie poczekają zarabiają z reguły najwięcej, ponieważ wartość Bitcoina zaczyna rosnąć. Umiejętność ograniczania ryzyka w przypadku otwartych pozycji to jeden z tematów naszych szkoleń, które prowadzimy w Finmex.

Czego jeszcze można się dzięki nim nauczyć?

Sebastian Nadolny: Oferta naszych szkoleń jest naprawdę bogata, ponieważ znajdują się w niej warsztaty zarówno dla początkujący, jak i zaawansowanych inwestorów. W przypadku tych pierwszych nie tylko przedstawiamy zasady funkcjonowania rynków finansowych, czy uczymy korzystania z podstawowych narzędzi, ale również przekazujemy wiedzę w zakresie tworzenia strategii inwestycyjnych. Tego typu warsztaty mogą być prowadzone indywidualnie oraz grupowo. Szkolenia dla zaawansowanych obejmują natomiast wspomniane już wcześniej zarządzenie ryzykiem otwartych pozycji, czy budowanie strategii inwestycyjnych w oparciu o roboty handlowe. Pełna oferta oraz szczegółowe informacje są dostępne na naszej stronie https://finmex.pl/oferta/.

Finmex

Panie Sebastianie, załóżmy, że jestem początkującym inwestorem, który chciałby wziąć udział w profesjonalnym szkoleniu z inwestowania. Dlaczego powinienem wybrać właśnie ofertę Finmex?

Sebastian Nadolny: Powodów oczywiście jest wiele. Jednym z istotniejszych może być fakt, że Finmex jest firmą, która nie zamierza działać w taki sam sposób jak konkurencja. W efekcie oferujemy nie tylko szkolenia dla inwestorów, ale również zapewniamy im pełne wsparcie już po ich ukończeniu. Warto zwrócić uwagę również na historię naszej firmy, która na rynku azjatyckim działa od 2018 roku. Założyli ją finansowi pasjonaci, którzy pragną dzielić się wiedzą z ludźmi na całym świecie. W efekcie Finmex nie tylko prężnie się rozwija, ale również wkracza na inne rynki, czego przykładem może być Polska, do której firma zawitała w 2021 roku. Nasza jakość oraz wiarygodność pozwala nam współpracować z najbardziej znanymi nazwiskami polskiego rynku inwestycyjnego. Wszystko to z korzyścią dla naszych klientów.

Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź. Nie pozostaje nic innego jak zakończyć naszą dzisiejszą rozmową oraz zachęcić czytelników do zapoznania się z ofertą Finmex, ponieważ udział w szkoleniach może pozwolić dołączyć do grona inwestorów, którzy skutecznie zarabiają na kryptowalutach.

Sebastian Nadolny: Dziękuje serdecznie.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.