Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Kredyt gotówkowy

Komunikaty firm
11 lipca, 2022
221
kryptoporadnik.pl

Co charakteryzuje najlepszy kredyt gotówkowy? Klienci marzą o wysokiej kwocie kredytu, minimalnym oprocentowaniu i wysokiej przyznawalności. Jeśli do tego dołożymy szybką decyzję kredytową i wypłatę jeszcze tego samego dnia, otrzymujemy kredyt idealny. Niestety, na rynku próżno szukać ofert, które miałyby wszystkie wspomniane cechy. Warto więc zastanowić się, na czym najbardziej Ci zależy. Wtedy możesz wybrać kredyt gotówkowy dopasowany do Twoich potrzeb.

Czy tylko banki udzielają kredytów gotówkowych?

O le pożyczki na raty mogą być przyznawane zarówno przez banki, jak i firmy pozabankowe, w przypadku kredytu tak nie jest. Kredyty gotówkowe oraz inne są usługą finansową ściśle opisaną w polskich przepisach prawa bankowego. Mogą ich udzielać tylko banki. Nie ma więc takiej opcji, jak kredyt pozabankowy.

Wiąże się z tym kilka plusów i minusów. Banki wnikliwie badają każdego klienta wnioskującego o przyznanie kredytu. Zawsze sprawdzają nie tylko zdolność kredytową, ale także przeszukują bazy dłużników. Jeśli bank będzie miał jakieś wątpliwości, prawdopodobnie nie wyda zgody na kredyt. Wymagane są także odpowiednio wysokie zarobki w oparciu o stałe źródło dochodu. Jeśli masz jakieś długi lub w przeszłości nie spłaca swoich zobowiązań, bank nie da Ci kredytu. Możesz natomiast sprawdzić ofertę pozabankowych pożyczek dla zadłużonych.

Jaki kredyt wybrać? Parametry każdego kredytu

Wszystkie kredyty posiadają parametry, dzięki którym łatwo je ze sobą zestawisz, np. na stronie https://porownywarkabankow.pl/kredyt-gotowkowy/ . Pozwala to wybrać najlepszy kredyt w banku. Przede wszystkim trzeba sprawdzić cel kredytu i dopasować go do swoich potrzeb. O ile kredyty gotówkowe pozwalają wydać środki w dowolny sposób, to kredyt celowy zostanie przeznaczony na konkretne zakupy lub wydatki. Przykładami kredytu celowego mogą być kredyt na samochód lub kredyt mieszkaniowy (hipoteczny).

Bardzo ważne są oczywiście wysokość kredytu i termin jego spłaty. Określają to, na jaki wysoki kredyt możesz liczyć. Sposób i termin spłaty pokazują natomiast, jak spłacisz kredyt. W dużej części kredytów suma kredytu jest po prostu podzielona na określoną ilość rat. Kredyt na rok oznacza przykładowo, że oddasz go w dwunastu ratach.

Ostatnią kwestią w przypadku kredytów w banku jest oprocentowanie kredytu i pozostałe opłaty. Banki czasem wymagają pewnej prowizji za przyznanie kredytu. Oprocentowanie zobaczymy natomiast w ujęciu rocznym – im dłużej spłacasz kredyt, tym będzie ono wyższe.

Dlaczego warto sprawdzać RRSO kredytu?

Co to jest RRSO? Rozwinięciem skrótu jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania. RRSO określa sumę opłat i odsetek, jakie trzeba oddać bankowi. Co ważne, RRSO przedstawione jest w ujęciu rocznym i w odniesieniu do pożyczonej kwoty. Podawanie RRSO przez banki i pozostałe instytucje finansowe jest od kilku lat wymagane przez polskie prawo. Widząc reklamy lub oferty kredytów i pożyczek zawsze zobaczysz więc RRSO. To bardzo dobra wiadomość dla klientów, którzy mogą łatwo ocenić, czy dany produkt jest drogi, czy tani. Dodatkowo możemy łatwo porównać kredyty. Nawet, gdy zestawimy ze sobą kredyty na różne kwoty lub ze spłatą w innych terminach. Realna roczna stopa oprocentowania pokaże, który kredyt jest bardziej opłacalny.

Kredyty z zabezpieczeniem – czy to ryzykowne?

W przypadku większych sum kredytów, bank czasami wymaga pewnego zabezpieczenia kredytu. Dobrym przykładem mogą tu być kredyty hipoteczne. Samo mieszkanie jest zabezpieczeniem finansowania udzielonego przez bank. Gdy kredytobiorca nie będzie spłacał kredytu, bank może przejąć mieszkanie i przekazać je na licytację – w ten sposób odzyska należne mu środki. Podobnie może być w przypadku kredytu, którego zabezpieczeniem jest samochód lub inna wartościowa rzecz.

Czy kredyt z zabezpieczeniem wiąże się z jakimś ryzykiem? Jeśli spłacasz zobowiązanie terminowo, nie musisz obawiać się, że stracisz nieruchomość (lub np. samochód), która jest zabezpieczeniem kredytu. Jeśli natomiast Twoja sytuacja finansowa jest niepewna, wybierz inny rodzaj kredytu lub pożyczki. Pamiętaj jednak, że takie zabezpieczenie może pozwolić na otrzymanie znacznie większego kredytu, niż wskazuje na to Twoja zdolność kredytowa.

O czym jeszcze pamiętać wybierając kredyt?

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania najkorzystniejszego kredytu? Zwróć uwagę na RRSO i dopasuj wysokość miesięcznych rat do swoich możliwości. Warto sprawdzić też opinie klientów na temat danego banku. Czy kontakt z przedstawicielami banku jest przyjazny? Czy możesz liczyć na wsparcie banku, gdy znajdziesz się w trudniejszej sytuacji finansowej? Wśród wielu polskich banków z pewnością znajdziesz takie, które mają bardzo dobre opinie i wychodzą naprzeciw oczekiwaniom kredytobiorców.

Warto także zwrócić uwagę na to, co się stanie w przypadku opóźnienia spłaty kredytu. Czy bank naliczy niewielkie odsetki, a może tylko wyśle upomnienie? Niektóre instytucje od razu rozpoczynają dość agresywne i nieprzyjemne działania windykacyjne. Biorąc kredyt większość z nas zakłada bezproblemową spłatę. Nierzadko jednak kredytobiorcy “powinie się noga”, warto wiedzieć, że w sytuacji problemów finansowych działania banku nie będą oznaczać kolejnych kłopotów. Warto wybierać oferty kredytów, w których będzie możliwość skorzystania z wakacji kredytowych lub rozłożenia spłaty w czasie, dzięki czemu raty będą niższe.

Czy warto korzystać z kredytów? Kredyty 2022 – podsumowanie

Kredyty są produktem finansowym, z którego korzysta zdecydowanie duża część Polaków. Warto rozsądnie z nich korzystać, co pozwala dokonać pewne zakupy bez konieczności wieloletniego oszczędzania. Kredyty hipoteczne stały się dziś dla wielu osób jedyną możliwością wejścia w posiadanie własnego mieszkania. Podobnie jest z zakupem samochodu – drugiego największego zakupu dla większości z nas. Wiele aut jest kupowanych właśnie na kredyt lub leasing. Dlaczego tak jest?

Możliwość rozłożenia dużego wydatku na miesięczne raty jest bardzo wygodna i nie nadwyręża zbytnio domowego budżetu. W związku z tym wiele osób jest zdecydowana zapłacić pewne odsetki.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.