Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Kolejne 5000 BTC z Mt. Gox w ruchu!

Kolejne 5000 BTC z Mt. Gox w ruchu!

Wiadomości
5 września, 2022
217
mt. gox

4 września nieznana osoba przeniosła kolejne 5 000 BTC (~96,1 mln USD) powiązanych z upadłą giełdą kryptowalutową Mt.Gox. Informację o tym fakcie podał kanał Telegram GFiS.

Środki trafiły na giełdę Kraken. Użytkownik kupił swoje monety w 2013 roku po około 660 dolarów za BTC.

telegram gfsi

Według publicysty blockchain OXT.me, te bitcoiny zostały wycofane w wyniku wewnętrznych transferów za pośrednictwem portfeli afiliowanych przez Mt.Gox. Szereg faktów wskazuje, że najprawdopodobniej należą one do twórcy giełdy – Jeda McCaleba. W 2011 roku sprzedał on platformę Markowi Karpelesowi.

Informacja o posiadaniu przez McCaleba aktywów została pośrednio potwierdzona przez samego Karpelesa w osobistej rozmowie z autorem kanału GFiS. Podkreślał przy tym, że odstąpienie od umowy było “zwykłą transakcją dokonaną przez osobę prywatną”. GFiS wyjaśnia:

Jednak taki wolumen bitcoinów jest zbyt duży dla ‘zwykłej osoby prywatnej’, nawet na rok 2011. Przekazywanie tak dużych kwot na giełdy odbywa się zazwyczaj albo w przypadku transakcji pozagiełdowych, albo w celu ” “zamaskowania śladu”.

Wcześniej w lipcu McCaleb wypłacił wszystkie XRP, które posiadał.

Historycznie ruch długo uśpionych dużych kwot poprzedzał znaczące korekty.

Przypomnijmy, że 29 sierpnia 10 000 BTC powiązanych z Mt.Gox poruszyło się po raz pierwszy od 2013 roku.

Dzień wcześniej wierzyciele giełdy zdementowali pogłoski o zwrocie pieniędzy w ramach cywilnego procesu rehabilitacyjnego.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.