Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Gazprombank dostaje zielone światło na kryptowaluty

Gazprombank dostaje zielone światło na kryptowaluty

Komunikaty firm Wiadomości
30 października, 2020
993
5c604f39dda4c838238b4591

Gazprombank to jeden z większych prywatnych banków działających na terenie Rosji. Jego największym udziałowcem jest rosyjski potentat petrochemiczny i rafineryjny Gazprom. W oficjalnej notce prasowej firma pochwaliła się, otrzymała zgodę świadczenie swoim klientom usług dotyczących kryptowalut.

Pełna autoryzacja FINMA

Gazprombank (Switzerland) Ltd to szwajcarska spółka córka Gazprombanku. Na co dzień firma obsługuje klientów indywidualnych, korporacyjnych, a także instytucjonalnych, zapewniając im tradycyjne usługi bankowe. 29 października tego roku firma pochwaliła się w swoim obwieszczeniu prasowym, że otrzymała licencję FINMA (Financial Market Supervisory Authority). Nowe uprawnienia umożliwiają Gazprombankowi na oferowanie swoim klientom dostęp do obrotu kryptowalutami oraz przechowywania ich w formie bilansu na klasycznym koncie bankowym.

Co prawda nowe usługi będą na początku mocno ograniczone, a korzystać z nich będą mogli tylko wybrani klienci, ale firma planuje szybką ekspansję. Spekuluje się o wprowadzeniu nowoczesnych rozwiązań bezpiecznego przechowywania kryptowalut oraz oferowaniu sprzedaży instrumentów pochodnych.

„Spodziewamy się, że cyfrowe aktywa staną się jeszcze ważniejsze dla światowej ekonomii, a w szczególności dla naszych obecnych, jak i potencjalnych klientów. Będąc oddani koncepcji ciągłego rozwoju branży finansów, chcemy zapewnić naszym klientom usługi bankowe na najwyższym poziomie. Nasze rozwiązania blockchain gwarantują bezkompromisowe zabezpieczenia oraz łatwość użycia. Jesteśmy dumni, mogąc zaoferować rozwiązania tego typu, po latach poświęconych na tworzenie ich zgodnie z najwyższymi branżowymi standardami. Autoryzacja przez szwajcarski urząd regulacyjny FINMA oznacza ważny kamień milowy dla Gazprombank” – dodaje Roman Abdulin, CEO Gazprombank.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.