# Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Melazja banuje Binance. Giełda ma 14 dni na zakończenie działalności

Melazja banuje Binance. Giełda ma 14 dni na zakończenie działalności

Giełdy i kantory Wiadomości
30 lipca, 2021
811
binance-crypto-exchange.jpg resizeboxcropjpg

Komisja Papierów Wartościowych Malezji wydała nakaz zamknięcia Binance, największej na świecie giełdzie kryptowalutowej pod względem dziennego wolumenu obrotu. Tymczasem Indie podobno prowadzą dochodzenie w sprawie Binance w ramach śledztwa dotyczącego prania brudnych pieniędzy z aplikacji bukmacherskich.

Binance nakazuje zamknięcie usług w Malezji

Komisja Papierów Wartościowych Malezji (SC) wydała dziś nakaz egzekucji przeciwko Binance Holdings i trzem globalnym podmiotom będącym jej własnością: Binance Digital, Binance UAB i Binance Asia Services.

Tym czterem podmiotom nakazano wyłączenie strony internetowej Binance.com oraz aplikacji mobilnych w Malezji do dnia 8 sierpnia 2021 r. Zakazano również angażowania się w promocję poprzez jakiekolwiek media lub działania marketingowe. Giełda została też poinstruowana, aby ograniczyć malezyjskich inwestorów w swojej grupie Telegram.

SC, wiodący regulator rynków kapitałowych w Malezji powiedział, że poprzez “nielegalne działanie”, Binance naruszył ustawę o rynkach kapitałowych i usługach z 2007 roku. W Malezji, jeśli giełda kryptowalut chce oferować usługi handlowe, musi zarejestrować się jako Recognized Market Operators (RMO) w SC.

W komunikacie prasowym SC stwierdził, że dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, został “specjalnie wezwany do zapewnienia, że powyższe dyrektywy są wykonywane.” Regulator ostrzegł malezyjskich użytkowników, aby przestali korzystać z platformy. W zawiadomieniu czytamy:

Inwestorom zaleca się zaprzestanie transakcji i inwestowania za pośrednictwem nielegalnego DAX. Osoby, które obecnie posiadają konta w Binance, są zdecydowanie wezwane do natychmiastowego zaprzestania handlu za pośrednictwem platformy i natychmiastowego wypłacenia wszystkich swoich inwestycji.

Akcja egzekucyjna przychodzi rok po tym, jak Securities Commission Malaysia (SC) wydała ostrzeżenie, że Binance działał bez rejestracji. Wygląda jednak na to, że Binance nie odpowiedział prawnie na zeszłoroczne ostrzeżenie.

Czytaj również:  Binance Futures uruchamia dziś wieczyste kontrakty na indeks Binance Bluebird USDⓈ-M

Problemy regulacyjne Binance

Nie jest to pierwszy raz, gdy regulator oskarżył Binance o działanie bez legalnej rejestracji. Inne kraje, w tym Japonia, Włochy, Polska i Tajlandia, również stwierdziły to samo i wydały podobne ostrzeżenia.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy Binance stanął w obliczu kontroli ze strony organów regulacyjnych na całym świecie. Poza wiadomościami z Malezji, Bloomberg poinformował, że indyjska agencja ds. przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy prowadzi obecnie dochodzenie w sprawie udziału giełdy w praniu brudnych pieniędzy z aplikacji bukmacherskich. Anonimowe źródła podały, że Enforcement Directorate wezwała kierownictwo Binance na przesłuchanie.

Kilka europejskich i azjatyckich krajów wyraziło zaniepokojenie brakiem zgodności Binance i potencjalnym ryzykiem, jakie giełda stwarza dla inwestorów. Wśród tych krajów znalazły się m.in. Włochy, Wielka Brytania, Singapur i Filipiny.

Od tego czasu Binance podjął różne środki w celu poprawy zgodności z przepisami, takie jak zmniejszenie dziennych limitów wypłat dla niezweryfikowanych użytkowników, zamknięcie handlu akcjami tokenizowanymi i wprowadzenie narzędzia podatkowego. Dziś giełda ograniczyła też handel instrumentami pochodnymi dla użytkowników z Europy,.

Globalna giełda nie podjęła jednak wysiłków, aby zarejestrować się u lokalnych regulatorów w większości krajów, w których oferuje usługi handlowe.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.