Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Audytorzy Silicon Valley Bank dostają pozew

Audytorzy Silicon Valley Bank dostają pozew

Wiadomości
10 kwietnia, 2023
112
silicon valley bank

Inwestorzy Silicon Valley Bank złożyli pozew zbiorowy przeciwko audytorom i subemitentom upadłego SVB (Silicon Valley Bank). Są oni oskarżeni o ukrywanie prawdziwego stanu finansowego banku i wprowadzanie w błąd co do niektórych informacji.

W pozwie oskarżono kilka naprawdę znanych marek – KPMG, Goldman Sachs, Morgan Stanley, Bank of America, Keefe, Bruyette & Woods, Inc. itd. Skarga obejmuje również byłe kierownictwo banku.

Pozwani zarzucają, że wszystkie wyżej wymienione podmioty “błędnie przedstawiły siłę bilansu firmy, jej płynność i pozycję rynkową.” W swoich audytach zmniejszali zakres ryzyka, jakie miał bank. To wprowadzało w błąd inwestorów.

Na przykład KPMG podpisał raport roczny SVB na dwa tygodnie przed ogłoszeniem upadłości. W tym czasie bank starał się o 2,25 mld dolarów dodatkowych inwestycji, aby pokryć niedobór płynności. Również przed upadkiem SVB odnotował stratę w wysokości 1,8 miliarda dolarów ze sprzedaży własnych papierów wartościowych.

Mimo takiej sytuacji finansowej KPMG w swoim raporcie “pominęło wiele faktów” – czytamy w pozwie. Nie wskazali, że bank praktycznie stracił zdolność do dalszego funkcjonowania.

Przeciwko SVB wytoczono już kilka procesów sądowych. Departament Sprawiedliwości USA, SEC i Rezerwa Federalna badają przyczyny upadku i działania jego kierownictwa.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.