Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

İstanbul Başakşehir stworzy własny token na platformie Socios

İstanbul Başakşehir stworzy własny token na platformie Socios

Wiadomości
11 listopada, 2020
1069
socios istambul pilka nożna

İstanbul Başakşehir, zwycięzca zeszłorocznej tureckiej ligi piłki nożnej, dołączył do platformy Socios i do końca 2020 roku uruchomi swój własny fanowski token ($IBFK).

Tokeny $IBFK

$IBFK, podobnie jak inne tokeny kibica w ekosystemie Socios, przyznaje prawo głosu i nagrody jego posiadaczom. Oprócz tego ma zwiększać zaangażowanie kibiców i pozwalać im zarabiać na różnych doświadczeniach, zarówno w Internecie, jak i poza nim.

Posiadacze tokenów mogą głosować w sprawach dot. decyzji klubu i zdobywać punkty. Te z kolei mogą być wymienione np. bilety VIP lub możliwość spotkania się z graczami klubu.

İstanbul Başakşehir jest trzecim tureckim klubem, który dołączył do blockchainowej platformy. Socios już wcześniej współpracował z międzynarodowymi, renomowanymi klubami takimi jak FC Barcelona, Atlético de Madrid, Paris Saint-Germain, czy Juventus. Platforma podpisała też kontrakty z przedstawicielami e-sportu czy sportów walk (UFC).

Sport, a blockchain

Wczoraj pojawiły się informację, że niemiecki klub Bayern Monachium dołączył do platformy Sorare. Umowę z Sorare również podpisało wiele klubów współpracujących z Socios.

Sorare tworzy cyfrowe karty piłkarskie w postaci nieczytelnych tokenów (NFT). Jest to zupełnie odwrotna wersja tokenów używanych w ekosystemie Socios. Fanowskie tokeny $IBFK, będą wydane w ograniczonej ilości i mogą być wymieniane na natywne tokeny platformy Chiliz ($CHZ). Każda kolekcjonerska karta Sorare jest unikalna.

Zarówno sportowa jak i krypto społeczność wydają się być entuzjastycznie nastawione do fan tokenów. W czerwcu 2020 roku, Chiliz i Socios sprzedali tokeny FC Barcelona o wartości 1,3 miliona dolarów w mniej niż dwie godziny.

Czytaj również:  Tokeny Juventusu i PSG na platformie Binance Lauchpool

Socios wprowadził też ostatnio kartę debetową Visa, która może być wykorzystywana do zakupu towarów i usług w całym Europejskim Obszarze Gospodarczym.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.