Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Arthur Hayes: “Bitcoin stanie się walutą AI i osiągnie wartość 760 000 USD”

Arthur Hayes: “Bitcoin stanie się walutą AI i osiągnie wartość 760 000 USD”

Wiadomości
10 lipca, 2023
87
bitcoin ai

Były dyrektor generalny giełdy BitMEX uważa, że unikalne cechy bitcoina są idealne dla systemów sztucznej inteligencji i przewiduje, że BTC wzrośnie do 760 000 USD w ciągu najbliższych kilku lat.

Arthur Hayes, były dyrektor generalny giełdy kryptowalutowych instrumentów pochodnych BitMEX i obecny menedżer biura rodzinnego w Maelstrom, podzielił się z czytelnikami swojego bloga sugestią, że bitcoin, z jego nieodłączną anty-cenzurą i ograniczoną podażą, może być idealnym zasobem do wykorzystania w systemach sztucznej inteligencji (AI).

Według Hayesa, koszt usług AI jest bezpośrednio związany ze zużywaną mocą obliczeniową. W ten sposób bitcoin może działać jako ekwiwalent pieniężny najbardziej zbliżony do czystych kosztów energii. Ponieważ wartość BTS jest nierozerwalnie związana poprzez wydobycie z kosztem energii elektrycznej, będzie ona w stanie zapewnić efektywne i przewidywalne utrzymanie wartości systemów AI w czasie.

“Sztuczna inteligencja będzie potrzebować cyfrowego systemu płatności, który jest odporny na cenzurę, z jasnymi i przejrzystymi zasadami, które mają zastosowanie niezależnie od tego, kto dokonuje transakcji lub za co płaci się w sieci. Bitcoin jest odporny na cenzurę, ponieważ jedynym sposobem na zmianę zasad jest przedstawienie publicznej propozycji całej sieci i zaakceptowanie decyzji większości. Udowodniony niedobór i odporność na cenzurę daje BTC przewagę do wykorzystania w technologiach opartych na sztucznej inteligencji nad innymi formami aktywów.”

Hayes przewiduje, że gospodarka oparta na sztucznej inteligencji może stanowić od 5% do 50% globalnego PKB w ciągu najbliższych dwóch do trzech lat, kładąc podwaliny pod potencjalny wzrost wartości BTS do 760 000 USD.

Wcześniej Lightning Labs, firma stojąca za rozwiązaniem Lightning Network, zaprezentowała zestaw narzędzi, które ułatwią systemom AI pracę z blockchainem Bitcoina i samą siecią Lightning Network.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.