Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Digital Currency Group zamknęło swój oddział HQ Digital

Digital Currency Group zamknęło swój oddział HQ Digital

Wiadomości
8 stycznia, 2023
196
digital currency group

Digital Currency Group (DCG) Barrego Silberta ogłosiła zamknięcie swojej spółki zależnej zajmującej się zarządzaniem aktywami – HQ Digital. Poinformował o tym The Information, powołując się na notatkę prasową.

Jak wynika z dokumentu, jednostka zaprzestała działalności z dniem 2 stycznia. Rzecznik DCG powiedział publikacji, że powodem była “przedłużająca się krypto zima, stwarzająca istotne przeszkody dla branży”, a także sytuacja gospodarcza.

Według The Information, HQ Digital miało pod zarządem ponad 3,5 mld dolarów. Firma nie wykluczyła, że DCG może wrócić do projektu w przyszłości.

Wcześniej w ciągu dnia w środowisku pojawiły się obawy o trwałość całej grupy spółek w obliczu upadku FTX. Część Digital Currency Group, platforma OTC Genesis Trading zamroziła wypłaty i nowe pożyczki, a później próbowała zebrać 1 miliard dolarów w ramach finansowania awaryjnego.

Według źródła The Block, Genesis Trading zredukowało liczbę pracowników o 30%. Rzecznik firmy wyjaśnił, że decyzja wynika z “bezprecedensowych wyzwań branżowych”.

WSJ dodał, że platforma rzekomo rozważa złożenie wniosku o upadłość.

Przypomnijmy, że pod koniec 2022 roku rozmówcy Financial Timesa informowali, że Genesis i DCG są winne klientom Gemini 900 mln dolarów.

Współzałożyciel giełdy Cameron Winklevoss namawiał później Silberta w liście otwartym do zapłacenia pełnej kwoty do 8 stycznia.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.