Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Cristiano Ronaldo otrzymał 770 tokenów JUV za swoje osiągnięcia

Cristiano Ronaldo otrzymał 770 tokenów JUV za swoje osiągnięcia

Wiadomości
22 marca, 2021
851
dsfsdfds

Cristiano Ronaldo został pierwszym piłkarzem, który został nagrodzony za swoje osiągnięcia w kryptowalucie. Jak donosi hiszpański outlet Marca, Gwiazda Juventusu F.C. otrzymała 770 tokenów JUV – jeden za każdą strzeloną bramkę w karierze seniorskiej.

JUV to oficjalny token fanów Juventusu, uruchomiony w 2019 roku przez włoski klub piłkarski na blockchainie Chiliz (CHZ). Fan tokeny dają kibicom klubu możliwość głosowania nad decyzjami klubu. Oferują też dostęp do różnych udogodnień, konkursów i nagród.

Nagroda w postaci 770 tokenów JUV – przyznana Ronaldo przed niedzielnym meczem ligowym z Benevento – jest warta obecnie około 11 750 USD. Jeden token kosztuje bowiem 15,26 USD. JUV token w momencie uruchomienia był wyceniony na 2 dolary.

Podczas gdy były gwiazdor Manchesteru United i Realu Madryt prawdopodobnie nie będzie potrzebował tych funduszy w najbliższym czasie, jest to pierwszy raz, gdy kryptowaluta została przyznana piłkarzowi jako nagroda za osiągnięcia w karierze. Rosnący związek między sportem a kryptowalutami sprawił, że niektóre drużyny rozmyślały nawet o tym, aby płacić w nich część lub całość wynagrodzenia swoim zawodnikom.

Dziesiątki drużyn piłkarskich wyemitowało już tokeny kibica na blockchainie Chiliz od momentu jego powstania. Wśród nich znalazły się największe drużyny z największych światowych lig, takie jak Manchester City, F.C. Barcelona czy Paris St. Germain.

Wartość rodzimego tokena Chiliz, CHZ, pozytywnie zareagowała na gwałtowną aktywność zainicjowaną przez różne drużyny piłkarskie. Tylko od 1 stycznia wartość CHZ w dolarach wzrosła o ponad 2500%, podczas gdy jego kapitalizacja rynkowa wystrzeliła z 100 milionów dolarów do 4,5 miliarda dolarów. Aktualnie miała miejsce delikatna korekta i market cap z powrotem wrócił do przedziału 3,2 miliarda dolarów.

Czytaj również:  Chiliz (CHZ) wzrósł o 1600% tylko w marcu

Biorąc pod uwagę emisję fan tokena Barcelony (BAR), czy długoletni rywal Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, może być kolejny w kolejce? Argentyńska supergwiazda zdobyła w swojej karierze 734 bramki. Ronaldo ma ich na koncie aż 770, a jednocześnie jest o dwa lata młodszy.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.