Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Kanadyjska firma miningowa Hive Blockchain wejdzie na Nasdaq

Kanadyjska firma miningowa Hive Blockchain wejdzie na Nasdaq

Wiadomości
20 czerwca, 2021
824
hive blockchain kopanie

Podczas gdy SEC nadal opóźnia wprowadzenie Bitcoin ETF, inwestorzy na starszych giełdach chętni do uzyskania ekspozycji na kryptowaluty wkrótce będą mieli inne wyjście.

W piątkowym ogłoszeniu, kanadyjska firma Hive Blockchain Technologies ujawniła, że otrzymała zgodę na notowanie akcji na giełdzie Nasdaq. Hive obecnie handluje na TSX Venture Exchange pod tickerem HIVE.V i koncentruje się zarówno na wydobyciu Bitcoina, jak i Ethereum.

Zielona energia w świecie krypto

Według strony internetowej Hive, firma koncentruje się szczególnie na zielonej energii. Jest to coraz ważniejszy temat dla krytyków dużego zużycia energii przez kryptowaluty. W tym miesiącu znany kolekcjoner Bitcoinów Michael Saylor ujawnił szczegóły nadchodzącej Bitcoin Mining Council, która, oprócz innych zadań, pomoże rzucić światło na ekologiczny wpływ wydobycia kryptowalut.

“HIVE jest właścicielem najnowocześniejszych, zasilanych zieloną energią obiektów centrum danych w Kanadzie, Szwecji i Islandii, które produkują nowo wybijane waluty cyfrowe, takie jak Bitcoin i Ethereum, w sposób ciągły w chmurze. Od początku 2021 roku HIVE zgromadził większość swojej produkcji monet ETH i BTC, które przechowujemy w bezpiecznym magazynie.

– czytamy w komunikacie Hive.

Czytaj również:  Genesis Mining - inwestycja w kopanie kryptowalut w chmurze - bez konieczności posiadania sprzętu

Hive zamknął się w piątek na poziomie 3,05 CAD, spadając o 3,79% w ciągu dnia i 44% od szczytu osiągniętego na początku roku.

Historycznie, górnicy Bitcoin prześcigali aktywa bazowe, często o znaczne różnice. Analiza z zeszłego miesiąca pokazała, że podczas gdy Bitcoin wzrósł o 900% w ciągu roku, cztery z największych firm wydobywczych zyskały na wartości nawet 5000%.

Wraz ze wzrostem cen, wielu górników ma coraz większy wpływ na globalną scenę polityczną. W tym miesiącu dyrektor generalny notowanej na Nasdaq spółki Canaan Inc. wezwał Chiny do złagodzenia zakazu wydobycia Bitcoina.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.