Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Wyjęcie ETH ze stakingu zajmuje teraz 17 dni

Wyjęcie ETH ze stakingu zajmuje teraz 17 dni

Wiadomości
20 kwietnia, 2023
48
ethereum

W ubiegłą środę miała miejsce aktualizacja Shapella dla Ethereum (ETH). Od tego czasu inwestorzy mogą wycofać tokeny ETH z kontraktu stakingowego, co wielu z nich robi. Liczba wypłat idzie tak szybko, że obecnie utworzyła się pokaźna kolejka.

Stakowane ETH teraz znów płynne

Po 12 kwietnia możliwe stało się uwolnienie eteru “zablokowanego” w kontrakcie depozytowym w sieci Ethereum. Tym samym ETH znów stały się płynne i można je wykorzystać np. w innych smart kontraktach lub po prostu sprzedać.

Aż 28 436 walidatorów zdecydowało się całkowicie zrezygnować ze stakungu po aktualizacji Shapella. Należy podkreślić, że rezygnacja ze stakowania nie musi oznaczać, że ci inwestorzy sprzedają swoje ETH. Oznacza to jedynie, że tokeny zostały wypłacone z kontraktu.

Według danych z Lookonchain, tylko kilku dużych inwestorów wysłało do tej pory łącznie 71 444 ETH na scentralizowane giełdy kryptowalut, co stanowi ponad 130 milionów dolarów.

Ogromna kolejka do wypłaty ETH

Mimo to, ta liczba monet jest dość wysoka dla sieci Ethereum, pisze firma analityczna blockchain Nansen. Inwestorzy ETH, którzy chcą odzyskać swoje tokeny, muszą teraz czekać na to 17 dni.

Jeśli chcesz zrezygnować z funkcji walidatora, musisz umieścić to w wiadomości i czekać 25 minut. Ponieważ ogromne ilości osób chcą zrezygnować, utworzyła się nawet 11,7 dniowa kolejka.

Po tym kroku można wypłacić swoje monety po około 27 godzinach, ale transakcja jest przetwarzana dopiero po około 4,25 dniach. W sumie więc walidatorzy muszą czekać około 17 dni, aby odzyskać swoje ETH. W zeszłym tygodniu ta kolejka również istniała, ale wtedy proces trwał “tylko” 14 dni.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.