Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Joseph Bankman (ojciec założyciela giełdy FTX) w centrum uwagi z powodu domniemanej roli w sieci “Democratic Dark Money”

Joseph Bankman (ojciec założyciela giełdy FTX) w centrum uwagi z powodu domniemanej roli w sieci “Democratic Dark Money”

Wiadomości
22 września, 2023
79
ftx

Joseph Bankman, ojciec kontrowersyjnego byłego przedsiębiorcy kryptowalutowego Sama Bankmana-Frieda, został rzekomo oskarżony o zajmowanie doradczego stanowiska w znanej sieci “ciemnych pieniędzy” Demokratów. Kontrolerzy sugerują, że taka konfiguracja wymaga dokładnego śledztwa.

Oskarżenie to wyszło na jaw po pozwie wniesionym przez FTX, dawną firmę Bankmana-Frieda, przeciwko jego rodzicom. Pozew, złożony w federalnym sądzie w Delaware, oskarża Joe Bankmana i Barbarę Fried, obydwoje długoletnich profesorów prawa na Stanford, o wykorzystywanie swoich powiązań z FTX do korzyści finansowych, sięgających milionów dolarów.

Według zespołu prawnego FTX, pan Bankman i pani Fried otrzymali od swojego syna darowiznę w wysokości 10 milionów dolarów, a także dom o wartości 16,4 miliona dolarów na Bahamach, gdzie mieściła się siedziba FTX i który został zakupiony przez giełdę.

Pozew twierdzi również, że pan Bankman odegrał rolę w ukrywaniu skarg od byłego prawnika firmy jego syna, a pani Fried udzieliła wskazówek panu Bankmanowi-Friedowi i innemu dyrektorowi FTX w zakresie unikania wymogów ujawniania dotacji politycznych.

Ostatnio pojawiły się oskarżenia dotyczące Josepha Bankmana, które twierdziły, że pełnił on funkcję doradczą w Arabella Advisors, firmie konsultingowej w Waszyngtonie, nadzorującej sieć organizacji non-profit wspierających grupy o lewicowych poglądach. Ta sieć zarządza znaczącymi funduszami, w tym New Venture Fund, Sixteen Thirty Fund, Windward Fund i Hopewell Fund, które łącznie obsługują ponad miliard dolarów anonimowych darowizn każdego roku, które następnie są rozdzielane na liberalne przyczyny i inicjatywy na terenie całego kraju.

Caitlin Sutherland, dyrektor wykonawczy Americans for Public Trust, podkreśliła wagę dokładnego zbadania tej kwestii, zwłaszcza w zakresie zrozumienia, w jakim stopniu Sam Bankman-Fried mógł wykorzystać swój wpływ polityczny poprzez tę wpływową liberalną sieć “ciemnych pieniędzy”.

Jednak rzecznik Arabella Advisors, Steve Sampson, stanowczo zaprzeczył jakiejkolwiek ingerencji Bankmana w firmie. Wskazał, że FTX wcześniej przelało 8 milionów dolarów na rzecz zarządzanego przez Arabella New Venture Fund, a prawnicy FTX prowadzący pozew przeciwko Josephowi Bankmanowi i Barbarze Fried, jego żonie, błędnie sugerowali, że pełnił on funkcję doradczą w Arabella Advisors.

Rzecznik New Venture Fund wyjaśnił, że współpracowali z Fundacją FTX w celu świadczenia usług administracyjnych dla pewnych działań dotyczących przyznawania grantów. Rola Josepha Bankmana była związana z projektem powiązanym z firmą, ale działającym niezależnie.

Biorąc pod uwagę oskarżenia w pozwie przeciwko rodzicom Sama Bankmana-Frieda, które sugerują, że znacząco skorzystali z finansowo kłopotliwego przedsięwzięcia kryptowalutowego swojego syna i potencjalnie kierowali nieujawnionymi funduszami na liberalne przyczyny za pośrednictwem Arabella, niektórzy argumentują, że obydwoje, będąc profesorami prawa na Uniwersytecie Stanforda, mogą stawić czoła zarzutom związanym z spiskiem, bankowością i naruszeniami prawa wyborczego.

Jednak pozostaje do ustalenia, czy te twierdzenia mają solidne dowody, czy są to jedynie nieuzasadnione oskarżenia w tym momencie.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.