Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Plotka: Binance sprzedaje BTC, aby chronić BNB

Plotka: Binance sprzedaje BTC, aby chronić BNB

Wiadomości
15 czerwca, 2023
108
binance-gielda-bez-weryfikacji

W mediach społecznościowych zaczęły krążyć plotki, że giełda kryptowalut Binance rzekomo sprzedała swoje Bitcoiny, aby utrzymać cenę BNB.

Użytkownik JW napisał:

“W miarę sprzedaży Bitcoina spot, BNB jest kupowany, co chroni go przed likwidacją po 220 USD, ale jednocześnie ogranicza potencjał wzrostu cyfrowego złota. To prawdziwy domek z kart.”

Inny użytkownik o pseudonimie Skew potwierdził te spekulacje. Według niego platforma handlowa sprzedaje bitcoiny za USDT i pompuje wpływy do BNB. Ten ostatni jest następnie sprzedawany za BUSD, który jest ponownie kierowany do bitcoina, aby “stłumić jego zmienność podczas spadku”.

Changpeng Zhao zaprzecza plotkom

Changpeng Zhao, szef platformy handlowej, odpowiedział na plotki na Twitterze. Stwierdził, że firma nie sprzedaje bitcoina ani BNB. Dodał też, że platforma nadal posiada tokeny z upadłej giełdy kryptowalut FTX (FTT). Nazwal też plotki zwykłym FUDem.

“To niesamowite, że mogą znać dokładną tożsamość sprzedawcy tylko na podstawie wykresu cenowego z udziałem milionów traderów. FUD.

Pozew przeciwko Binance

Dla przypomnienia, SEC pozwała Binance i CZ w dniu 5 czerwca. Regulator postawił 13 zarzutów, w tym sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych. Komisja złożyła później podobny pozew przeciwko Coinbase.

Czytaj również:  Binance wprowadza automatyczne spalanie zamiast kwartalnego

W odpowiedzi Binance wydało oświadczenie, w którym stwierdziło, że jest przygotowane do “energicznej obrony”.

Giełda z siedzibą w USA zakwestionowała nadzwyczajny wniosek SEC o zamrożenie aktywów, nazywając go “drakońskim i nadmiernie uciążliwym”.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.