Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Mt Gox’ wznawia swoją działalność?

Mt Gox’ wznawia swoją działalność?

Inwestycje Komunikaty firm Wiadomości
16 października, 2020
1671
Mt-Gox-Logo-1200x628

Mt Gox to bezsprzecznie jeden z najbardziej kontrowersyjnych tematów w branży kryptowalut. W sumie to nie ma się czemu dziwić – w wyniku ataku na tę giełdę tysiące ludzi straciło wszystkie swoje oszczędności, a zrabowane Bitcoiny są dzisiaj warte miliony. Tym bardziej zastanawiają też plotki o jego rzekomej reaktywacji.

Nobuaki Kobayashi – powiernik Mt Gox

Pan Kobayashi to japoński prawnik, który pełni obecnie rolę reprezentacyjną upadłej giełdy. W dokumencie, który został opublikowany przez niego w dniu 15 października tego roku, możemy wyczytać wzmiankę o powstawaniu specjalnego „planu rehabilitacyjnego”.

„Powiernik znajduje się obecnie na etapie formowania planu rehabilitacji, ale ze względu na pewne kwestie związane z tym planem niezbędne jest przedłużenie okresu, w którym takowy plan można złożyć”.

Ciężko jest w tym momencie jednoznacznie powiedzieć czy jest to tylko dalsze odwlekanie całego procesu oraz wypłaty odszkodowań, czy faktycznie są jakieś plany związane z reaktywacją giełdy. Niestety większości osób, do dzisiaj w żaden sposób nie zrekompensowano poniesionych przez nie strat. A jest co rekompensować, bo w wyniku ostatniego włamania wykradziono około 850 000 BTC. Byłyby one obecnie warte niemal 10 miliardów dolarów.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.