Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Finanse za granicą – przelewy, płatności kartą – co warto wiedzieć?

Finanse za granicą – przelewy, płatności kartą – co warto wiedzieć?

Komunikaty firm
20 sierpnia, 2021
820
20210811184538_download

Możliwość podróżowania poza granice kraju sprawia, że bardzo często korzystamy z usług banku oraz różnych metod płatności za granicą. Wakacje, szkolenie, praca czy studia na zagranicznej uczelni to dzisiejsza codzienność dla wielu z nas. Przekonaj się, co trzeba wiedzieć o przelewach i płatności kartką choćby w Unii Europejskiej. Finanse za granicą są banalnie proste, wystarczy że dobrze przygotujesz się na podróż!

Specjalne konta dla osób podróżujących

Podróżowanie to ciekawa przygoda, która wnosi nowe możliwości w życie wielu ludzi. Wyjazd za granicę wiąże się w większości przypadków z wypoczynkiem, jak również ze zdobywaniem wiedzy oraz nawiązywaniem nowych znajomości. Każda podróż związana jest także z płaceniem za różne usługi oraz dobra materialne. W tym celu wykorzystuje się dwie formy płatności, mianowicie: gotówkę lub płatność kartą płatniczą. Dlatego przed wyjazdem warto udać się do banku, gdzie można założyć specjalne konto walutowe. Dla wielu z nas istotne jest posiadanie odpowiedniej karty, której użycie nie będzie wiązało się z tak wysokimi prowizjami. Planując swoje finanse za granicą warto zapoznać się z opiniami specjalistów oraz informacjami zawartymi na stronie internetowej blog pieniadzezagranica.pl, gdzie można znaleźć wiele cennych wiadomości związanych z obiegiem pieniądza poza granicami Polski.

Finanse na terenie Unii Europejskiej i nie tylko

Konto walutowe to niewątpliwie najlepsze rozwiązanie dla osób, które chcą wyjechać za granicę. To ciekawa propozycja dla każdego, kto również nie chce brać ze sobą zbyt dużej ilości gotówki. Wspomniane konto zapewnia swobodę i pewnego rodzaju niezależność. Należy pamiętać, że konto to może posiadać specjalną kartę płatniczą. Jej użycie nie generuje dodatkowych prowizji za przewalutowanie. Jednocześnie kursy w czasie transakcji są identyczne z tymi, które można spotkać w kantorach. Kartę do konta walutowego można otrzymać po uiszczeniu stosownej opłaty w banku, jednak jest to stosunkowo niski koszt w porównaniu do opłat związanych z korzystaniem z tradycyjnej karty za granicą.

Gdzie założyć konto walutowe? Spora liczba banków posiada w swojej ofercie tradycyjne konta w złotówkach, jak i walucie obcej. Dlatego większość z nas może udać się do swojego banku, gdzie bez większego problemu zostanie założone nowe konto. Warto pamiętać, że korzystając z internetu w wielu przypadkach również możemy założyć konto walutowe. Dzięki temu unikniemy kolejek, ale i zyskamy łatwy dostęp do wszystkich kont w banku. Obroty pieniężne pomiędzy poszczególnymi kontami, a także podgląd historii oraz prowizji jest z pewnością ważny dla wielu użytkowników tego rozwiązania.

Finanse za granicą dla każdego!

Finanse za granicą to często bardzo ważny temat dla osób pracujących poza Polską, a także dla studentów oraz osób korzystających z oferty zagranicznych firm. Dobrym sposobem jest zaplanowanie podróży w taki sposób, by uwzględnić również sposób płatności. W wielu przypadkach można bez problemu płacić gotówką, jak i kartą. Jednak w dużej mierze jest to uzależnione od miejsca, do którego się wybieramy. Dlatego niezbędne jest zapoznanie się z obowiązującą walutą. Dodatkowo należy zapoznać się z opłatami, jakie będą związane z użyciem karty płatniczej na miejscu. Oczywiście warto mieć także ze sobą gotówkę, jak i alternatywną opcję zapłaty. W ten sposób można uniknąć stresu oraz różnego rodzaju kłopotów, takich jak problemy techniczne związane z choćby z płatnością kartą.

 Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.