Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Rząd USA bada konta Binance pod kątem prania pieniędzy

Rząd USA bada konta Binance pod kątem prania pieniędzy

Wiadomości
9 stycznia, 2023
172
binance-gielda-bez-weryfikacji

Rynek krypto jest ciekawy, ale luka w przepisach sprawia, że jest on również stosunkowo łatwy do nadużywania przez przestępców. Oprócz hacków, rozlatujący się rynek wciąż sprawia, że pranie pieniędzy jest stosunkowo łatwe. Rząd USA bada, które fundusze inwestycyjne piorą pieniądze za pośrednictwem giełd, dlatego Binance zostało postawione przed koniecznością wyjaśnienia sprawy.

Binance zapytany o firmy piorące pieniądze

Binance jest międzynarodową firmą, dlatego w niektórych krajach wpada w kłopoty z regulatorami.

W związku z tym firma była badana nie tylko przez decydentów amerykańskich, ale także m.in. przez władze francuskie, włoskie i holenderskie. De Nederlandse Bank (DNB) ukarał firmę milionową grzywną za to, że nie była zarejestrowana w banku centralnym, a jednocześnie pozwalała obywatelom Holandii na założenie konta.

Washington Post pisze, że Binance prowadzi rozmowy z Departamentem Sprawiedliwości w stanie Seattle. Mówi się, że działalność Binance sprawiła, że stała się ona rajem dla hakerów, oszustów i handlarzy narkotyków. Dzięki platformie mogą łatwiej prać pieniądze. Istnieją powiązania z rosyjskim rynkiem darknet Hydra – podaje ministerstwo.

Krytykowany był również brak przejrzystości Binance. Na przykład, według firmy analitycznej blockchain Nansen, nie jest jasne, jak wygląda struktura korporacyjna Binance, a zatem gdzie dokładnie znajduje się kapitał. Krytyka, z jaką spotkała się spółka w związku z ujawnionym Proof-of-Reserves, wskazywała na ten sam problem. Należy podkreślić, że Binance nie zostało pozwane. Tak więc jako użytkownik nie będziesz bezpośrednio dotknięty, choć przepisy prawdopodobnie staną się dużo bardziej restrykcyjne.

Czytaj również:  Binance uruchomi fundusz na odbudowę branży

Regulatorzy korzystają z przejrzystości blockchaina

Regulatorzy i społeczność walcząca z przestępczością mają ogromną przewagę dzięki rynkowi kryptowalut. W rzeczywistości większość blockchainów jest bardzo przejrzysta. Obecnie coraz częściej wymagana jest weryfikacja, co sprawia, że pozostanie anonimowym przestępcą jest niemal niemożliwe.

Przejrzystość oznacza, że działalność przestępczą można śledzić już po jej zaistnieniu. Dlatego właśnie ONZ i Interpol promują blockchain jako technologię walki.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.