Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Społeczność Arbitrum odrzuca ofertę zwrotu 700 mln ARB

Społeczność Arbitrum odrzuca ofertę zwrotu 700 mln ARB

Wiadomości
17 kwietnia, 2023
117
arbitrum arb

W sobotę, 15 kwietnia, zakończyło się głosowanie nad propozycją AIP-1.05. Jej autor domagał się zwrotu 700 milionów ARB do skarbca DAO, co podkreśliłoby pełnię władzy społeczności. Zdecydowana większość posiadaczy tokenów była jednak temu przeciwna.

“Za” zagłosowało jedynie 21 milionów tokenów (14,57%). “Przeciw” – 118 milionów (84,1%). Od głosu wstrzymało się 2 miliony (1,42%) HODLerów. Sądząc po tych liczbach, propozycja była skazana na porażkę.

Podczas dyskusji nad inicjatywą, jeden z “wielorybów” (dużych posiadaczy) z udziałem 4,8 mln ARB powiedział, że jest to bezsensowne posunięcie. Tylko opóźnia ono bowiem głosowanie nad zasileniem funduszu i “służy grze o władzę”.

Inny główny posiadacz, tym razem z pakietem 18 milionów tokenów, również wypowiedział się przeciwko propozycji:

“Istnieje pewna równowaga między ochroną decentralizacji a utrudnianiem dalszego postępu. Musimy spróbować ją osiągnąć. Nie sądzę, aby w tej branży istniała jeszcze ‘idealna’ decentralizacja”.

Co wywołało kontrowersje w społeczności Arbitrum?

Okazją była próba “ratyfikacji” przez fundusz rozwoju ekosystemu propozycji transzy 750 milionów tokenów ARB. W momencie głosowania organizacja zamieniła już 50 milionów “monet” na stablecoiny, aby sfinansować bieżące potrzeby.

Użytkowników rozgniewało to, że poproszono ich o legitymizację decyzji, którą już podjęli. Głosowanie nad pierwszą propozycją zakończyło się niepowodzeniem, a fundusz został cofnięty.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.