Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Peru chce wydobywać Bitcoiny przy użyciu energii ze śmieci

Peru chce wydobywać Bitcoiny przy użyciu energii ze śmieci

Wiadomości
30 czerwca, 2023
66
bitcoin wydobywanie

Możliwość wykorzystania odpadów do generowania energii elektrycznej i zasilania koparek Bitcoin nie wydaje się być niemożliwym planem dla Peru. Przynajmniej według Richa Swishera, dyrektora wykonawczego MOTIV, organizacji pozarządowej (NGO) skupiającej się na edukacji związanej z pierwotną kryptowalutą.

Podczas Twitter Space prowadzonego przez Samsona Mow, przedsiębiorca i entuzjasta Bitcoina stwierdził, że Peru ma potencjał do prowadzenia działalności wydobywczej w sposób zrównoważony.

MOTIV poświęcił się edukacji ponad 60 000 osób w peruwiańskich społecznościach na temat kryptowalut. Swisher podkreślił potencjał kraju andyjskiego w zakresie przekształcania odpadów w energię. Zwrócił uwagę, że ta możliwość generowania energii elektrycznej jest często pomijana, mimo że śmieci są zmagazynowaną energią i stanowią poważny problem dla peruwiańskiego społeczeństwa. Swisher stwierdził:

“To energia, którą można przekształcić w projekty miningowe.. Wierzę, że tak się stanie w Peru, zwłaszcza w Limie.”

Argumentował, że spalanie śmieci generuje energię użytkową, zapewniając stały dopływ energii elektrycznej. Może to być lukratywne dla tych, którzy chcą wejść do sektora energetycznego.

Wydobywanie Bitcoinów w Peru

Proces generowania energii elektrycznej ze śmieci polega na ich spalaniu, co skutkuje produkcją energii elektrycznej. Proces ten pozwala również uniknąć emisji gazów cieplarnianych, takich jak metan, co jest korzystne dla środowiska.

Obecnie w Ameryce Łacińskiej istnieją miejsca, w których biogaz jest wykorzystywany do wydobywania Bitcoina. Przykładem tego jest Lake Bitcoin w Gwatemali, gdzie energia elektryczna generowana z odpadów ludności Panajachel jest wykorzystywana do zasilania kopalni BTC.

Podczas gdy możliwość wydobywania Bitcoina w Peru z energii generowanej z odpadów jest lukratywna, kraj ten już teraz oferuje możliwość wydobycia i osiągnięcia zysku.

Peru posiada obfite odnawialne źródła energii, zasilane przez wiatr, energię wodną i słoneczną. Są one tańsze i ekologicznie zrównoważone w porównaniu do produkcji energii elektrycznej z paliw kopalnych.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.