Rankingi giełd kryptowalut – kto i w jaki sposób je tworzy?

Rankingi giełd kryptowalut – kto i w jaki sposób je tworzy?

Wiadomości
14 marca, 2023
26
crypto-6713760_1920

Proporcjonalnie do rozwoju samych kryptowalut i wzrostu ich gospodarczego znaczenia, rozrósł się także rynek cyfrowy. Jego częścią są platformy umożliwiające handel zdigitalizowanymi aktywami, czyli giełdy kryptowalut. Jest ich wiele, dlatego wybranie bezpiecznych miejsc transakcji może czasami stanowić dla nas problem.

Twórcy serwisu Cryps.pl zdecydowali się wobec tego na stworzenie rankingu giełd kryptowalut. Zawiera on sprawdzone i rzetelne informacje, aktualizowane każdego dnia https://cryps.pl/ranking-gield/

Czym jest ranking giełd?

Ranking giełd to narzędzie, którego celem jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa transakcji opartych na cyfrowych aktywach. Korzystając z niego, inwestujący mogą sprawdzić rokowania poszczególnych platform. Bardzo ważne jest zrobienie tego przed rozpoczęciem jakichkolwiek operacji cyfrowych. Handel kryptowalutami jest bowiem obarczony dużym ryzykiem – nie ma potrzeby dodatkowo go zwiększać.

Ranking giełd dostępny na portalu Cryps.pl pozwala jego użytkownikom na dokonanie analizy sytuacji rynkowej oraz bezpieczeństwa wielu platform. Jego zaletą jest dostępny na stronie słownik pojęć i definicji. Dzięki temu zamieszczane materiały są pomocne i zrozumiałe zarówno dla zaawansowanych, jak i nowych graczy giełdowych. Jeśli nie wiesz, czym są ,,waluty FIAT”, ,,KYC”, algorytmy czy tokeny, ich definicje sprawdzisz na stronie internetowej Cryps.pl. Dzięki jej twórcom dowiesz się wszystkiego od podstaw. W serwisie znajdziesz bowiem artykuły objaśniające, czym są kryptowaluty oraz jak zacząć inwestować.

Jak zweryfikować giełdę kryptowalut?

Istnieje szereg elementów, które powinniśmy wziąć pod uwagę podczas oceny bezpieczeństwa danej platformy handlowej. Niektóre z nich odnoszą się do szeroko pojętego bezpieczeństwa w sieci. Jednak, co oczywiste, zaczyna się ono dla nas liczyć o wiele bardziej, kiedy na szali znajduje się inwestowany przez nas kapitał.

Nie zapominaj jednak o absolutnej podstawie, czyli bezpieczeństwie twoich danych osobowych. Jeśl zauważysz, że jedna z giełd odnotowała w ostatnim czasie ataki hakerskie, awarie lub wycieki danych, bądź ostrożny. Pamiętaj, że zastosowane przez jej twórców systemy bezpieczeństwa mają wpływ na twoją prywatność i zainwestowane środki.

Właśnie dlatego serwis Cryps.pl opracował autorski rating giełd. Jest to skala, dzięki której możesz oszacować poziom bezpieczeństwa danej platformy. Wynik ,,A” oznacza wiarygodne giełdy, odznaczające się wysokim poziomem bezpieczeństwa i rzetelną jurysdykcją. Najniższy wskaźnik – ,,D” – informuje nas o tym, że dana giełda notuje poważne ataki, awarie lub zaniedbania ze strony osób odpowiedzialnych za jej działanie. Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.