Inwestycja w Bitcoin – czy warto?

Inwestycja w Bitcoin – czy warto?

Komunikaty firm
28 czerwca, 2022
184
bitcoin-free-stock-pictures

Czytałeś historie o znanych osobach, takich jak Elon Musk i Mark Cuban, które rzekomo czerpią zyski z bitcoina. Widziałeś reklamy firm, które twierdzą, że oferują „bezpieczny i łatwy sposób” zakupu. Prawdopodobnie znasz nawet kilka osób, które już kupiły bitcoina i miały z nim do czynienia.

Jednak poza gorącymi nagłówkami i reputacją Dzikiego Zachodu na rynku pieniężnym, kryptowaluty powoli stają się realnym elementem długoterminowych strategii inwestycyjnych wielu ludzi.

Jak wynika z nowego badania, więcej niż jeden na pięciu inwestorów posiadających aktywa o wartości od 250 tys. do ponad 2,5 mln USD twierdzi, że posiada od 6% do mniej niż 10% swoich całkowitych inwestycji w bitcoin i kryptowaluty. Liczba ta jest jeszcze wyższa wśród millenialsów – 43% inwestorów z tej grupy wiekowej posiada do 10% udziałów w walutach cyfrowych.

Dlaczego warto inwestować w bitcoin?

Według ankiety przeprowadzonej przez Natixis Investment Managers, około dwóch na trzech „selekcjonerów funduszy” uważa, że inwestorzy indywidualni nie powinni posiadać kryptowalut w swoich portfelach, głównie ze względów przejrzystości i regulacji.

Według badania CNBC przeprowadzonego w sierpniu 2021 r. ponad 10% inwestorów posiada kryptowaluty, plasując je za nieruchomościami, akcjami, funduszami inwestycyjnymi i obligacjami. Dwie trzecie z nich dokonało zakupu w ciągu ostatniego roku, głównie z powodu łatwości, z jaką można handlować tymi aktywami.

Tymczasem giełdy kryptowalut były intensywnie reklamowane podczas Super Bowl 13 lutego. Zwolennicy, tacy jak prezes Tesli i SpaceX Elon Musk, również pomogli podsycić entuzjazm inwestorów.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś sobie zadać przed wejściem w kryptowaluty, jest rzecz najważniejsza – dlaczego chcesz w nie inwestować?

Jeśli nadal zastanawiasz się, jak kupić bitcoiny, strona kryptoinvest.pl udzieli Ci fachowej odpowiedzi na to pytanie.

Jednym z możliwych powodów jest przekonanie, że można osiągnąć przyzwoity zysk, jeśli kupi się go teraz. Dużą zaletą posiadania bitcoinów jest fakt, że jest to nowa i ekscytująca możliwość inwestycyjna.

Jeśli jednak naprawdę poważnie myślisz o traktowaniu bitcoina jako prawdziwej inwestycji, musisz dowiedzieć się, co czyni go wyjątkowym.

Jeśli takie są Twoje powody, to może warto rozpocząć przygodę z kryptowalutami. Otwórz konto na internetowej giełdzie kryptowalut i zasil je „zabawnymi pieniędzmi”, na których utratę możesz sobie pozwolić.

Firmy finansowe wciąż dodają nowe sposoby, dzięki którym inwestorzy mogą włączyć się w cyfrowe szaleństwo. Pierwsze fundusze giełdowe powiązane z ceną kontraktów terminowych na bitcoina zadebiutowały w październiku.

Jednak według Dave’a Goodsella, dyrektora wykonawczego Natixis Center for Investor Insight, niechęć profesjonalistów inwestycyjnych wynika w dużej mierze z wyzwań, jakie dostrzegają oni w zakresie przejrzystości kryptowalut i pozornego braku regulacji.

Około 87% respondentów zgadza się, że kryptowaluty muszą być bardziej przejrzyste, a 84% uważa, że będą wymagały pewnego rodzaju nadzoru regulacyjnego – wynika z opublikowanego we wtorek badania przeprowadzonego przez firmę.

„Myślę, że zalecanie tego rodzaju rzeczy jest trudne, jeśli pełni się rolę powiernika” – powiedział Goodsell, odnosząc się do prawnego obowiązku, jaki niektóre firmy mają wobec swoich klientów. „Myślę, że stąd bierze się to wahanie”.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.