Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Coinbase otworzył linię kredytową o wartości 50 mln USD dla Hut 8

Coinbase otworzył linię kredytową o wartości 50 mln USD dla Hut 8

Wiadomości
27 czerwca, 2023
62
coinbase

Firma wydobywcza Hut 8 Mining uzgodniła z Coinbase otwarcie linii kredytowej o wartości 50 milionów dolarów zabezpieczonej bitcoinami. Firma planuje wykorzystać fundusze na ogólne wydatki korporacyjne. Jamie Leverton, dyrektor generalny Hut 8 powiedział:

“Pożyczka zapewni nam dodatkową elastyczność finansową. Jednocześnie linia zapewnia, że możemy utrzymać naszą dynamiczną strategię zarządzania środkami bitcoinowymi w okresie halvingu.”

Zgodnie z umową, Coinbase zapewni pożyczkę terminową w wysokości 15 mln USD. Firma wydobywcza może spodziewać się dodatkowych 20 mln USD w ciągu dwóch miesięcy. Kolejna pożyczka w wysokości 15 mln USD stanie się dostępna dla firmy 15 dni po zakończeniu wcześniej ogłoszonej fuzji z US Bitcoin.

Wszystkie transze zapadną w ciągu 364 dni przy rocznej stopie procentowej wynoszącej 8,25 procent. Pożyczki będą zabezpieczone bitcoinami należącymi do Hut 8, które są przechowywane w usłudze Coinbase Custody.

Na dzień 30 kwietnia firma posiadała 9265 BTC w rezerwach kryptowalut – około 282,3 miliona dolarów w momencie pisania tego tekstu.

Wcześniej Hut 8 poinformował, że był w stanie wdrożyć ~6400 górników ASIC w Teksasie z kłopotliwego centrum danych w North Bay w Ontario. W rezultacie operacyjny hash rate wzrósł do 3,2 EH/s.

Dla przypomnienia, skumulowana moc obliczeniowa sieci pierwszej kryptowaluty osiągnęła szczytowy poziom ~394 EH/s w czerwcu. Trudność wydobycia wzrosła do rekordowego poziomu 52,35 T.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.