Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Biała księga Bitcoina na bolidzie Formuły 1

Biała księga Bitcoina na bolidzie Formuły 1

Wiadomości
3 kwietnia, 2023
131
kraken

Amerykańska giełda kryptowalut Kraken zdołała zintegrować Bitcoin (BTC) ze swoim sponsoringiem zespołu Formuły 1 Williams Racing. Partnerstwo, które obejmuje szerszą relację pomiędzy markami, zostało ogłoszone przez obie firmy w dniu 28 marca.

Bitcoin whitepaper na samochodzie formuły 1

Na pierwszy rzut oka logo Krakena widoczne na samochodzie formuły 1 wydaje się być normalnym logo. Ale jeśli je powiększysz, możesz zobaczyć, że w rzeczywistości składa się z kilku wierszy z białej księgi Bitcoina. Ten whitepaper, który po raz pierwszy wyjaśnił ideę stojącą za Bitcoinem, został udostępniony przez Satoshiego Nakamoto 31 października 2008 roku.

Marka Krakena jest również widoczna na osłonie samochodu i tylnym skrzydle, a także na strojach kierowców i zestawach zespołowych.

Ponadto na tylnym skrzydle samochodu będą wyświetlane niewymienne tokeny (NFT) z rynku Krakena, Kraken NFT. Giełda kryptowalut wystartowała z rynkiem NFT w grudniu 2022 roku.

Dyrektor handlowy w Williams Racing, James Bowe, powiedział, że współpraca zapewni fanom ”zaawansowane doświadczenia kryptowalutowe i Web3”. Co więcej, pomoże Krakenowi nawiązać relacje z nowymi klientami korporacyjnymi i instytucjonalnymi.

Inne oświadczenia sugerują, że współpraca obejmie też doświadczenia dla fanów, konkursy i inne wydarzenia.

Formuła 1 i kryptowaluty

To nie pierwszy raz, gdy Formuła 1 i świat kryptowalut połączyły ręce. W rzeczywistości kilka zespołów z Formuły 1 już nawiązało współpracę z firmami blockchain.

Na przykład Crypto.com współpracował z Aston Martin Cognizant Formula One w marcu 2021 roku. Później stał się krypto sponsorem dla całej Formuły 1. To partnerstwo pozwoliło Crypto.com na obsługę NFT dla grupy wyścigowej, a także pracowało nad celami neutralności węglowej.

Czytaj również:  Peter Schiff przyznaje, że cena Bitcoina może osiągnąć 100 000 USD

Bybit dodatkowo sponsorował zespół Red Bull w Formule 1 w 2022 roku. Tezos zakończył kolejną umowę sponsorską Red Bull w grudniu 2022 roku, ale pozostaje zaangażowany w partnerstwo z McLaren Racing i powiązanymi podmiotami od 2021 roku.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.