Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Bitpanda podsumowuje tydzień na rynku kryptowalut  

Bitpanda podsumowuje tydzień na rynku kryptowalut  

Wiadomości
3 czerwca, 2022
331
Bitcoin token standing in front of a blurred red price chart.
  • 9 tygodni spadków Bitcoina
  • Rośnie dominacja Bitcoina
  • Altcoiny tracą więcej niż BTC

9 tygodni spadków Bitcoina

Bitcoin bije kolejne rekordy. Tym razem jednak niezbyt pozytywne. Na wykresie tygodniowym największej kryptowaluty po raz pierwszy historii odnotowano 9-tą z rzędu spadkową świecę. W tym czasie BTC stracił ponad połowę swojej wartości rynkowej, a także zamknął miesiąc maj czerwoną miesięczną świecą.

Ten gwałtowny spadek w ciągu ostatnich dziewięciu tygodni wiąże się z diametralną zmianą nastrojów inwestorów. Sentyment na rynku kryptowalut osiąga ostatnio najniższe poziomy w historii, a indeks Crypto Fear & Greed 17 maja wskazał ekstremalnie niską wartość 8/100.

Jak dotąd kupującym udało się utrzymać ważne technicznie wsparcie w okolicach 28 tys. dolarów. Jest to granica, na której zatrzymała się także ostatnia tak znacząca wyprzedaż w maju zeszłego roku. Utrata tego wsparcia może oznaczać pogłębienie spadków aż do okolic 20 tys. dolarów. Z drugiej strony BTC próbował w ostatnich dniach przebić się powyżej bariery 32 tys. dolarów. Pokonanie tej granicy może wywołać wzrost presji zakupowej w kierunku kolejnego poziomu oporu i 36 tys. dolarów

Rośnie dominacja Bitcoina

Podczas gdy Bitcoin w ostatnim czasie znalazł pewną stabilność i wyhamował spadki, altcoiny kontynuują wyprzedaż i tracą więcej. W efekcie dominacja Bitcoina wzrosła do poziomu powyżej 46 proc. Warto podkreślić, że jeszcze w maju BTC miał nieznacznie powyżej 40 proc. udziału w rynku.

Altcoiny tracą więcej niż BTC

Ethereum pogłębiło wyprzedaż i spadło poniżej wsparcia na poziomie 1 900 dolarów. Kupującym udało się jednak powstrzymać spadki na granicy 1 700 dolarów. Obecnie ETH jest notowane pod opadającą linią trendu, która działa jako poziom oporu.

Solana doświadczyła poważnej globalnej awarii, w wyniku której sieć tymczasowo wstrzymała swoją działalność. Powodem były walidatory sieciowe, które nie były w stanie przetwarzać bloków. W efekcie sieć była zmuszona do wyłączenia wszystkich jej aplikacji. Miało to również swój wpływ na cenę SOL, która spadła o około 12 proc. w ciągu ostatnich siedmiu dni. Jest to już druga awaria sieci, z którą konkurent Ethereum zetknął się w tym miesiącu.

Komentarz opracował: Lukas Enzersdorfer – Konrad, CPO Bitpanda 

Niniejszy materiał jest jedynie komentarzem do sytuacji rynkowej i nie stanowi analizy finansowej ani rekomendacji. Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.