Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Inwestycja w bitcoiny, za pomocą metody DCA. Czy można spodziewać się zysków?

Inwestycja w bitcoiny, za pomocą metody DCA. Czy można spodziewać się zysków?

Komunikaty firm
30 stycznia, 2023
110
cryptocurrency-3409656_1920

W dzisiejszym świecie szalejącej inflacji i niepewnego rynku pracy, wiele osób szuka opłacalnych i pewnych inwestycji. Co jednak, powinny zrobić osoby, które chcą zacząć inwestować w kryptowaluty, np. bitcoin, ale nie wiedzą od czego zacząć? Na dobry start warto obrać jedną strategię inwestycyjną, która przy założeniu regularności, może przynieść najbardziej satysfakcjonujące korzyści. Jedna z takich metod, jest Dollar-Cost Average, czyli tak zwana DCA.

Czym jest Dollar-Cost Average?

DCA to technika, polegająca na inwestowaniu takiej samej kwoty, przy założeniu równych odstępów czasowych i obranym okresie inwestycyjnym. Wówczas inwestor, nie musi martwić się o wyczucie odpowiedniego momentu na wykorzystanie funduszy, co nazywamy timingiem. DCA jest metodą uśredniającą ponoszone koszty inwestycyjne i minimalizującą ryzyko wydatku, w nieodpowiednim czasie. W przypadku kryptowalut ta metoda jest szczególnie skuteczna, ponieważ okresy bessy i hossy pojawiają się niezwykle cyklicznie. Sposób ten, możesz zastosować w praktyce, na przykład rozpoczynając swoją inwestycję i zakupując bitcoin na stronie https://egera.com/pl/kup-bitcoin.

Jakie jeszcze korzyści płyną z metody DCA?

Wyczucie rynku kryptowalut bywa trudne, dlatego przeprowadzenie swojej inwestycji, w mniejszych częściach, ale za to regularnie, może przynieść więcej korzyści, niż jednorazowy zakup w momencie, kiedy nie było to najbardziej trafną decyzją. Co więcej, obranie takiej strategii poniekąd zmusza nas do regularnych ruchów, przez co nie musimy za każdym razem bardzo mocno śledzić rynku i się nad tym zastanawiać. Rytm inwestycji i obrane okresy poniekąd decydują za nas. Chociaż podczas hossy nasze zyski mogą ulec zmniejszeniu, po upływie pewnego czasu znowu wzrosną, co właśnie stanowi istotę metody uśredniającej zysk.

Czy to dobra metoda, na start inwestycji w bitcoiny?

Dollar-Cost Average, jest metodą, która ma bardzo dużo sensu, przy chęci zminimalizowania wpływu zmienności na naszą inwestycję – to idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą, albo nie mają czasu na regularne i intensywne śledzenie rynku kryptowalut. Wiele osób decyduje się na metodę DCA, właśnie przy zakupie bitcoinów. Oczywiście, można założyć, że inwestorzy korzystający z DCA tracą, jeśli rynek ma się w na prawdę dobrym okresie. Jednak większość z inwestorów, nie jest w stanie jednorazowo wyłożyć bardzo dużej sumy na start inwestycji, a dużo łatwiej przeznaczać na to mniejsze kwoty, w jednakowych odstępach czasu.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.