Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Poradnik: wybierz najlepsze konto dla osób młodych

Poradnik: wybierz najlepsze konto dla osób młodych

Komunikaty firm
30 grudnia, 2022
165
20221229192756_download

Kryptowaluty zyskały sobie reputację wiarygodnego nośnika wartości finansowej. Powiązanie bloków w jeden zabezpieczony kryptograficznie łańcuch sprawia, że fałszowanie transakcji jest praktycznie niemożliwe. Mimo to wydarzenia ostatnich miesięcy, takie jak upadek giełdy FTX, sprawiły, że inwestorzy zaczęli rozważać przeniesienie oszczędności na tradycyjne konta bankowe.

Dlaczego doszło do upadku giełdy FTX?

W listopadzie 2022 r. giełda wymiany kryptowalut, FTX z siedzibą na Bahamach, złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości. Agencja Reuters podaje, że jedną z przyczyn było ulokowanie funduszy klientów w spółce Alameda Research, która zajmowała się inwestowaniem w projekty wysokiego ryzyka.

Kiedy decyzje finansowe Alameda Research okazały się nietrafione, część pożyczkodawców zażądała zwrotu udostępnionego kapitału, który został wypłacony właśnie z pieniędzy przekazanych przez giełdę FTX. Oczywiście nie jest to jedyna przyczyna upadku giganta – media zwracają również uwagę na nieudaną transakcję M&A, w wyniku której inna giełda, Binance, miała przejąć FTX. Przeprowadzony audyt należytej staranności dał jednak rezultat na tyle negatywny, że odstąpiono od transakcji.

Pomimo okazjonalnych potknięć i skandali, kryptowaluty i technologia Blockchain nadal jednak cieszą się ogromnym zainteresowaniem i coraz częściej przyciągają uwagę nawet banków centralnych oraz EBC. Dobrym przykładem są m.in. Centralny Bank Singapuru i Kazachstański Bank Centralny. Obie instytucje planują wdrożenie rozwiązań blockchain do usprawnienia płynności rozliczeń międzynarodowych.

Konto dla młodych a kryptowaluty

Jeśli i Ty inwestujesz swoje pierwsze pieniądze w kryptowaluty lub masz taki zamiar, pewnie wielokrotnie zastanawiałeś się, czy rachunek bankowy będzie przydatnym rozwiązaniem. Odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak!

Obecnie spora część banków (m.in. Pekao S.A., Millennium Bank, mBank i Santander Bank) oferuje konta studenckie przeznaczone dla osób w wieku od 18 do 26 lat (z niewielkimi wyjątkami). Są one zaprojektowane w taki sposób, aby uczynić korzystanie z usług bankowych możliwie prostym, tanim i bezpiecznym. Co zyskujesz, zakładając konto dla studenta?

Wygoda i bezpieczeństwo

Konto dla młodych założysz bez wychodzenia z domu. Możesz z tym celu skorzystać z metody na selfie, wideorozmowy lub przelewu weryfikacyjnego. Nawet umowę podpiszesz online.

Rachunek bankowy będzie aktywny zwykle lub po kilku minutach – od razu skorzystasz z jego podstawowych funkcji. Może się jednak okazać, że do aktywacji wszystkich usług musisz odwiedzić placówkę banku.

Warto pamiętać, że oszczędności gromadzone w banku objętym gwarancją BFG są zabezpieczone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny do równowartości kwoty 100 tys. euro, a w określonych przypadkach do równowartości 200 tys. euro. Jeżeli bank ma kłopoty finansowe, Ty nie musisz obawiać się o swoje oszczędności.

Niskie koszty korzystania z usług bankowych

Rachunki studenckie to również niskie opłaty (lub nawet ich brak) za podstawowe usługi bankowe. Zerowe koszty mogą dotyczyć m.in.:

  • prowadzenia rachunku;
  • przelewów zwykłych i natychmiastowych;
  • wypłaty gotówki z bankomatów w kraju i za granicą;
  • obsługi karty debetowej.

Przed podpisaniem umowy o prowadzenie rachunku sprawdź warunki zwolnienia z opłat. W każdym banku mogą one wyglądać nieco inaczej.

Liczne nagrody i promocje

Mądrze wybrany rachunek bankowy działa nie tylko jak skarbonka. Pozwoli Ci też zarobić na aktywności finansowej. Konto dla młodych często idzie w parze z dodatkowymi nagrodami. Mogą one mieć postać przelewu określonej kwoty na rachunek, a także innych profitów, np.:

  • rabaty lub vouchery na zakupy w wybranych sieciach sklepów;
  • bilety do kina;
  • bonusy finansowe za polecenie konta innym osobom.

Promocje często mają charakter składany – aby skorzystać z maksymalnej puli nagród, będziesz musiał spełnić wszystkie warunki aktywności w określonym czasie. Zajrzyj do warunków produktu i upewnij się, że będzie to możliwe.

Jeśli szukasz atrakcyjnych ofert bankowych dla osób młodych, sprawdź porównanie kont studenckich na Rankingkont.pl i wybierz rachunek dla siebie.



Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.