Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Mało znane kryptowaluty – na które warto zwrócić uwagę?

Mało znane kryptowaluty – na które warto zwrócić uwagę?

Komunikaty firm
28 kwietnia, 2023
109
Monety z symbolami różnych kryptowalut

Bitcoin i Ethereum to z pewnością najbardziej znane kryptowaluty, ale istnieje też wiele innych, mniej popularnych opcji, które warto rozważyć. W tym artykule znajdziesz najważniejsze informacje na temat kilku z nich. Przeczytaj, aby poszerzyć swoją wiedzą w zakresie wirtualnych walut!

Z tekstu dowiesz się:

 • w jakie kryptowaluty inwestować, jeśli nie w najpopularniejsze,
 • jakiego brokera wybrać do inwestowania w kryptowaluty.

Kryptowaluty zyskują coraz większą popularność na całym świecie, a wartość wielu z nich szybuje w górę w bardzo szybkim tempie. Warto wiedzieć, że poza Bitcoinem i Ethereum, istnieją też mniej znane kryptowaluty, które mogą przynieść znaczne zyski, jeśli odpowiednio w nie zainwestujesz.

Ciekawe kryptowaluty – w co inwestować?

Świat kryptowalut nieustannie się rozrasta. Na rynku pojawiają się nowe instrumenty, które mogą być ciekawą opcją dla wielu inwestorów. Oto niektóre z tych, których możesz jeszcze nie znać – a z pewnością warto to zmienić!

 • Polkadot (DOT)

To projekt, który ma na celu ułatwienie komunikacji pomiędzy różnymi sieciami blockchain. Jego twórcy wierzą, że przyszłość leży w połączeniu różnych sieci w jedno rozwiązanie, co pozwoli na łatwiejsze i szybsze przesyłanie danych. DOT jest już notowany na giełdach kryptowalutowych, a jego wartość zaczyna rosnąć w tempie zbliżonym do Bitcoina i Ethereum. Polkadot wyróżnia się swoją technologią, która pozwala na łatwe i bezpieczne przesyłanie danych, co sprawia, że kryptowaluta ta jest coraz bardziej popularna wśród inwestorów.

 • Cardano (ADA)

To kryptowaluta i platforma blockchain, która stawia na bezpieczeństwo i skalowalność. Cardano opiera się na unikalnym protokole konsensusu, który nazywa się Proof of Stake, co oznacza, że posiadacze kryptowaluty są nagradzani za swoje wkłady w sieć. Platforma ma również swój własny język programowania, co umożliwia tworzenie inteligentnych kontraktów.

 • Dogecoin (DOGE)

Ta kryptowaluta powstała… jako żart. Jednak po krótkim czasie zyskała dużą popularność, głównie dzięki wypowiedziom znanych osób, takich jak Elon Musk. Dogecoin jest prostą kryptowalutą, która ma na celu bycie alternatywą dla innych, bardziej złożonych.

 • Avalanche (AVAX)

To kryptowaluta oparta na technologii blockchain, która została uruchomiona przez AVA Labs. Stanowi natywny token platformy Avalanche, który służy do opłacania opłat i zabezpieczenia platformy poprzez staking (blokowanie tokenów na określony czas). Platforma Avalanche ma na celu rozwiązanie problemów z płynnym handlem aktywami cyfrowymi na całym świecie, wynikających z różnych systemów finansowych i regulacji w poszczególnych krajach.

 • Kusama (KSM)

Kryptowaluta oparta na technologii blockchain, tworzona przez firmę twórcy Ethereum. Jest siecią testową dla projektu Polkadot, która ma za zadanie umożliwić deweloperom sprawdzanie i wdrażanie aplikacji, które będą działać na głównej sieci. Kusama ma swoją własną walutę, KSM, która służy do opłacania transakcji i otrzymywania nagród za staking. Można ją również używać do głosowania na propozycje zmian w sieci.

Inwestowanie w kryptowaluty – postaw na kontrakty CFD

Wymienione powyżej, a także inne kryptowaluty można zakupić bezpośrednio na giełdzie, ale też w postaci kontraktów CFD za pośrednictwem OANDA TMS Brokers.

CFD, czyli kontrakty oparte o różnice kursowe różnych instrumentów, pozwalają inwestorom na zarabianie na zmianie wartości aktywów bazowych, bez konieczności ich faktycznego posiadania. Przedmiotem umowy inwestora z brokerem jest różnica pomiędzy ceną otwarcia i zamknięcia danej pozycji. Wśród zalet inwestowania w kryptowaluty za pośrednictwem OANDA TMS Brokers można wymienić:

 • szybkość i łatwość zakupu,
 • brak prowizji giełd kryptowalutowych,
 • możliwość inwestowania w kryptowaluty 24/7,
 • dostęp do analiz, które pomagają w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych,
 • możliwość zarabiania na spadkach i wzrostach kursu,
 • szybkie wpłaty i wypłaty kartą oraz blikiem.

Ważną kwestią jest też dostęp do narzędzi, z aplikacją mobilną do inwestowania na czele. Za jej pomocą możesz kupować i sprzedawać kontrakty oraz inne instrumenty, monitorować swoje otwarte pozycje, a także śledzić notowania giełdowe, w tym kurs Bitcoina oraz wszystkich innych dostępnych kryptowalut.

OANDA TMS Brokers oferuje swoim klientom dostęp do różnych instrumentów finansowych, w tym właśnie bardziej i mniej popularnych kryptowalut. Dzięki temu możesz łatwo zdywersyfikować swój portfel inwestycyjny. Załóż konto maklerskie i zacznij zarabiać, nie wychodząc z domu!Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.