Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Gdzie znaleźć bitomaty w Warszawie i jak z nich skorzystać?

Gdzie znaleźć bitomaty w Warszawie i jak z nich skorzystać?

Komunikaty firm
5 marca, 2022
520
bitomaty-wwa

Gdzie znaleźć bitomaty w Warszawie i jak z nich skorzystać?

Inwestowanie w kryptowaluty zyskuje na popularności. Z tego powodu powstały automaty do bitcoin, czyli maszyny do kupowania i sprzedawania kryptowalut. Przypominają zwykłe bankomaty.

Nowo powstała strona o bitomatach w Warszawie, opisuje lokacje za pomocą map i zdjęć, sposób działania, zbiera opinie o urządzeniach, wyjaśnia mechanizm promocji na prowizję 0% i wiele więcej. Podsumujmy lokalizacje gdzie bitomaty-warszawa.pl wskazuje, że można w stolicy znaleźć bitomat, po czym sprzedać lub kupić Bitcoin za gotówkę na miejscu.

Gdzie znaleźć bitomaty w Warszawie?

Automat do BTC na Puławskiej

W stolicy Polski można znaleźć kilka bitomatów. Pierwszy z nich umiejscowiony jest w Europlexie na ulicy Puławskiej, na parterze na prawo za recepcją. Działa on również w niedziele niehandlowe. Pewnie chcesz zobaczyć jak wygląda wejście do budynku z różnych stron lub zastanawiasz się ile gotówki jest w urządzeniu? Więcej o tym dowiesz się z Bitomat w Warszawie w Europlex.

bitomat na ulicy puławskiej
Strzałki ukazują drogę do bitomatu zlokalizowanego w Europlex na ulicy Puławskiej

Gdzie kupić Bitcoin na Kobielskiej

Drugiej maszyny należy szukać w Galerii Grochów przy ulicy Kobielskiej, obok „FOTOgrafa” i „Skupu Srebra”. Jest ona dostępna w godzinach działania galerii, nie działa w niedziele niehandlowe. Należy wejść na 1 piętro schodami ruchomymi, po wejściu kierować się “do tyłu”.

Bitomat w centrum Warszawy

Trzeci bitomat został umiejscowiony przy Alei Niepodległości 208. By dostać się do niego, należy szukać wejścia do podziemia Warszawskiej Giełdy Elektronicznej przy gabinecie dentystycznym ADENT. Z urządzenia można korzystać przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu. Jako że znajduje się w podziemiu, polecamy ten tekst ze zdjęciami pokazującymi zejścia i trzy mapki – Jak znaleźć automat do bitcoin w Alei Niepodległości w Warszawie.

bitomat w warszawie przy ul. niepodległości
Zdjęcie ukazuje bitomat zlokalizowany przy al. Niepodległości w Warszawie

Bitomat w Markach w stolicy

Kolejna maszyna znajduje się w galerii Marki M1 przy ulicy Piłsudskiego, dokładnie obok drogerii Sephora i sklepu z suplementami. Jeśli chcesz poczytać o bezpieczeństwie bitomatu, lub znaleźć sposób aby porozmawiać ze społecznością inwestorów używających bitomatów, lub też wysłać dokładną nawigację do urządzenia na telefon, dowiesz się więcej w Bitomat w Warszawie w Markach M1.

automat do bitcoin w warszawie w galerii marki m1
Strzałka pokazuje punkt Sephora, do którego musisz się kierować aby znaleźć ten bitomat w Warszawie

Jak skorzystać z bitomatu?

Na ekranie bitomatu i na stronie operatora widoczna jest opłata serwisowa za korzystanie z urządzenia. Działanie maszyny polega na wydawaniu Bitcoina w zamian za gotówkę. Wszystkie umożliwiają kupowanie kryptowaluty, a tylko niektóre także jej sprzedaż. Urządzenia znajdujące się w Warszawie pozwalają na wykonanie obu tych czynności.

Wypłata BTC bez weryfikacji przez konto

Zdarza się, że firmy oferujące własną platformę handlową lub portfel wymagają od klienta posiadania konta do przeprowadzenia transakcji. Jednak w opisywanych bitomatach nie jest to konieczne – wystarczy gotówka oraz aplikacja mobilna z portfelem kryptowalut. Bezpieczne korzystanie z urządzeń gwarantuje technologia chroniąca przed awariami oprogramowania i sprzętu.

Przygotuj portfel, aby skorzystać z bitomatu

Przed skorzystaniem z bitomatu należy przygotować swój portfel kryptograficzny. Trzeba też zanotować jego klucz prywatny lub pobrać specjalny kod QR. Po znalezieniu urządzenia należy wskazać portfel i przepisać klucz. Fizyczne wpłacenie gotówki prowadzi do otrzymania odpowiedniej wartości kryptowaluty, pomniejszonej o opłatę operacyjną dostawcy bankomatu.

Dodatkową opłatę stanowi prowizja, której wartość dobrze jest wcześniej sprawdzić. Ostatni etap to sprawdzenie i potwierdzenie zakupu oraz opłat. Następnie trzeba czekać na transfer. Przelew na ogół następuje niemal natychmiastowo, a w przypadku długiego czasu oczekiwania warto skontaktować się z działem wsparcia przy pomocy mediów społecznościowych lub maila. Czasem mają miejsce promocje na prowizję 0% lub +2% względem giełd.

Czy wypłata bitcoin w bitomatach jest opodatkowana?

Opodatkowana nie jest zamiana gotówki na Bitcoin, ale jej wypłata na złotówki lub inną walutę fiducjarną. Ogólnie rzecz biorąc, organy podatkowe zysk ze sprzedaży Bitcoin traktują jako przychód z praw majątkowych. Więcej na temat tego co to dla Ciebie oznacza, przeczytasz w artykule eksperckim pt. Bitomaty w Warszawie a podatek.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.