Czy Mining City to schemat Ponziego?
# Artykuł sponsorowany
W Internecie łatwo jest natknąć się na artykuły poświęcone temu, czy Mining City (https://www.miningcity.com) jest schematem Ponziego. Rzeczywiście, pojawiają się negatywne przekazy medialne, najczęściej spowodowane nieporozumieniami. Trzeba zachować chłodną głowę. Spójrzmy na działalność Mining City obiektywnie rozważając wszystkie argumenty.
W artykule odpowiadamy na pytanie… czy działania Mining City są zgodne z prawem, a firma – godna zaufania?
Kryptowaluta to nie schemat Ponziego.
Wielu ludzi przeszło do historii dzięki szlachetnym i bohaterskim czynom. Wielu innych zyskało sławę ze względu na haniebne postępki. Jedną z osób, które zapisały się na kartach historii poprzez swoje nieuczciwe działania jest Charles (Carlo) Ponzi. Któż nie słyszał o schemacie Ponziego zwanym także piramidą finansową?
Krótko mówiąc, schemat Ponziego jest przykładem oszustwa j opartego na przyciąganiu inwestorów obietnicami szybkich i wysokich zysków. Zgodnie z definicją, „zyski” są wypłacane ze środków pozyskanych od klientów, którzy niedawno dołączyli do piramidy. I tyle! To takie proste, ponieważ opiera się na ludzkiej chęci osiągnięcia szybkiego zysku.
Wystarczy już historii, czas wrócić do teraźniejszości. Mając tę podstawową wiedzę, łatwiej jest szukać odpowiedzi na główne, nurtujące pytania.
Jak działa schemat Ponziego?
Schematy Ponziego są stosunkowo powszechne w świecie finansowym, zwłaszcza ze względu na fakt, że niektóre firmy odmawiają publikowania szczegółów jakiegokolwiek łańcucha bloków. Przychody klientów, którzy wcześniej zaczęli brać udział w inwestycji, pochodzą bezpośrednio od tych, którzy dołączają do schematu na późniejszym etapie. Wiele z tych firm może działać nieuczciwie, co zmusza je do udzielania niejasnych i nieprecyzyjnych informacji na stawiane pytania oraz zarzuty. Wybierając dostawcę usług wydobywczych należy sprawdzić, jakie wirtualne monety są wydobywane i czy można nimi handlować na giełdach. Nie wierzmy firmom, które „nadal pracują nad tym, by ich kryptowaluty trafiły na giełdę”.
Może to oznaczać, że nawet tysiące tych tak zwanych wirtualnych monet w portfelu mają niewielką lub zerową wartość rzeczywistą. Każdy, kto podejrzewa daną firmę o oszustwo lub stosowanie schematu Ponziego, powinien powiadomić o swoich obawach lokalne organy nadzoru finansowego.
Nieuczciwe firmy stosujące schemat Ponziego są często bardzo przebiegłe. Istnieją jednak proste i jednoznaczne sygnały, które pozwalają uniknąć wpadnięcia w pułapkę finansową.
Jeśli nie wiadomo, kto jest właścicielem firmy, można spodziewać się próby oszustwa. Tak samo jest w przypadku siedziby firmy. Brak oficjalnej siedziby lub ukrywanie swojego adresu powinny stanowić sygnały ostrzegawcze. Ponadto, legalność każdego przedsiębiorstwa powinna być poświadczona odpowiednią dokumentacją i wpisem do rejestru we właściwej instytucji.
Struktura własnościowa Mining City jest znana. Adres firmy oraz adres głównej siedziby są autentyczne i łatwo można je sprawdzić. Mining City posiada również wszystkie wymagane dokumenty i zezwolenia. Fakty te dowodzą, że ludzie tworzący Mining City nie są oszustami stosującymi schemat Ponziego.
Schematy Ponziego z reguły brzmią zbyt pięknie, by mogły być prawdziwe. Zawsze trzeba sprawdzać zasłyszane informacje! Przejdźmy teraz do produktów oferowanych przez Mining City…
Przepraszam, co ja tak właściwie kupuję?
Mining City oferuje swoim klientom „plany”. Są to zasadniczo różne pakiety, w których klienci zużywają pewną ilość mocy obliczeniowej do kopania kryptowalut. Za pomocą tych planów wydobywczych, jak określa się pakiety, wydobywa się dwie kryptowaluty – Bitcoin i Bitcoin Vault. W skrócie, Mining City oferuje klientom, którzy nie posiadają sprzętu do kopania, możliwość zdobycia kryptowalut.
Sprzęt używany przez Mining City naprawdę istnieje. Znajduje się w Kazachstanie i Chinach, gdzie energia elektryczna jest stosunkowo tania. Klient płaci po prostu za korzystanie z maszyn, energię elektryczną i konserwację. Mining City zapewnia, że nie ma żadnych kosztów ukrytych.
Innymi słowy, Mining City nie sprzedaje już wydobytych monet, ale usługi (czyli moc obliczeniową) umożliwiające ich wydobycie.
Wielopoziomowość nie oznacza oszustwa
Najzagorzalsi krytycy Mining City nazywają go schematem Ponziego. Twierdzą również, że wszelkie wielopoziomowe inicjatywy marketingowe muszą oznaczać oszustwa. Krytycy ci utrzymują, że nagrody za wydobycie w Mining City pochodzą od nowych klientów. Faktycznie, Mining City posiada mechanizm pozwalający na wprowadzenie nowych klientów do systemu. Każdy klient, który poleci nowego, otrzymuje prowizję. Ale to jeszcze nie jest dowód na oszustwo. Wielu usługodawców również stosuje tzw. „programy poleceń”, a za udział w nich oferuje comiesięczną obniżkę opłat. Nie oznacza to, że są geniuszami zbrodni.
Część dochodów w Mining City pochodzi z tworzenia sieci poleceń, a wszystkie źródła dochodów można sprawdzić dzięki specjalnej funkcji w portfelu Mining City. Funkcja ta, zwana Wallet Split, jasno pokazuje, jaka część dochodu pochodzi z poleceń nowych członków społeczności (bonus za polecenie), a jaka z faktycznego wydobycia.
Mining City jasno zaznacza, że nie ma gwarancji otrzymania nagród za wydobycie. Nagrody zależą od ceny wydobywanej kryptowaluty, trudności sieci wydobywczej i innych czynników. Klienci wiedzą, że podpisując umowę, podejmują ryzyko wynikające ze zmienności tego rynku i innych powiązanych czynników.
Zaplanuj swój plan
Greg Rogowski, dyrektor generalny Mining City
„Każdy, kto twierdzi, że Mining City ma nieuczciwe zamiary, powinien wiedzieć jedno. Z każdego zakupionego planu wydobycia można zrezygnować w ciągu trzech dni. Użytkownicy otrzymują zwrot całej kwoty! To uczciwe podejście. Bezlitosny oszust nie pozwoliłby ofierze zmienić zdania i uciec po trzech dniach, prawda?” – mówi Greg Rogowski, CEO Mining City.
Aby przekonać niedowiarków Mining City wkrótce uruchomi kamery do całodobowej transmisji ze swoich farm wydobywczych. Nie wspominając już o tym, że Mining City dołączyło do największej puli wydobywczej, BTC.com.
Czy Mining City działa legalnie?
Wyglądają na wiarygodną, poważną firmę. Ich usługi są po prostu nowe i wciąż niezakorzenione w powszechnej świadomości. Nie ma więc nic złego w tym, że od czasu do czasu do działalności Mining City podchodzi się z nieufnością. Na trudnym, ale i ekscytującym rynku trzeba być ostrożnym. Jednak zanim zaczniemy ferować sądy na temat pionierskich przedsięwzięć, takich jak Mining City, musimy pamiętać o elastyczności i tolerancji. W przeszłości wiele zastosowań, bez których dzisiaj nie wyobrażamy sobie codzienności, takie jak na przykład płatności online, spotkały się z powszechną krytyką i oskarżeniami.
Mining City oferuje uczciwe usługi, nie obietnicę szybkiego zdobycia nagród. Mining City w dobrej wierze umożliwia wynajęcie części ich infrastruktury wydobywczej, co sprawia, że nie można nazwać tej firmy schematem Ponziego. Zachęcamy do dokonania samodzielnego osądu na temat Mining City. Chcecie wiedzieć o nich więcej?
Możecie odwiedzić ich profile na mediach społecznościowych:
https://twitter.com/MiningCity
https://www.instagram.com/miningcity
https://www.youtube.com/miningcity
https://www.facebook.com/MiningCity
Dodaj komentarz lub opinię
Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.