Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

10 najlepszych foteli gamingowych

10 najlepszych foteli gamingowych

Komunikaty firm
3 czerwca, 2020
1369
20200603234906_download

Fotel gamingowy powinien być przede wszystkim praktyczny i wygodny. Ważne, by zapewniał komfortowe siedzenie nawet podczas długotrwałych rozgrywek. Rynek oferuje tak duży asortyment różnych modeli foteli dla graczy, że nie zawsze wybór najbardziej odpowiedniego jest prosty. Dlatego przygotowaliśmy krótki poradnik dotyczący tego, na co zwrócić uwagę, wybierając fotel dla gracza, a także zestawienie 10 najlepszych foteli gamingowych.

  1. Dobry fotel gamingowy – czyli jaki?
  2. 10 najlepszych foteli gamingowych

Dobry fotel gamingowy – czyli jaki?

Jak już wspomniano wcześniej, dobrej klasy fotel dla gracza powinien być funkcjonalny oraz komfortowy w użytkowaniu. Powinien być odpowiednio miękki, aby zapewnić wygodne siedzenie nawet podczas bardzo długich rozgrywek. Należy przy tym pamiętać, że fotel gamingowy nie służy jedynie do korzystania w czasie gier. Poza używaniem w celach gamingowych, jest również standardowym krzesłem komputerowym. Dlatego też ważne jest jego odpowiednie wyprofilowanie, które zapewnia nie tylko komfortową grę, ale również pracę zawodową czy naukę.

Wybierając ten rodzaj mebla, warto też zwrócić uwagę na materiał wykończenia oraz wypełnienia. Jako że zazwyczaj fotel gamingowy jest użytkowany bardzo często i intensywnie, dobrze jest zdecydować się na wersje wykonane z wysokogatunkowych, trwałych i wytrzymałych skór ekologicznych. Ponadto istotna jest również możliwość regulacji fotela oraz jego wymiary, tj. szerokość, wysokość i głębokość. Powinny być one dostosowane do wzrostu i wagi właściciela w taki sposób, aby codzienne korzystanie z krzesła było wygodne i bezbolesne. Nogi powinny spoczywać na podłodze (ewentualnie wbudowanym podnóżku), a plecy i kark opierać się o tył fotela. Konieczna jest też obecność trwałych, odpowiednio długich i szerokich podłokietników.

Niewątpliwie istotnym czynnikiem wpływającym na decyzję o zakupie fotela gamingowego jest również jego cena, ale nie powinna być ona jedynym wyznacznikiem wyboru konkretnego modelu. Nie zawsze wersje najtańsze są najgorsze, a najdroższe – najlepsze. Dlatego nie należy kierować się jedynie ceną i wziąć pod uwagę inne, wskazane wyżej parametry. Należy przy tym mieć na uwadze, że zazwyczaj wraz z wyższą ceną idzie w parze lepsza jakość i wbudowane nowoczesne rozwiązania technologiczne, jednakże nie jest to regułą.

10 najlepszych foteli gamingowych

Do szczególnie polecanych modeli zaliczyć można produkt SPC Gear SR500. Ten wykonany ze skóry ekologicznej fotel cechuje się maksymalnym obciążeniem wynoszącym do 120 kilogramów, wysokością siedziska do 52 centymetrów oraz sportowym, stylowym wyglądem. Sprawdzi się zarówno jako fotel srticte gamingowy, jak również wygodne siedzisko do pracy przy laptopie czy komputerze. W środku modelu zamontowano stalową ramę z elastycznymi pasami, wpływającymi na stabilność oraz sprężystość wyrobu. Oparcie tego modelu odchyla się do kąta 170 stopni, natomiast zamontowany w podstawie mechanizm multilock pozwala na 18-stopniową regulację odchylenia oraz bezpieczne bujanie.

Kolejną wysoką pozycję w zestawieniu zajmuje Diablo X-One. Model ten również obito skórą ekologiczną. Jego obciążenie wynosi aż 150 kilogramów. Fotel ten cechuje się przystępną ceną oraz stabilną konstrukcją. Wyposażono go w dwie poduszki pozwalające na wygodne opieranie pleców w odcinku lędźwiowym oraz szyi. Znakiem rozpoznawczym fotela są charakterystyczne rogi zamocowane na poduszce zagłówkowej. Jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych, m.in. czarnej, zielonej, niebieskiej lub czerwonej.

Pełen ranking 10 najlepszych foteli gamingowych znaleźć można na stronie Allegro.pl.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.