# Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Koniec krypto zimy? – jasność przepisów daje nadzieję

Koniec krypto zimy? – jasność przepisów daje nadzieję

Wiadomości
16 lipca, 2023
20
krypto zima

W piątek kryptowaluty odnotowały gwałtowne wzrosty cen. Korzystne zmiany regulacyjne zaczęły bowiem zmieniać dynamikę rynków znajdujących się od dłuższego czasu w stagnacji.

Bitcoin odnotował najwyższą cenę od czerwca 2022 r., osiągając szczyt na poziomie 31818 USD na giełdzie Bitstamp. Od początku roku moneta zyskała na wartości ponad 90%, a w ciągu ostatniego miesiąca prawie 30%.

Po orzeczeniu amerykańskiego sądu zezwalającym na sprzedaż na publicznych giełdach kryptowalut, Ripple odnotował znaczny wzrost o 73%.

Według Justina D’Annettana, Head of Business Development Asia w Keyrock, orzeczenie sądu zapewniło długo oczekiwaną jasność regulacyjną dla interesariuszy Ripple. Chociaż język orzeczenia pozostaje nieco niejednoznaczny, stwierdzenie, że tokeny XRP sprzedawane na publicznych giełdach kryptowalut nie kwalifikują się jako papiery wartościowe, może potencjalnie stanowić precedens.

Rajd na altach

Rozwój ten wywołał rajd w sektorze altcoinów. Tokeny takie jak Solana, Matic i Stellar odnotowały wzrosty cen w przedziale od 15% do 50%. Ponadto akcje giełdy Coinbase wzrosły o 24%, osiągając najwyższy roczny poziom.

Greg Moritz, dyrektor operacyjny kryptowalutowego funduszu hedgingowego Alt Tab Capital, zasugerował, że jeśli scentralizowane projekty kryptowalutowe nie zostaną sklasyfikowane jako papiery wartościowe, może to doprowadzić do tego, że Commodity Futures Trading Commission stanie się głównym regulatorem branży. Tak chciałoby wielu członków branży.

Obecnie kryptowaluty notowane są blisko lub powyżej poziomów obserwowanych podczas “zimy kryptowalutowej” spowodowanej upadkiem giełdy FTX w listopadzie ubiegłego roku. Incydent FTX, który spowodował straty dla klientów firmy z powodu niemożności spełnienia żądań wypłaty, napędził globalne wysiłki regulacyjne w celu kontrolowania sektora, w szczególności w celu ochrony małych inwestorów przyciągniętych szybkimi zyskami.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.