Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

W jakie kryptowaluty inwestować w 2022?

W jakie kryptowaluty inwestować w 2022?

Wiadomości
16 grudnia, 2022
188
andre-francois-mckenzie-iGYiBhdNTpE-unsplash

Obecnie na rynku kryptowalut panuje trend niedźwiedzia, a to oznacza jedno – solidne aktywa kryptowalutowe kupisz z dużą zniżką.

Nawet ceny tokenów o dużej kapitalizacji, takich jak bitcoin i ether, spadły o ponad 75% od swoich wcześniejszych maksimów. Tym samym dają inwestorom atrakcyjną cenę wejścia.

Aby ułatwić ci podjęcie decyzji odnośnie tego, w którą kryptowalutę zainwestować, przygotowaliśmy przegląd najlepszych kryptoaktywów do kupienia teraz.

Najlepsze kryptowaluty do inwestycji

Poniższa lista wartych uwagi kryptowalut obejmuje aktywa dostępne w przedsprzedaży i altcoiny o niskiej kapitalizacji rynkowej, a także duże, znane projekty. Czytaj dalej i dowiedz się, w co warto zainwestować.

1) Dash 2 Trade – platforma analityczna z automatycznym handlem, aktualnie w końcowej fazie przedsprzedaży;

2) IMPT – kryptowaluta w końcowej fazie przedsprzedaży, IEO 14 grudnia 2022 roku;

3) Tamadoge – trendująca kryptowaluta typu play to earn ;

4) Battle Infinity – świat metaverse i ekosystem gier play to earn;

5) Defi Coin – cyfrowa reprezentacja waluty fiat i platforma do stakowania kryptowaluty;

6) Bitcoin – największa kryptowaluta na świecie do kupienia z ogromną zniżką;

7) Ethereum – sieć Ethereum przeszła na mechanizm proof of stake, kryptowaluta dostępna ze zniżką;

8) Dogecoin – popularny memecoin dostępny ze zniżką;

9) BNB – natywny token największej giełdy kryptowalutowej na świecie.

W które kryptowaluty inwestować w 2022?

Budowa zdywersyfikowanego portfela z wielu różnych aktywów kryptowalutowych jest dobrym sposobem podejścia do obecnego rynku niedźwiedzia.

Mając to na uwadze, omówimy teraz 10 najciekawszych kryptowalut do zakupu. Dzięki temu podejmiesz świadomą decyzję inwestycyjną.

1) Dash 2 Trade

Dash 2 Trade (D2T) jest projektem z tokenem opartym na standardzie ERC-20. Deweloperzy tworzą platformę z mnóstwem narzędzi analitycznych, aby pomóc inwestorom w ich codziennych działaniach.

Projekt jest obecnie w końcowej fazie przedsprzedaży. Podczas pierwszych 24 godzin twórcy zebrali 500 000 USD. To nie jest zaskoczeniem, jeśli weźmiemy pod uwagę użyteczność oferowaną przez projekt.

Rodzimy token D2T zasila ekosystem Dash 2 Trade. Tokeny charakteryzują się 0% podatkiem. Wykorzystasz je do wielu celów, w tym do prowadzenia backtestów i płacenia za dostęp do platformy Dash 2 Trade.

Dash 2 Trade oferuje ogromną różnorodność opcji dostosowanych do potrzeb inwestorów i handlowców. Jak podkreślają twórcy, platforma zapewnia zaawansowane technologicznie narzędzia, takie jak zautomatyzowany handel, trackery metryczne on-chain, a także specjalny system, który ocenia nowe przedsprzedaże i ICO.

KUP DASH 2 TRADE

2) IMPT

IMPT jest platformą opartą na blockchainie, która pozwala łatwo i bezpiecznie zrównoważyć swój wpływ na emisję dwutlenku węgla. Jej celem jest zapewnienie każdemu możliwości pomocy środowisku.

IMPT wyprzedał tokeny z pierwszego etapu przedsprzedaży (o wartości 11 milionów dolarów) w ciągu zaledwie trzech tygodni – cztery tygodnie przed terminem – i obecnie zebrał 14,5 miliona dolarów. Jednak presale dobiega już końca. 14 grudnia wystartuje początkowa oferta wymiany na Uniswap, a potem notowania na kolejnych giełdach.

IMPT tokenizuje kredyty węglowe, które nabywasz w formie NFT. Możesz je zachować lub spalić. Wtedy otrzymasz w zamian unikalny NFT. Spalone kredyty trafiają na adres zerowy i są wycofywane z obiegu.

KUP IMPT

3) Tamadoge

Tamadoge jest projektem kryptowalutowym Web3, którego twórcy mają długoterminowe plany rozwoju skoncentrowane na grze play-to-earn (P2E). Polega ona na tym, że opiekujesz się wirtualnymi zwierzętami NFT, a całość oparta jest o blockchain Ethereum.

Projekt Tamadoge zakończył przedsprzedaż, zbierając 19 milionów dolarów w mniej niż osiem tygodni. Ostatecznie dostępne w ofercie tokeny wyprzedały się znacznie wcześniej, niż zakładano (tutaj sprawdzisz, w jakie presale warto zainwestować).

Posiadacze TAMA stworzą wirtualne zwierzaki NFT, a każdy z nich ma różne cechy. Im rzadszy dany atrybut, tym cenniejszy będzie dla innych graczy. Każdy wirtualny zwierzak może wziąć udział w bitwach, a gdy wygra, jego posiadacz otrzyma atrakcyjne nagrody wypłacane w natywnym kryptowalutowym aktywie ekosystemu Tamadoge – TAMA.

KUP TAMA NA OKX

4) Battle Infinity

Battle Infinity jest projektem założonym w drugim kwartale 2022 roku. Twórcy budują swoje własne, rodzime “Multiverse”. W jego skład wchodzi sześć produktów, które występują w świecie Battle Infinity.

Wśród nich są: zdecentralizowana giełda wymiany, pule stakingowe, rynek NFT i wiele innych. Jednak nadrzędnym produktem w ofercie Battle Infinity są gry kryptowalutowe P2E na czele z IBAT Premier League.

Jest to gra P2E skupiona na sportach fantasy. Budujesz zespół graczy w danej dyscyplinie sportowej, takiej jak piłka nożna lub krykiet, i konkurujesz z innymi, aby wygrać nagrody w świecie rzeczywistym. Będziesz zdobywał punkty i zarabiał na podstawie tego, jak twoja drużyna poradzi sobie w prawdziwych meczach.

KUP BATTLE INFINITY

5) DeFi Coin

DeFi Coin jest cyfrową reprezentacją waluty fiat – cyfrową wersją dolara w postaci DeFi.

Ekosystem DEFC zapewnia użytkownikom ciekawe funkcje. Np. nagradza ich za stakowanie, czyli blokowanie monet przez pewien określony czas.

75% APY za trzymanie monety przez rok oznacza, że hodlerzy (osoby, które przechowują krypto) zarobią w ciągu roku 750 coinów na każde 1000 już posiadanych tokenów.

DEFC ma także pulę płynności. Defi Swap jest nową funkcją, która pozwala użytkownikom na wymianę monety na inną z pominięciem scentralizowanej wymiany. Usługa ta jest technologią, która będzie promować inwestycje w świecie DEFC i ma szansę spopularyzować te usługi.

DeFi Swap w tej chwili pozwala jednak tylko na wymianę kryptowalut z ekosystemów działających na Binance Smart Chain. W przyszłości ma się to zmienić, gdy twórcy udostępnią funkcjonalności cross-chain.

DEFC jest obecnie niedocenianym tokenem, ale ma potencjał, aby wygenerować ustabilizowany zysk dla inwestorów kryptowalutowych.

KUP DEFC NA ETORO

6) Bitcoin

Bitcoin jest wiodącym aktywem kryptowalutowym z największą kapitalizacją rynkową. BTC przez pewien czas w 2021 roku znajdował się w trendzie byczym, aż do osiągnięcia poziomu 69 000 USD w listopadzie tego roku.

Jest to bezprecedensowe, jeśli weźmiemy pod uwagę, że po uruchomieniu projektu w 2009 roku można było kupić 1 bitcoina za zaledwie niewielki ułamek dolara. Innymi słowy, w ciągu nieco ponad 12 lat handlu, bitcoin zapewnił inwestorom zyski liczone w milionach punktów procentowych.

Niemniej jednak, bitcoin wszedł teraz w rynek niedźwiedzia, a następnie pociągnął za sobą większość branży. Z drugiej strony ci, którzy chcą teraz zbudować pozycję w największej kryptowalucie, mogą to zrobić z ogromną zniżką.

KUP BTC NA ETORO

7) Ethereum

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy Ethereum jest dobrą inwestycją podczas krypto-zimy? Ethereum jest bardzo trwałą kryptowalutą, jak i jedną z najlepszych do inwestycji w 2022 roku.

Drugi co do wielkości projekt kryptowalutowy na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej jest wiodącym blockchainem smart contract (smart kontrakty). W sieci Ethereum funkcjonują tysiące tokenów ERC-20. Deweloperzy budują także zdecentralizowane aplikacje.

Gdy tokeny ERC-20 są wysyłane i odbierane, użytkownicy uiszczają opłaty transakcyjne w ETH. Oznacza to, że ETH ma użyteczność w świecie rzeczywistym, a zatem – popyt ze strony szerszych rynków pozostaje silny.

Niedawno ETH przeszło na mechanizm konsensusu proof of stake. Teraz potwierdzenie transakcji odbywa się poprzez stakowanie, a nie wydobywanie kryptowaluty. Z tego powodu niektórzy analitycy rynku uważają ETH za jedną z najbardziej zielonych kryptowalut na rynku w 2022 roku.

KUP ETH NA ETORO

8) Dogecoin

Dogecoin ożywił się – przynajmniej pod względem akcji cenowej — dopiero w 2021 roku. Cyfrową walutę uruchomiono znacznie wcześniej, bo w 2013 roku. Czy jest już za późno, aby kupić Dogecoin?

Deweloperzy stworzyli projekt jako żart, aby podkreślić łatwość, z jaką aktywa kryptowalutowe mogą być sprzedawane ogółowi społeczeństwa. Obecnie jednak nadal pozostaje jednym z najlepszych memecoinów.

Na początku 2021 roku Dogecoin zwrócił uwagę CEO Tesli Elona Muska. Miliarder w wielu Tweetach i wystąpieniach publicznych powtarzał, że wierzy w Dogecoin i jest fanem projektu.

Dodatkowo Tesla akceptuje teraz Dogecoin jako metodę płatności w wielu swoich produktach i usługach.

KUP DOGE NA ETORO

9) BNB

Gdy patrzymy na obecną wartość BNB, sądzimy, że może to być również jedna z najlepszych kryptowalut do inwestycji w 2022 roku. Cyfrowe aktywo jest natywnym tokenem ekosystemu Binance, czyli największej na świecie giełdy kryptowalut P2P pod względem wolumenu obrotu.

BNB powstało w 2017 roku w celu obniżenia opłat handlowych dla użytkowników giełdy. Od tego czasu Binance przeszedł do tworzenia mnóstwa dodatkowych produktów i usług, z których wiele wykorzystuje BNB.

Dobrym przykładem jest Binance Smart Chain, który ma na celu konkurowanie ze starszymi sieciami blockchain i wymaga, aby notowane projekty były parowane z BNB. Ponadto opłaty za transakcje na Binance Smart Chain ponosisz w BNB.

Podobnie jak ETH na blockchainie Ethereum, tak BNB ma wartość w świecie rzeczywistym i cieszy się stałym popytem. W porównaniu do swojego wcześniejszego maksimum wszechczasów wynoszącego 669 USD, BNB obecnie zalicza 57% zniżkę.

KUP BNB NA ETORO

Podsumowanie

Dokonaliśmy przeglądu, w które kryptowaluty warto inwestować i stworzyliśmy ranking najciekawszych coinów do kupienia w 2022 roku. Znajdziesz w nim różne projekty, dzięki czemu dobrze zdywersyfikujesz swój portfel inwestycyjny.

Rynek kryptowalut znajduje się w trendzie niedźwiedzia, co tworzy szansę na zarobek. Wśród tokenów, które są obecnie dostępne po dużych zniżkach, np. bitcoin, ether i dogecoin, a także najbardziej energooszczędne kryptowaluty, takie jak IMPT.

Cyfrowe aktywa kupisz na giełdzie kryptowalut, co zapewni bezpieczeństwo transakcji. Jednak pamiętaj o ryzyku związanym z inwestowaniem. Duże zyski są możliwe, podobnie jak wysokie straty. Aby zacząć inwestowanie w bezpieczny sposób, ryzykuj tylko taki kapitał, na którego utratę możesz sobie pozwolić.

(Artykuł sponsorowany)Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.