Top 10 kryptowalut przyszłości do zainwestowania w 2023 roku

Top 10 kryptowalut przyszłości do zainwestowania w 2023 roku

Wiadomości
2 stycznia, 2023
125
kanchanara-rayxJJNKyhc-unsplash

Rynek kryptowalut jest jednym z najszybciej rozwijających się sektorów świata finansów. Całkowita wartość branży przekroczyła poziom 811 miliardów dolarów.

W przeciwieństwie do tradycyjnych walut, cyfrowe monety nie są nadzorowane przez banki centralne. Dla wielu inwestorów stanowi to ogromną zaletę.

Obecnie jedynie ok. 4% światowej populacji posiada wirtualne waluty. Eksperci sądzą, że w najbliższych latach ta liczba diametralnie wzrośnie. Pojawia się coraz więcej zastosowań dla tokenów. Na przykład, już teraz zapłacisz kryptowalutami w niektórych sklepach internetowych.

Chcesz zainwestować w obiecujące monety? Przeczytaj nasz artykuł. Omawiamy w nim najlepsze kryptowaluty przyszłości, które warto mieć w swoim portfelu.

Top 10 kryptowalut przyszłości w 2023 roku

  • FightOut Najlepsza kryptowaluta przyszłości z aplikacją fitnessową move-to-earn
  • Dash 2 Trade – Innowacyjna platforma analityczna dla inwestorów kryptowalutowych
  • C+ Charge – Zdecentralizowany system płatności dla branży pojazdów elektrycznych
  • RobotEra – Gra NFT z możliwością zdobywania nagród w wirtualnym metawersum
  • Calvaria – Bitewna gra karciana play-to-earn w klimacie fantasy
  • IMPT – Platforma do handlu kredytami węglowymi, która wspiera redukcję emisji CO2
  • Ethereum – Popularna sieć blockchain z funkcją inteligentnych kontraktów
  • BNB – Token z wieloma przypadkami użycia
  • DAO Maker – Popularny launchpad i platforma handlu detalicznego
  • Cosmos – Lider w dziedzinie interoperacyjności blockchainów

Bliższe spojrzenie na kryptowaluty przyszłości

Fani wirtualnych walut nie mogą narzekać na mały wybór. Nowe tokeny pojawiają się na rynku niemal każdego dnia. Poniżej omawiamy najlepsze kryptowaluty, w które warto zainwestować w najbliższych miesiącach.

1. FightOut

FightOut oferuje aplikację fitness z funkcją move-to-earn, opartą na technologii blockchain. Jej celem jest motywowanie ludzi do regularnej aktywności fizycznej.

Użytkownicy wyznaczają sobie cele i rywalizują z innymi w codziennych, tygodniowych i miesięcznych wyzwaniach. W nagrodę za ukończone treningi i dobre wyniki otrzymasz tokeny FIGHT. Wymienisz je na zniżki na karnety na siłowniach, osobiste sesje treningowe, odzież i sprzęt sportowy.

Każdy użytkownik ma przypisany konfigurowalny awatar NFT. W aplikacji ułożysz własną rutynę treningową, skorzystasz z wiedzy ekspertów i weźmiesz udział w treningach na żywo.

Przedsprzedaż tokenów FIGHT rozpoczęła się 12 grudnia 2022 roku. Aktualna cena wynosi 0,016 USD. W ciągu zaledwie pięciu dni projekt zebrał 2 miliony dolarów.

KUP FIGHTOUT

2. Dash 2 Trade

Dash 2 Trade jest innowacyjną platformą do analizy rynku kryptowalut. Przy użyciu sygnałów handlowych i zaawansowanych narzędzi analitycznych, pomaga inwestorom maksymalizować zyski.

Dash 2 Trade oferuje m.in. ranking kryptowalut w fazie przedsprzedaży. Na podstawie danych rynkowych oraz wskaźników społecznych przyznaje poszczególnym projektom punkty. Dzięki temu zidentyfikujesz monety, które mają szansę na wzrost w najbliższej przyszłości.

W ramach subskrypcji weźmiesz udział w cotygodniowych konkursach handlowych. Przy pomocy funkcji backtest wypróbujesz różne strategie handlowe bez ryzyka utraty kapitału.

D2T, natywny token ekosystemu, znajduje się w ostatniej fazie przedsprzedaży. Kupisz go za 0,0533 USD.

Monetami D2T opłacisz subskrypcję w pakiecie starter (400 D2T) i premium (1000 D2T). Masz też do dyspozycji wersję bezpłatną.

KUP DASH 2 TRADE

3. C+ Charge

C+ Charge jest zdecentralizowanym systemem płatności dla branży pojazdów elektrycznych. Ze względu na użyteczność w świecie rzeczywistym, ma ogromny potencjał do szybkiego rozwoju.

Główny element ekosystemu stanowi token CCHG, który służy jako środek płatniczy. Użytkownicy płacą kryptowalutą za ładowanie samochodów na stacjach partnerskich. Za korzystanie z sieci są nagradzani kredytami węglowymi.

Projekt nawiązał współpracę z wiodącymi firmami z branży EV. W przyszłości twórcy planują stworzyć własną sieć stacji ładowania.

Transakcje są przetwarzane przez inteligentne kontrakty w łańcuchu bloków BNB Chain. Sieć pozytywnie przeszła audyt SolidProof i Coinsniper.

Niedawno ruszyła przedsprzedaż monet CCHG. Kupisz je w cenie 0,013 USD.

KUP C+ CHARGE

4. RobotEra

W dyskusji o kryptowalutach przyszłości nie mogło zabraknąć RobotEra. To wirtualne metawersum, które łączy mechanikę play-to-earn z NFT.

Zadaniem graczy jest odbudowa planety Taro, zniszczonej po kosmicznym kataklizmie. Za pomocą wirtualnych robotów NFT, budują infrastrukturę i cyfrowe nieruchomości.

Gra zapewnia kilka sposobów na dodatkowy dochód. Zarobisz m.in. na opłatach za korzystanie z twojej działki, sprzedaży powierzchni reklamowej, wydobywaniu minerałów i stakingu tokenów TARO. Możesz także tworzyć własne NFT i budować własne metawersum.

W listopadzie 2022 roku rozpoczęła się przedsprzedaż kryptowaluty RobotEra. W pierwszej rundzie cena TARO wynosi 0,020 USD. Jeśli wartość monety wrośnie po wejściu na giełdy, możesz liczyć na spore zyski.

KUP ROBOTERA

5. Calvaria

Calvaria jest kolejnym ciekawym projektem z branży gamingowej. To bitewna gra karciana play-to-earn w klimacie fantasy. Poszczególne karty reprezentują mroczne postacie z podziemnego świata.

Gracze zbierają karty NFT i budują silne talie. Wykorzystują je do walki lub udziału w specjalnych wyzwaniach. W nagrodę za wygrane pojedynki z innymi użytkownikami, otrzymasz tokeny RIA.

Calvaria została zbudowana na blockchainie Polygon, co zapewnia szybkie i tanie transakcje. W grę zagrasz zarówno na komputerze, jak i na urządzeniach mobilnych.

Obecnie trwa przedsprzedaż tokenów RIA, natywnej waluty ekosystemu. Cena na etapie 5 wynosi 0,03 USD. W puli pozostało jedynie 18% monet. Nie przegap oferty. W przypadku kryptowalut gamingowych możesz liczyć na wysokie zyski.

KUP CALVARIA

6. IMPT

IMPT zalicza się do najciekawszych projektów w świecie kryptowalut. Jego głównym celem jest pomoc w walce z globalnym ociepleniem. Oferuje unikalny program kompensacji emisji CO2 oparty na blockchainie i NFT.

Platforma IMPT umożliwia handel kredytami węglowymi. Jest dostępna zarówno dla firm, jak i konsumentów. Twórcy nawiązali współpracę z ponad 10 000 znanych światowych marek, takich jak Samsung, GameStop, LEGO i Microsoft.

Firmy przeznaczają część swojej marży sprzedażowej na redukcję emisji CO2. Użytkownicy natomiast są nagradzani tokenami IMPT za zakupy u partnerów sieci.

W IMPT kredyty węglowe maja postać NFT. Są przechowywane na blockchainie Ethereum. Dzięki temu, spada ryzyko nadużyć, np. podwójnej sprzedaży.

Już w pierwszym dniu przedsprzedaży projekt zebrał 150 000 dolarów. Obecnie token IMPT jest notowany na giełdach Uniswap i LBank.

KUP IMPT

7. Ethereum

Ethereum jest drugą najpopularniejszą kryptowalutą na rynku oraz wiodącą platformą inteligentnych kontraktów. Za jej pomocą deweloperzy tworzą zdecentralizowane aplikacje (dApps).

W połowie września 2022 roku sieć Ethereum przeszła z protokołu Proof-of-Work na mechanizm Proof-of-Stake. Zmiana sprawiła, że blockchain stał się bardziej energooszczędny. Wielu ekspertów zalicza ETH do grona najlepszych zielonych kryptowalut.

Aktualizacja Ethereum przyniosła krótkotrwały wzrost cen ETH, natywnego tokena sieci. Chociaż od tamtego czasu kurs monety utrzymuje się na dość niskim poziomie, prognozy na przyszłość są optymistyczne.

Rynek krypto prędzej czy później wyjdzie z bessy. Zdaniem analityków, cena bitcoina i innych cyfrowych walut prawdopodobnie wzrośnie w najbliższych miesiącach. To dobra wiadomość dla inwestorów długoterminowych.

KUP ETH NA ETORO

8. BNB

Token BNB jest ściśle powiązany z Binance, jedną z najpopularniejszych giełd krypto na rynku. Wraz z upowszechnieniem zdecentralizowanych aplikacji, Binance stworzyła własną platformę inteligentnych kontraktów. Stanowi bezpośrednią konkurencję dla Ethereum.

Wirtualne monety BNB charakteryzują się użytecznością. Mają szerokie zastosowanie w ekosystemie Binance. Na przykład, wykorzystasz je do uiszczenia opłat za gaz na blockchainie. Posiadacze BNB mogą także liczyć na zniżki opłat handlowych.

W ciągu ostatnich dwóch lat obserwowaliśmy ogromne wahania na rynku kryptowalut. Mimo trwającej bessy, kurs BNB utrzymuje się na stosunkowo stabilnym poziomie. Podczas załamania w 2021 roku, wartość monety spadła zaledwie o 60%. Według prognoz, do 2030 roku cena BNB osiągnie poziom 2000 USD.

KUP BNB NA ETORO

9. DAO Maker

Na rynku niemal co chwilę pojawiają się nowe kryptowaluty. Wybór najbardziej obiecujących tokenów nie należy do najprostszych. DAO Maker ułatwia inwestorom ocenę potencjału nowości za pomocą autorskiej platformy sprzedażowej. Wspomaga projekty na wczesnym etapie rozwoju.

Posiadacze tokenów DAO zyskują dostęp do wyselekcjonowanych okazji inwestycyjnych. Dzięki temu, w łatwy sposób znajdziesz perspektywiczne nowe tokeny i weźmiesz udział w przedsprzedaży.

Od momentu uruchomienia w 2018 roku, DAO Maker prowadził sprzedaż dla kilku udanych projektów, takich jak Orion Protocol i XCAD Network. Twórcy ekosystemu stale poszerzają jego funkcje.

Token DAO zyskuje coraz większą popularność. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że jego wartość w przyszłości wzrośnie.

KUP DAO NA ETORO

10. Cosmos

Obecnie większość blockchainów działa jako zamknięte ekosystemy, bez możliwości komunikacji z innymi platformami. Ogranicza to ich użyteczność. Uniemożliwia deweloperom wykorzystanie unikalnych właściwości różnych sieci podczas tworzenia dApps.

Cosmos dąży do rozwiązania tego problemu. Celem projektu jest zwiększenie interoperacyjności różnych blockchainów za pomocą zastrzeżonych protokołów. Pozwoli to na bezproblemowy transfer danych pomiędzy łańcuchami bloków. Jednocześnie, umożliwi sieci Cosmos interakcje z zewnętrznymi blockchainami, np. bitcoin i Ethereum.

Natywną kryptowalutą ekosystemu Cosmos jest ATOM. Jej przyszłość wygląda optymistycznie. Posiadacze tokenów mają możliwość zarabiania na stakingu i udziału w airdropach. Moneta służy także do zarządzania on-chain.

Obecnie ATOM kosztuje ok. 8,95 USD. Zdaniem analityków, w najbliższych latach ma szansę ponownie osiągnąć poziom 44,70 USD.

KUP COSMOS NA ETORO

Podsumowanie

W tej chwili na rynku istnieje 22 111 wirtualnych walut. O większości z nich prawdopodobnie nigdy nie usłyszysz. Jedynie nieliczne tokeny przedostają się do mainstreamu. Istotny wpływ na sukces projektu ma m.in. zaangażowana społeczność i przypadki użycia.

W powyższym artykule omówiliśmy 10 kryptowalut z dobrymi perspektywami na przyszłość. W naszym zestawieniu znajdziesz projekty z różnych branż. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się sektor gier P2E, programy redukcji emisji dwutlenku węgla i platformy inteligentnych kontraktów.

Pierwsze miejsce przyznaliśmy FightOut, innowacyjnej aplikacji fitness typu move-to-earn. Sukces pierwszego etapu przedsprzedaży i ambitne plany twórców świadczą o ogromnym potencjale projektu.

Rynek cyfrowych monet jest wart ponad 811 miliardów dolarów. Mimo kryzysu, rozwija się bardzo dynamicznie. W związku z rosnącą popularnością branży, rządy wielu krajów rozważają regulację kryptowalut. Niewykluczone, że w ciągu najbliższych lat wirtualne tokeny zostaną objęte podobnymi przepisami jak tradycyjne waluty.

Eksperci są zgodni, że przyszłość kryptowalut wygląda optymistycznie. Wiele projektów znajduje zastosowanie w świecie rzeczywistym. Warto uważnie śledzić notowania.

(Artykuł sponsorowany)Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.