0 Comments

Rozpoczynam temat poświęcony Bitkojnom. W niniejszym temacie chciałbym pokrótce wyjaśnić:

– czym są bitkojny
– jak działają bitkojny
– oraz jak gdzie kupić bitkojny

Odkryjmy zatem bitkojny w kilku krokach.

Bitkojny są elektronicznym pieniądzem, akceptowalnym przed coraz to większą rzeszę sklepów, instytucji i użytkowników prywatnych. Na bitkojnach można także spekulować (czyli kupować i sprzedawać w celu zrealizowania zysku). Bitkojn został stworzony przez Satoshiego Nakamoto – anonimową osobę lub grupę osób w ceny zrewolucjonizowania obecnego systemy finansowego. Bitkojny nie mogą być podrabiane, a transakcje dokonywane w nich są nieodwracalne.

Bitkojnów obecnie na rynku jest ponad 19 milionów, jednak ostateczna liczba wyniesie ta 21 milionów. Po wykopaniu ostatniego bitkojna, proces wydobywania się zakończy. Bitkojn dzieli się na satoshi (satoshi to ósma cyfra po przecinku. Np. 0.00000001 BTC to 1 satoshi). Bitkojnami można płacić, ale można także je wysyłać na zewnętrzne portfele (np. do znajomych). W tym celu należy nabyć bitkojny na giełdzie, w kantorze bądź bitomacie i wysłać je na pożądany adres). Koszt takiego przelewu to maksymalnie kilka centów.

Najlepsza giełda do kupowania bitkojnów to eToro, czyli jak szybko i łatwo kupić bitkojny

Aby kupić bitkojny na giełdzie eToro wystarczy:

1. Przejść do adres https://med.etoro.com/B17839_A77373_TClick_Sbitkojny.aspx

2. Uzupełnić podstawowe dane

3. Zweryfikować swoje konto na platformie

4. Zasilić konto min. $50

5. Wybrać z zakładki BTC

Na eToro bitkojny kupisz za pomocą kart płatniczych (Visa i Mastercard), PayPal, przelew bankowy, Skrill i wiele więcej. Kupować bitkojny można również na inne sposoby, jednak eToro jest właściwie najprostszym miejscem przeznaczonym do tego. Platforma jest intuicyjna, panel jest prosty w użytkowaniu, a w dodatku mamy dostęp do wielu przydatnych funkcjonalności.

Bitkojny a portfel

Po sukcesywnym zakupie bitkojnów należy przesłać je na swój własny portfel. Oczywiście można je przechowywać na giełdzie, jednak zawsze zaleca się, aby własne środki trzymać na własnym portfelu. Takim portfelem do trzymania bitkojna może być aplikacja na telefon np. Exodus, który obsługuje również inne kryptowaluty.

Wydobywanie bitkojnów

Poza możliwością kupienia bitkojna, istnieje także inny sposób, a dokładnie kopanie. Do kopania używa się specjalnie do tego przeznaczonych układów scalonych, które są stosunkowo drogie (kilkukrotnie droższe niż dobrej klasy komputer PC). Dlatego właśnie najlepszym sposobem aby zdobyć bitkojny jest ich kupienie na giełdzie lub w innym miejscu.

Inwestowanie w Bitkojny

Nie ma co się rozpisywać – dotychczas Bitcoin wzrósł na cenie z praktycznie $1 aż do prawie $70 000. Bitkojn pokazał, że jest pożądanym i wysoko wycenianym aktywem na rynku kryptowalut. Dla wielu użytkowników kupowanie bitkojnów okazało się najlepszą inwestycją w życiu. A jaka będzie Twoja?