Investoni në kriptovaluta në platformën Etoro

Në Vietnam, kërkesa për minatorë të kriptomonedhës po rritet

Vietnami kohët e fundit ka filluar të regjistrojë kërkesë të lartë për pajisjet e minierave të kriptomonedhës. Sektorit i bashkohet gjithnjë e më shumë rreth ...
6 Shtator, 2021
44

Thashethemet NFT i çuan çmimet e gazit në më të lartat në 14 javë

Përdoruesit e Ethereum po vuajnë përsëri. Tarifat e transaksionit janë rritur në nivelin më të lartë në 3 muaj. Sipas Bitinfochar ...
27 Gusht, 2021
62

Morgan Stanley zotëron mbi një milion aksione Bitcoin Trust të Grayscale

Sipas regjistrimit të SEC të së mërkurës, menaxheri i tretë më i madh i investimeve në botë, Morgan Stanley, ka rritur p ...
26 Gusht, 2021
57

Interesi për Bitcoin është larg niveleve të tij vjetore, pavarësisht se ka kaluar 50 dollarë

Shumë raporte në të kaluarën kanë thënë se pas një rritje të çmimit të Bitcoin, shpesh ka një rritje të konsiderueshme të interesit për të udhëhequr ...
23 Gusht, 2021
74

Shkëmbimi më i mirë anonim i kriptovalutave pa verifikim

23 Gusht, 2021
82
Kryptowaluty to temat, który od kilku lat rozpala wszystkie dyskusje związane z nowoczesnymi finansami. Mimo sukcesu części z kryptowalut (tu jako przykład podawany jest najczęściej słynny Bitcoin), wciąż wielu spośród nas traktuje je z podejrzliwością. Dużym zainteresowaniem cieszą się więc takie giełdy k...

Peter Schiff pranon se çmimi i Bitcoin mund të arrijë 100 dollarë

22 Gusht, 2021
73
Ka pasur një kthesë befasuese në botën e kriptove. Kritiku më i madh i Bitcoin - Peter Schiff, pranoi se çmimi i BTC mund të arrijë nivelin e 100 USD. Në një intervistë të kohëve të fundit me Coin Stories, "gabimi i artë" ngriti gjithashtu çështjen e keqardhjeve të tij të kriptomonedhës. Më në fund ...

Bitcoin po lufton me 45 dollarë. ETH po lufton për $ 000

19 Gusht, 2021
67
Ditët e fundit kanë qenë pak sfiduese për tregun e kriptomonedhës. Bitcoin ka rënë në nivelin më të ulët shumëditor prej rreth 44 dollarë. Disa altcoins, të tilla si ETH, janë gjithashtu me ngjyrë të kuqe, ndërsa të tjerët, si ADA, SOL dhe LUNA, kanë parë fitime të mëdha. Bitcoin mbetet nën 000 45 ...

Diem është i licencuar në pothuajse të gjitha shtetet amerikane, thotë anëtari i bordit

18 Gusht, 2021
86
David Marcus - anëtar bordi i Shoqatës Diem dhe kreu i portofolit dixhital Novi - zbuloi në një postim të fundit në blog se sistemi i pagesave Diem është licencuar në pothuajse çdo shtet me dollar amerikan. Diem si një sistem pagese globale Marcus aksidentalisht e zbuloi këtë mesazh si pjesë e një regjistrimi të fundit ...

Çmimi i Bitcoin rritet me 65% në 3,5 javë

14 Gusht, 2021
89
Bitcoin ka vazhduar lëvizjen e tij vendimtare rritëse me rritjen e tij më të fundit në gati 48 dollarë. Monedhat alternative dolën edhe më mirë. ETH theu shifrën prej 000 dollarë dhe ADA shpërtheu me 3300%të tjerë. Rritja mbresëlënëse e Bitcoin Në tregun e kriptomonedhës, shumë mund të ndryshojnë në një sekuencë ...

Analiza: Balenat BTC përbëjnë fitime përballë korrigjimit të ardhshëm

12 Gusht, 2021
99
Treguesit e zinxhirit regjistruan një rritje të fitimit me BTTC pas një tubimi mbresëlënës të demit. Nëse urdhrat e shitjes vazhdojnë të grumbullohen, BTC mund të pësojë një korrigjim. Kriptomonedha origjinale ka parë fitime të konsiderueshme gjatë tre javëve të fundit. BTC fitoi 17 USD në vlerë gjatë kësaj kohe. Çmimet ...

Coinbase arrin të ardhura rekord prej 2 miliardë dollarësh. 95% vjen nga tarifat e transaksionit.

11 Gusht, 2021
96
Coinbase në letrën e saj drejtuar aksionarëve për tremujorin e dytë, të lëshuar më 10 gusht, zbuloi fitimet e saj të mëdha. Platforma e tregtimit të kriptomonedhës pranoi se kjo periudhë ishte shumë e fortë për sa i përket rritjes falë lulëzimit në tregun e kriptomonedhës. Numri kryesor që duhet nxjerrë nga raporti është ...

Agjencia izraelite e inteligjencës Mossad dëshiron të punësojë një ekspert të kriptomonedhës

9 Gusht, 2021
96
Agjencia kombëtare e inteligjencës izraelite, Mossad, postoi një shpallje pune për një ekspert të kriptomonedhës. Kandidati ideal duhet të ketë të paktën tre vjet përvojë në hapësirën fintech. Sipas kërkesave të paraqitura, kandidati duhet të ketë "kuptim të plotë të këtyre ...

Melasia ndalon Binance. Bursa ka 14 ditë për të mbyllur

Komisioni i Letrave me Vlerë i Malajzisë ka urdhëruar mbylljen e Binance, shkëmbimit më të madh të kriptomonedhës në botë sipas vëllimit të tregtimit ditor. Ndërkohë, India thuhet se po heton Binance si pjesë e një hetimi për pastrimin e parave nga aplikacionet e basteve. ...

Numri i përdoruesve të kriptomonedhës është dyfishuar në vetëm 6 muaj

29 Korrik, 2021
130
Numri i përdoruesve të kriptomonedhës duket se është dyfishuar që nga 21 janari i këtij viti. Kjo është sipas hulumtimit mbi adoptimin global të kriptomonedhës nga Crypto.com. Raporti mblodhi informacione nga 24 shkëmbime kryesore të kriptomonedhës duke përdorur të dhëna në zinxhir bazuar në parametra të ndryshëm ...
Vendosni më shumë artikuj

Njoftimet e ndërmarrjes

Rreziqet e tregtimit të kriptomonedhës

Fakti që kriptovalutat nuk janë të rregulluara i bën përdoruesit e tyre edhe më të prekshëm nga mashtrimet dhe hakimet. A ju ...
4 Shtator, 2021
38

Shkëmbimi i palëvizshëm i kriptomonedhës - mënyra më e lehtë për të blerë monedhë virtuale

Cryptocurrencies - njësitë virtuale të llogarisë, ekzistuese si vargje të koduara numrash në kujtesën e kompjuterëve, janë bërë më të këqijat ...
31 Gusht, 2021
60
BTC
PLN
171,107
USD
44,413
EUR
37,585

ETH
PLN
12,408
USD
3,220.6
EUR
2,725.4

XRP
PLN
4.050
USD
1.050
EUR
0.8893

BCH
PLN
2,379.1
USD
617.52
EUR
522.58

LTC
PLN
693.46
USD
180.00
EUR
152.32

Merrni deri në 90 dollarë bonuse!

Rreth portalit

KryptoPoradnik është një portal që boton lajme, artikuj dhe udhëzues në tregun e blloqeve, bitcoin dhe kriptomonedhave. Përveç kësaj, këtu do të gjeni rishikime të produkteve, rishikime të shkëmbimeve dhe zyrave të këmbimit, përshkrime të monedhave dixhitale më të njohura dhe përgjigje të pyetjeve të mëposhtme:

  1. çfarë janë kriptovalutat dhe si t’i përdorim ato
  2. si të filloni të investoni në bitcoin dhe kriptovaluta të tjera
  3. si të blini kriptovaluta me një kartë krediti ose paypal
  4. si të ruhen kriptovalutat
  5. ku të blini kriptovaluta - shkëmbime ose zyra këmbimi?

dhe të tjera

Përveç kësaj, ne ofrojmë kuotime profesionale, së bashku me grafikët, llogaritësit dhe informacionin mbi mbi dy mijë kriptovaluta.

pl Polish
X