Pobierz przeglądarkę Brave Browser

Przeglądarka Brave – zarabiaj surfując po internecie! | Download, opis, opinie

Przeglądarka Brave – zarabiaj surfując po internecie! | Download, opis, opinie

Poradniki
1 maja, 2019
1226
brave browser

Brave jest przeglądarką internetową, taką jak Firefox lub Chrome. Z wyjątkiem tego, że przeglądarka Brave jest w pełni przystosowana do blokowania reklam, trackerów i wirusów. Posiada ona bardzo innowacyjną i ciekawą funkcjonalność, jeżeli chodzi o monetyzację – użytkownicy zezwalający na wyświetlanie na stronach nieszkodliwych i przyjaznych reklam mogą zarabiać kryptowalutę BAT. Podobna sytuacja jest z wydawcami treści (właściciele stron itp.) – mogą oni otrzymywać część wynagrodzenia z tytułu wyświetlania reklam oraz otrzymywać dotację od użytkowników.

Przeglądarka Brave została stworzona przez Brendana Eicha, założyciela Mozilli (z Firefox) i języka programowania Javascript. Ideą stojącą za Brave jest to, że obecnie występuje zbyt duża ingerencja w aktywność użytkowników stron internetowych. Odbywa się to poprzez śledzenie aktywności w internecie i wyświetlanie uciążliwych reklam.

W przeglądarce Brave reklamy i trackery są domyślnie zablokowane. Można je włączać i wyłączać za pomocą jednego kliknięcia. Kiedy otworzysz nową kartę w przeglądarce, domyślnie zobaczysz licznik, który śledzi ile trackerów, reklam, aktualizacji HTTPS zostało zablokowanych od momentu rozpoczęcia korzystania z programu. Możesz również dowiedzieć się, ile czasu dzięki temu rozwiązaniu zaoszczędziłeś (w końcu pobieranie reklam i skryptów śledzących opóźnia ładowanie stron).

Ponadto, Brave stworzył własną sieć reklamową. Twórcy przeglądarki uważają, że reklamy nie są złe, jednak ich ilość i inwazyjność (animacje, wyskakujące okienka itp.) odstraszają użytkowników. Ostatecznie, tak zwane “Brave Ads” będą wyświetlane w przeglądarce, która jest specjalnie stworzona dla Ciebie – jednak tylko wtedy, gdy wyraźnie wyrazisz na to zgodę. Ponadto, użytkownicy otrzymują możliwość zarabiania kryptowaluty BAT (Basic Attention Token) za zwyczajne surfowanie po Internecie i oglądanie reklam na stronach WWW (pod warunkiem włączenia Brave Ads).

Pobierz tutaj przeglądarkę Brave

Za darmo. Ciesz się z szybkiego wczytywanie stron i zarabiania na surfowaniu.

Co to jest Basic Attention Token?

Basic Attention Token (BAT) jest integralną częścią przeglądarki i jest używany jako waluta, którą zostaną wynagrodzeni właściciele stron i użytkownicy Brave Browser.

Czytaj również:  Giełda BitBay - kupuj kryptowaluty za złotówki

Ponieważ przeglądarka blokuje wszystkie zewnętrzne reklamy na stronach internetowych, ma to negatywne konsekwencje dla przychodów wydawców. W tej chwili użytkownicy przeglądarki Brave mogą zdeponować BAT w swojej przeglądarce i wykorzystać je do przekazania ich ulubionym wydawcom (w formie dotacji). Ponadto osoby, które korzystają z Brave Browser podczas przeglądania internetu mogą zarabiać tokeny BAT za wyświetlanie reklam na stronach, które biorą udział w programie “Brave Rewards / Brave Ads”.

Jak działa przeglądarka Brave?

źródło zdjęcia - pobierz-brave.plPo pobraniu i otwarciu przeglądarki w prawym górnym rogu zobaczysz logo Brave. Jest to funkcjonalność odpowiadająca za blokowanie reklam, którą można włączyć lub wyłączyć dla każdej odwiedzanej strony internetowej. Warto również odwiedzić zakładkę “Brave rewards” i wyrazić zgodę na wyświetlanie reklam, z których będziesz mógł czerpać zysk w postaci kryptowaluty BAT. W tym celu w “Ad Control” zaznacz opcję “Pokaż reklamy Brave” lub “Show brave ads”. Z tym ustawieniem Brave Ads ostatecznie zostanie włączone i pozwoli Ci to na zdobycie darmowych tokenów BAT, które możesz sprzedać na giełdzie lub wysłać w formie napiwku.

Czy przeglądarka Brave Browser obsługuje język polski?

Tak, większość interfejsu jest spolszczona. Twórcy dążą do pełnego spolszczenia przeglądarki, jednak większość funkcji jest już wyświetlana po polsku.

Download / gdzie pobrać przeglądarkę Brave po polsku?

Przeglądarka może być używana zarówno na komputerze, jak i w telefonie. Jest ona dostępna na wszystkie urządzenia i systemy operacyjne. Obsługuje Windows, OS X, Linux, iOS i Android. Możesz ją pobrać pod tym adresem.

Czytaj również:  Giełda BitBay - kupuj kryptowaluty za złotówki

 

Jeżeli jesteś już użytkownikiem przeglądarki Brave, będzie nam miło jeżeli pozostawisz po sobie opinie. Wszelkie komentarze i opinie będą pomocne innym odwiedzającym.

 

Powiązane artykuły

[Głosów: 2   Average: 4.5/5]

8 komentarzy

 • Michał

  Można też zarabiać na arbitrażu kryptowalut albo też na arbitrażu innych walut. Także tych standardowych. Samemu jest to trochę trudne i na małą skalę się nie bardzo opłaca (opłaty za transfer między portfelami) i czas poświecony na śledzenie kursów a także na czas przesyłu środków. Dlatego też powstają fundusze, które zbierają środki małych inwestorów tworząc portfele arbitrażowe i zarabiają mając już depozyty na różnych giełdach. Jest to oszczędność czasu, a nad skokami kursów nie ślęczą ludzie tylko komputery decydując kiedy wystawić i gdzie jakie zlecenie. Różnice kursów są rzędu 0,5% do 6% więc zysk na portfelu który oferują do wypłaty poszczególnym „udziałowcom” jest rzędu 1,5% do 2% dziennie. To nie jest jakaś mrzonka kandydata na milionera tylko właśnie czysty arbitraż. No ale zarabianie na przeglądaniu internetu też brzmi całkiem fajnie. Podoba mi się ten model działania, bo obecnie za wyświetlanie reklam na stronach które odwiedzamy nic nie otrzymujemy. A tak to możemy robić dokładnie to samo, bez wielu natrętnych reklam i do tego otrzymać pieniądze 🙂 Super inicjatywa ze strony Brave Browser. Nie dziwie się czemu opinie o tej przeglądarce są takie dobre.

 • Gruszek

  Poprzez używanie się zarabia kryptowalute? Czy tylko jakieś tokeny ktore mozemy komus przekazac?

  • zetek

   W Brave Rewards można zarabiać i normalnie wypłacać środki na podpięte konto w Uphold. Wiadomo, że wielkich kroci się na tym nie zarobi (przynajmniej na razie, dopóki reklamodawcy nie będą się pchali drzwiami i oknami), ale kilka dolarów miesięcznie wpadnie. Ja osobiście sobie zbieram BATy z wyświetlanych reklam (gdyby ktoś nie wiedział – są to małe nieszkodliwe powiadomienia wyskakujące w przeglądarce) i mam zamiar je trzymać, bo jestem prawie pewny, że ich cena w przyszłości wzrośnie. Jest to bardzo dobry projekt z perspektywami, wprowadzający niemałą wartość do Internetu. Strony przegląda się szybciej, przyjemniej, nie ma atakowania reklamami no i można zarabiać 🙂 Osobiście już nie używam innych przeglądarek oprócz Brave Browser.

 • katy

  Korzystam z przeglądarki Brave od około 4 miesięcy. Z mojej perspektywy wygląda to w następujący sposób:
  Plusy:
  -Całkowity brak reklam na YouTube i w innych serwisach, które często odwiedzam (tutaj czasami zdarza się, że Brave Browser nie wykryje banera jako reklamę, ale musi być on w jakiś niestandardowych formatach)
  -Faktycznie przegląda się internet jakoś przyjemniej
  -Duża większość wtyczek z Chrome działa bez problemu (jestem web-designerką dlatego potrzebuje dodatki typu linijka, color picker itp.)
  -Nie do końca udało mi się w pełni skonfigurować synchronizacji pomiędzy urządzeniami, nie wiem z czego to wynika.

  W mojej opinii warto pobrać, zainstalować i pokorzystać z przeglądarki przynajmniej kilka dni 🙂 Jest bardzo fajna.

 • Krokm

  Ktoś ma jakiś przewodnik jak zarabiać z Brave Browser? Słyszałem, że ostatnimi czasy Brave w pełni uruchomiło możliwość zarabiania dla Polaków. Ps. Ile już zarobiliście na reklamach?

 • Musial

  Cześć. Zastanawiam się nad downloadem Brave, ale wcześniej chciałbym się dowiedzieć, czy Przeglądarka Brave jest w pełni po polsku?

 • Ania

  Pobrałam Brave’a na Windows z dobreprogramy i nie widzę opcji „Nagrody Brave” (zarabianie BAT). Czy mam jakąś inną wersję? Na Android mi działa.

 • eluwinaa!

  Ania, jak tylko włączysz Brave Browser na swoim komputerze, to na “pulpicie” będziesz miała box dotyczący Nagród Brave. Ewentualnie możesz kliknąć w kolorowy trójkącik, a wtedy przejdziesz do pełnego panelu Rewards.

  Kto jeszcze nie pobrał przeglądarki, to niech to zrobi, bo aż przyjemnie się surfuje po internecie bez tych wszystkich reklam. Opinie użytkowników wskazują, że komfort przeglądania stron jest dużo większy. Strony się ładują szybciej, a do tego można sobie dorobić w kryptowalutach na oglądaniu reklam (wyskakują takie małe paski reklamowe – można wyłączyć jak nie chce się zarabiać). Poradnik jak zarabiać widziałem chyba też na tym portalu.

Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.