Инвестирајте во криптовалути на платформата Еторо

Возбудата за NFT ги зголеми цените на бензинот на највисоко ниво во последните 14 недели

Корисниците на Ethereum повторно страдаат. Надоместоците за трансакција се зголемија на највисоко ниво за 3 месеци. Според Битинфочар ...
27 август, 2021
34

Морган Стенли поседува над еден милион акции на Bitcoin Trust со сива боја

Според поднесувањето на податоците од ДИК во средата, третиот по големина инвестициски менаџер во светот, Морган Стенли, го зголеми својот ...
26 август, 2021
30

Интересот за Биткоин е далеку од неговите годишни височини, и покрај пробивањето на 50 долари

Многу извештаи во минатото велат дека по зголемувањето на цената на Биткоин, често има значително зголемување на интересот за водење ...
23 август, 2021
47

Најдобрата анонимна размена на криптовалути без верификација

Криптовалутите е тема што ги запали сите дискусии поврзани со модерните финансии веќе неколку години. И покрај успехот на некои од ...
23 август, 2021
49

Питер Шиф признава дека цената на биткоинот може да достигне 100 долари

22 август, 2021
44
Имаше изненадувачки пресврт во крипто светот. Најголемиот критичар на Биткоин - Питер Шиф, призна дека цената на БТК може да достигне ниво од 100 американски долари. Во неодамнешното интервју за „Coin Stories“, „златната бубачка“, исто така, го покрена прашањето за неговата жалење за криптовалутите. Конечно ...

Биткоинот се бори со 45 долари. ЕТХ се бори за 000 долари

19 август, 2021
46
Последните неколку дена беа малку предизвикувачки за пазарот на криптовалути. Биткоинот падна на ново повеќедневно најниско ниво од околу 44 долари. Некои алткоини, како што е ЕТХ, исто така се со црвена боја, додека други, како што се АДА, СОЛ и ЛУНА, забележаа голем профит. Биткоинот останува под 000 45 ...

Дием е лиценциран во речиси сите американски држави, вели членот на одборот

18 август, 2021
61
Дејвид Маркус - член на одборот на Здружението Дием и шеф на дигиталниот паричник Нови - откри во неодамнешен блог пост дека платежниот систем Дием е лиценциран во скоро секоја држава во американски долар. Дием како глобален платен систем Маркус случајно ја објави оваа порака како дел од неодамнешниот запис ...

Цената на биткоинот се зголемува за 65% за 3,5 недели

14 август, 2021
67
Биткоинот го продолжи својот одлучувачки нагорен чекор со својот најнов пораст на речиси 48 долари. Алтернативните монети поминаа уште подобро. ЕТХ ја проби границата од 000 долари, а АДА експлодираше за уште 3300%. Импресивниот раст на биткоинот На пазарот за крипто -валути, многу може да се сменат во низа ...

Анализа: БТК китовите претставуваат профит наспроти претстојната корекција

12 август, 2021
73
Индикаторите од синџирот забележаа зголемување на добивката со BTTC по импресивниот собир на биковите. Ако нарачките за продажба продолжат да се натрупуваат, БТК може да доживее корекција. Оригиналната криптовалута забележа значителен придобивка во текот на изминатите три недели. БТК се здоби со 17 американски долари во вредност за ова време. Цените ...

Coinbase остварува рекорден приход од 2 милијарди долари. 95% доаѓа од надоместоци за трансакција.

11 август, 2021
71
Coinbase во своето писмо до акционерите за вториот квартал, објавено на 10 август, ги откри своите огромни профити. Платформата за тргување со криптовалути призна дека овој период бил многу силен во однос на растот благодарение на бумот на пазарот на крипто -валути. Клучниот број што треба да се извлече од извештајот е ...

Израелската разузнавачка агенција Мосад сака да ангажира експерт за крипто -валута

9 август, 2021
75
Израелската национална разузнавачка агенција Мосад објави оглас за работа за експерт за криптовалути. Идеалниот кандидат треба да има најмалку тригодишно искуство во просторот за финтехника. Според презентираните барања, кандидатот треба да има „темелно разбирање за овие ...

Мелазија ја забранува Бинанс. Берзата има 14 дена да се затвори

Комисијата за хартии од вредност на Малезија нареди затворање на Binance, најголемата берза за криптовалути во светот по дневен обем на тргување. Во меѓувреме, се шпекулира дека Индија ја истражува Бинанс како дел од истрагата за перење пари од апликации за обложување. ...

Бројот на корисници на криптовалути се удвои за само 6 месеци

29 јули, 2021
112
Се чини дека бројот на корисници на криптовалути е двојно зголемен од 21 јануари оваа година. Ова е според истражувањето за глобално усвојување на криптовалути од страна на Crypto.com. Извештајот собра информации од 24 водечки размени на криптовалути користејќи податоци од синџирот базирани на различни параметри ...

Главниот финансиски директор на Виза вели дека трансакциите со криптовалути на компанијата се намалуваат

29 јули, 2021
130
Васант Прабху - главен финансиски директор на компанијата - рече дека крипто -трансакциите направени со помош на Виза почнуваат да ослабуваат. Директорот информираше дека нивниот врв бил во април и мај, а потоа почнале да опаѓаат во јуни. Трансакции со криптовалути со Visa Calm US International ...
Вчитајте повеќе написи

Најави на компанијата

Опасности од тргување со криптовалути

Фактот дека криптовалутите не се регулирани ги прави нивните корисници уште поранливи на измама и хакирање. Дали ти ...
4 септември, 2021
14

Стационарна размена на криптовалути - најлесен начин за купување виртуелна валута

Криптовалутите - виртуелните сметководствени единици, кои постојат како шифрирани низи на броеви во меморијата на компјутерите, станаа најлошите ...
БТК
PLN
177,422
долари
46,446
евра
39,266

ЕТХ
PLN
13,427
долари
3,514.9
евра
2,971.4

XRP
PLN
4.260
долари
1.110
евра
0.9424

BCH
PLN
2,544.0
долари
665.98
евра
563.00

ЛТЦ
PLN
697.64
долари
182.63
евра
154.39

Добијте до 90 долари бонуси!

За порталот

KryptoPoradnik е портал кој објавува вести, написи и водичи на пазарот на блокчејн, биткоин и криптовалути. Покрај тоа, тука ќе најдете прегледи на производи, прегледи на размена и менувачници, описи на најпопуларните дигитални валути и одговори на следниве прашања:

  1. што се крипто-валути и како да ги користите
  2. како да започнете да инвестирате во биткоин и други крипто-валути
  3. како да купите криптовалути со кредитна картичка или PayPal
  4. како да складирате криптовалути
  5. каде да купите криптовалути - менувачници или менувачници?

и други…

Покрај тоа, ние обезбедуваме професионални понуди, заедно со графикони, калкулатори и информации за над две илјади криптовалути.

pl Polish
X