# Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Kiedy dokładnie Ethereum przejdzie na PoS? Już wiemy!

Kiedy dokładnie Ethereum przejdzie na PoS? Już wiemy!

Wiadomości
9 września, 2022
190
ethereum

Ekosystem Ethereum może przejść na algorytm Proof-of-Stake (PoS) do 15 września (15:00). Poinformowała o tym na blogu firma analityczna IntoTheBlock. Obliczenia opierały się na aktualnym hash rate sieci. Jednak w oparciu o 30-dniowy hash rate, sieć mogła przejść na PoS już 14 września.

inttheblock ethereum kiedy

Analitycy sugerują, że w nadchodzącym tygodniu można już spodziewać się wysokiej zmienności, ponieważ wzrośnie aktywność arbitrażowa pomiędzy parą handlową ETH/ETHW. To, według IntoTheBlock, może doprowadzić do wysokich prowizji z powodu botów arbitrażowych.

Dodatkowo eksperci uważają, że wiele adresów, które w ostatnich tygodniach zainwestowały duże kwoty w ETH, może wyprzedać się po przejściu na PoS. Wyprzedaże zagrożą tym użytkownikom, którzy wzięli duże pożyczki, co może wywołać na rynku lawinowy efekt.

Ethereum – przejście z PoW na PoS

Dla przypomnienia, ekosystem Ethereum ma “migrować” z Proof-of-Work do Proof-of-Stake już w dniach 13-16 września. Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, ostrzegł jednak wcześniej, że “przejście” sieci na nowy algorytm może potrwać nawet do października tego roku, jeśli deweloperzy zidentyfikują potencjalne zagrożenia.

Deweloperzy Uniswap i Chainlink już odmówili wspierania rozwidleń Ethereum, nawet jeśli do nich dojdzie. Według Chainlink decyzja została już uzgodniona z Fundacją Ethereum, a także “szerszą społecznością Ethereum”.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.